Fotoexpedice New York + Washington D.C. 2022

Fotoexpedice New York 2020

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Do New Yorku jezdíme pravidelně posledních 9 let. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey. Jako bonus jsme letos k expedici přidali i 2 dny v hlavním městě USA – Washingtonu D.C.

Základní informace

Termín : 14. až 23. duben 2022  (10 dní / 8 nocí v USA)
Základní cena: 69 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě hromadná doprava a vlak
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu. Není zahrnuto v ceně zájezdu.
Zaměření: město, detaily, street fotografie
Fyzická náročnost: střední, čeká nás 5 – 15 km pěší chůze po městě se zastávkami denně

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě


New York City je obrovskou metropolí, která je jedním z nejrůznorodějších míst ve Spojených Státech. Připravili jsme pro vás program, při kterém poznáte nejen mrakodrapy Manhattanu, ale i vybrané části Brooklynu a New Jersey. Bydlet budeme přímo na Manhattanu, který je ideálním startovacím bodem pro poznávání města. Navštívíme sochu Svobody, Central Park a mnoho dalších ikonických míst ve městě.

Bezpečnost v New Yorku hodně záleží na lokalitě, ve které se pohybujete. Program je postaven tak, abychom se vyhnuli problematickým lokalitám. Díky tomu jsou bezpečnostní rizika malá a jsou zcela srovnatelná s jakoukoli jinou světovou metropolí.

V New Yorku fungují bez problémů evropské mobilní telefony, v hotelích a kavárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 110V a vyžaduje americkou redukci.

Washington D.C. je pravým opakem New Yorku. Město má poklidnou atmosféru, kterou dokreslují památníky, rozsáhlé parky a majestátní budovy úřadů.

Pro pobyt není potřeba žádné speciální očkování. Při dodržování běžných hygienických zásad nehrozí žádná zdravotní rizika.

 

Proč právě tato fotoexpedice?


New York je zcela unikátním městem, které v sobě dokonale spojuje moderní s tradičním, rušné bulváry a tichá zákoutí, různé architektonické styly, kultury, kuchyně či tradice. Honza Březina v New Yorku pravidelně fotografuje každý rok již víc jak 10 let. Za tu dobu nalezl řadu neznámých zákoutí, vytipoval ideální místa a časy a díky kontaktům s řadou lokálních fotografů vás zavede na úžasná místa. Přelom května a června navíc nabízí jedno z nejpříjemnějších klimat v roce, takže si cestu můžete opravdu užít.

Letos jsme navíc přidali do programu návštěvu Washingtonu D.C., který je zajímavým protipólem rušného New Yorku. Podíváme se k Bílému Domu, navštívíme Lincolnův památník a další ikonická místa spojená se samotnými základy americké historie.

CoVID opatření


Pro vstup do US je povinné ukončené očkování schválenou vakcínou proti CoVID 19 (2 dávky Pfizer/Moderna nebo 1 dávka J&J vakcíny). Booster není vyžadován. Zároveň je potřeba před odletem absolvovat AG test. Pro zájemce jsme schopni zajistit kompletní připojištění na všechny problémy spojené s případnou nemocí CoVID-19 před či v průběhu cesty.

Pro koho je expedice určena


Chcete poznat jedno z nejrušnějších měst světa a bojíte se, že se v něm sami ztratíte? Nejste si úplně jistí svou angličtinou, nemáte dostatek zkušeností s individuálním cestováním, a přesto nechcete absolvovat velký zájezd s desítkami turistů? Baví vás focení? V tom případě je tato fotoexpedice právě pro vás. Nezáleží na tom, kolik máte zkušeností s fotografií či cestováním. Dokonce nezáleží ani na tom, jakou používáte fotografickou výbavu. Připravili jsme pro vás speciální kombinaci poznávacího zájezdu s fotografickým workshopem, při kterém se budeme pohybovat po městě, fotografovat, poznávat a posouvat vaše hranice.

Co obsahuje základní cena


Základní cena 69 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – New York – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, vlakový transfer NYC – D.C. – NYC, ubytování, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování a nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Podrobný program


Den 1 (14. 4.) : Cesta do New Yorku
Přepravíme se letecky z Prahy do New Yorku. Z letiště se přesuneme na Manhattan a ubytujeme se. Večer se vydáme na krátkou seznamovací procházku po okolí.

Den 2 (15. 4.) : Mid-Manhattan
Vydáme se na celodenní pěší procházku po středním Manhattanu. Navštívíme známou Broadway a 5th Avenue. Budeme fotografovat Empire State Building, Chrysler Building a Grand Central. Zároveň si prohlédneme celý Manhattan z nadhledu vyhlídky z 50 Rockefeller Plaza. Večer zakončíme fotografováním na Time Square.

Den 3 (16. 4.) : Lower Manhattan
Druhý den na Manhattanu věnujeme jeho jižní části. V ranním světle budeme fotografovat nejstarší mrakodrap světa Flat Iron. Pak  navštívíme známé čtvrti jako je SOHO, Little Italy, China town, Meat district a West Village. Projdeme i úžasnou oázu klidu a zeleně, kterou je High line.

Den 4 (17. 4.) : Brooklyn
Opustíme Manhattan a vydáme se do Brooklynu. Tato čtvrť s ne příliš dobrou pověstí je malebným místem s charakterystickou architekturou a životním stylem. Fotografovat budeme v D.U.M.B.O, přejdeme Brooklyn Bridge a fotografovat budeme i sousední Manhattan Bridge.

Den 5 (18. 4.) : Central park
Central park je zelenou oázou uprostřed velkoměsta. Celý den budeme fotografovat v tomto parku. Navštívíme místní městskou ZOO, sportoviště, mosty, altánky a určitě dojde i na piknik uprostřed nekonečných trávníků. Večer mohou zájemci navštívit některou ze slavných show na Broadway.

Den 6 + 7 (19. 4.  a 20. 4.) : Washington D.C.

Cestu do Washingtonu D.C. a zpět absolvujeme vlakem brzy ráno tam a večer druhý den zpět. Díky tomu budeme moci fotografovat v centru Washingtonu D.C. v odpoledním, večerním i ranním světle a nenecháme si ujít ani noční focení v hlavním městě.

Den 8 (21. 4.) : Socha svobody

Socha Svobody je jedním ze symbolů nejen New Yorku, ale i celé Ameriky. Kromě výletu na Liberty Island nás čeká i návštěva Ground Zero a fotografování panoramatu Manhattanu z pobřezí New Jersey.

Den 9 (22. 4.) : Cesta domů
Vydáme se zpět do ČR.

Den 10 (23. 4.) : Návrat do Prahy

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí. Zejména program jednotlivých dnů může být mezi sebou prohozen dle uvážení lektora s ohledem na počasí. 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.