Fotoexpedice Route 66 2019

Fotoexpedice Route 66

Route 66 je legendou a zároveň nabízí unikátní průřez skoro celými Spojenými státy. Vydáváme se na 16ti denní roadtrip procházející celkem 9 státy, díky čemuž budeme mít možnost fotografovat v různém prostředí, různé komunity a vychutnat si atmosféru té pravé Ameriky. Projeďte s námi matku všech cest!

Základní informace

Termín : 30. dubna  – 15. května 2019  (16 dní)
Cena: 79 900 Kč
Počet účastníků: 7 účastníků + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN. Pro zájemce je možné za příplatek absolvovat cestu na motorce.
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Krajina, města, reportáž
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km / den

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Čeká nás cesta dlouhá skoro 4 000 km, při které projedeme celkem 9 států USA. Navštívíme velice pestrou škálu míst. Začneme na kalifornském pobřeží Pacifiku, projedeme pouště v Novém Mexiku, pláně Arizóny a Texasu a nebudou chybět ani kanadská jezera. Navštívíme velká města jako je Los Angeles či Chicago i malé zapadlé, opuštěné vesničky. Těšit se můžete hned na několik národních parků v čele s Grand Canyonem a na spoustu objevování. Užijeme si teplé slunné počasí, skvělé jídlo a hlavně hromadu fotografování.

Spojené státy jsou obecně v navštívených oblastech velmi bezpečné. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování, ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110 V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je – 9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

 

 

Proč právě tato expedice


Route 66 je legenda, ikona mnoha klukovských snů a matka všech silnic. Táhne se od východu na západ skrz téměř celé Spojené státy, a díky tomu nabízí unikátní průřez tím, co USA umí nabídnout. Protože původní Route 66 se zachovala jen v některých částech, upravili jsme trasu lehce tak, abychom viděli co nejvíc zajímavého kolem. Přesto cca 2/3 cesty budeme kopírovat původní Route 66.

Pro koho je určena


Fotoexpedice jsou určeny pro fandy fotografie, kteří chtějí kromě poznávání nových míst i zlepšit své fotografické dovednosti a přivézt si krásné snímky. Program je přizpůsoben tomu, abychom byli pokud možno ve správný čas a při správném světle na tom správném místě. Na rozdíl od běžných zájezdů je víc času a nikdo vás nebude honit. Nezáleží na tom, kolik a jak drahé techniky máte. Dokonce nezáleží ani na tom, kolik máte fotografických zkušeností. Lektor se každému účastníkovi věnuje individuálně.

Tato cesta navíc nabízí úžasný průřez Spojenými státy pod vedením Honzy Březiny, který zde tráví významnou část svého času již 15 let. Zasvěcenějšího průvodce budete hledat jen stěží.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 79 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles, Chicago – Praha,  doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování (kromě snídaní) a nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Pro zájemce můžeme na část či celou cestu zajistit zapůjčení motocyklu. Route 66 si tak můžete vychutnat úplně naplno!

 

 

Podrobný program

Den 1 (30. 4. 2019) : Cesta do USA

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Los Angeles, kam přiletíme v odpoledních hodinách. Večer nás čeká fotografování západu slunce na pacifické pláži u Santa Moniky.

Den 2 (1. 5. 2019) : Los Angeles

Prohlédneme si to nejzajímavější z města andělů. Navštívíme Beverly Hills, Hollywood, vyhlídku na město z Mulholand drive nebo z Griffitovy observatoře. Můžete se těšit na street fotografii a místa, která znáte z velkofilmů.

Den 3 (2. 5. 2019) : Západní část Route 66

V Kalifornii a Arizoně se zachovalo hned několik delších úseků historické Route 66. Čeká nás celkem 450 km procházejících historickými vesničkami a městečky jako je Barstow, Needles, Kingman či Saligman, s mnoha odkazy na Route 66 a také pláně Mohavské pouště.

Den 4 (3. 5. 2019) : Grand Canyon NP

Odskočíme si z Route 66 do národního parku Grand Canyon, kde nás čekají úchvatná panoramata s výhledy na Colorádo a nejhlubší údolí světa.

Den 5 (4. 5. 2019) : Petrified forest NP

Dalším národním parkem na naší cestě bude Petrified Forest s úžasnými zkamenělými stromy a hlavně neuvěřitelně barevnými kopci.

Den 6 (5. 5. 2019) : Indiánské oblasti Nového Mexika

Při cestě přes Nové Mexiko se vydáme indiánskými oblastmi s bohatou kulturní minulostí a navštívíme El Malpais National Monument a Albuquerque.

Den 7 (6. 5. 2010) : Pláně Texasu

Sever Texasu nabízí nekonečné zelené pláně, farmy a zcela nové prostředí výrazně kontrastující s Novým Mexikem. Zároveň nás zde čeká opět několik typických vesniček z dob největší slávy Route 66.

Den 8 (7. 5.2019) : Solní pláně

Odchýlíme se od historické Route 66 a vydáme se do severní části Oklahomy, kde je krásné solné jezero.

Den 9 (8. 5.2019) : Oklahoma, Kansas a Missouri

Během jednoho dne projedeme celkem 3 státy. Zdá se to nemožné? Nikoli, díky soustátí tak můžete učinit na pár kilometrech. Kromě tohoto fenoménu se můžeme těšit na nekonečné travnaté pláně.

Den 10 (9. 5. 2019) : St Louis

Missouri je zelený stát plný lesů, řek a malých městeček. Kromě Springfieldu nás čeká podvečerní fotografování v St Louis.

Den 11 (10. 5. 2019) : Illinoi

Jedenáctý den přinese další sérii kouzelných malých městeček na historické Route 66 s neopakovatelnou atmosférou.

Den 12 (11. 5. 2019) : Matthiessen a Starved Rock State Park

Dva nádherné sousedící národní parky nabízejí zajímavé skalní útesy, malé vodopády a klikatá údolíčka říček, schovaná v hlubokých lesích.

Den 13 (12. 5. 2019) : Indiana a bizoni

Odskočíme si do sousední Indiany na bizoní farmu, kde budeme moci fotografovat stáda těchto majestátních zvířat. Večer nás čeká již fotografování na břehu jezera Michigan.

Den 14 (13. 5. 2019) : Chicago

Chicago patří k nejkrásnějším městům USA. Půvabné centrum na břehu jezera, historické nadzemní metro, úchvatné parky a mnohem víc.

Den 15 (14. 5. 2019) : odlet domů

Poslední den nás čekají drobné nákupy a odlet do Evropy.

 

Den 15 (15. 5. 2019) : přílet do Prahy

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v danných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.