Fotoexpedice Yellowstone 2022

Fotoexpedice Yellowstone 2020

Národní park Yellowstone je nejpopulárnějším národním parkem v USA. Připravili jsme dvoutýdenní cestu, při které kromě Yellowstonu navštívíme i národní parky Grand Teton a Glacier. Čeká nás fotografování nádherné podzimní barevné krajiny, divokých zvířat a užijeme si poctivou westernovou atmosféru!

Základní informace

Termín: 22. 9. – 4. 10. 2022  (13 dní)
Základní cena: 98 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká2 terenní auta
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: není v ceněbude řešeno na místě dle časových možností

Fyzická náročnost: střední

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naše putování začneme v Salt Lake City, hlavním městě Utahu. Odsud se vydáme pláněmi Utahu, Idaha a Wyomingu do národního parku Grand Teton. Poté co si vychutnáme nádherné pláně a štíty Tetonu, přesuneme se do Yellowstonu. Zde nás čekají dechberoucí vodopády, jezera a geotermální prameny. Třetí cílem naší cesty je národní park Glacier, kde si vychutnáme nádherné štíty hor a horská jezera. Po celou dobu cesty nás čekají setkání s divokými zvířaty, kterých je ve Wyomingu a Montaně opravdu hodně.

 

 

Proč právě tato fotoexpedice

Vybrali jsme podzimní termín, kdy se lesy pod horami barví do podzimních odstínů a krajina získává neopakovatelnou atmosféru. Pokud si chcete vychutnat fotografování krajiny, vodopádů, gejzírů a desítek druhů divoce žijících zvířat, je tato expedice právě pro vás. Záměrně se vyhýbáme velkým městům, abychom si maximálně vychutnali přírodu a westernovou atmosféru.

 

Podmínky cestování do USA

Pro vstup do USA je aktuálně požadováno ukončené očkování proti CoVID 19 ( bez nutnosti boosteru ). Pro návrat z USA aktuálně není požadován ani test. Cestovat je možné na ESTA či VISUM.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na západě USA je na podzim převážně příjemné. Typické teploty se pohybují kolem 18°C s polojasným počasím. Příroda se krásně barví a přeháňky nebývají dlouhé. Do USA není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. V případě, že jste naočkováni a máte vystavený mezinárodní očkovací průkaz, je dobré si ho na cestu vzít s sebou. Lékařská péče v USA je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v USA jsou srovnatelná s Evropou. Budeme se pohybovat po americkém venkově, kde je kriminalita zcela minimální. Při setkání s divokými zvířaty, zejména bizony a medvědy je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora.

Elektrické napětí v USA je 110-120 V a budete potřebovat redukci pro americký typ zásuvek! Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi, nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národních parků nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Stravování v USA má oproti Evropě určitá specifika. Při návštěvě restaurace vždy čekáme, až nás obsluha uvede na místo. K jídlu automaticky dostaneme chlazenou vodu, salát je servírován ještě před jídlem a nealkoholické nápoje (postmix- coca cola, soda,…) se automaticky zdarma doplňují.  Ve většině případů je účet společný pro celý stůl a není k němu započítáváno spropitné, které se pohybuje okolo 15-20 % z ceny.

Ceny jsou vždy uváděny bez daně (taxy), je potřeba počítat navýšení ceny při placení.

Časový posun je zde -8/9 hodin (letní a zimní čas)

Fotoexpedice Yellowstone 2020

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Salt Lake City, Spokane – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, ubytování, vstupy do NP, poplatek za vstupní povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce.

 

Cena neobsahuje stravování. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (22.9.) Cesta do Salt Lake City
Z Prahy vyrazíme do Salt Lake City. Pro zájemce máme připravené večerní focení ve městě, pokud nebudete po cestě příliš unaveni.

Den 2 (23.9.) Salt Lake City a travnaté pláně
Po ránu se vydáme na vyhlídku nad Salt Lake City. Město pod horami má svojí neopakovatelnou atmosféru. Odpoledne se vydáme pláněmi Utahu a Idaha do národního parku Grand Teton. Čekají nás zdánlivě nekonečné horizonty, Idaho Falls a pláně jak je známe z indiánských příběhů.

Den 3 (24.9.) Grand Teton – jezera
Vydáme se na pěší tůru pod štíty hor podél Taggart lake a Jenny lake. Těšit se můžeme na původní mormonská obydlí, stáda bizonů, jelenů a dalších divokých zvířat spolu s nádhernými panoramaty. Zrcadlení horských štítů v hladině horských jezer je při západu slunce neopakovatelné.

Den 4 (25.9.) Grand Teton – mormonské pláně
Dopoledne se vydáme na známé vyhlídky z fotografií Anselma Adamse. Odpoledne navštívíme známý Oxbow band a přilehlé planiny. Opět se můžeme těšit na fotografování divoké zvěře a panoramata lemovaná horskými štíty.

Den 5 (26.9.) Barvy západního Yellowstone
První den v Yellowstonu věnujeme oblasti West Thumb a Sapphire Pools. Nádherné barevné struktury, vulkanická činnost a další skvělá příležitost fotografovat divoká zvířata.

Den 6 (27.9.) Sever Yellowstone
Druhý den v Yellowstonu se vydáme do severní části parku zvané Mammoth hot springs. Zároveň navštívíme i Yellowstonské vodopády.

Den 7 (28.9.) Yellowstone
Poslední den v Yellowstone věnujeme zejména fotografování divokých zvířat.

Den 8 (29.9.) Montana
Vyrazíme na sever přes celou Montanu až ke kanadským hranicím. Čekají nás nádherné travnaté pláně ve stylu klasických westernů

Den 9 (30.9.) Štíty Gracier NP
První den v národním parku Glacier věnujeme jeho východní části. Vydáme se po Going To The Sun, silnici klikatící se mezi vrcholy hor.

Den 10 (1.10.) Glacier NP

Druhý den se vydáme na hřebenovou tůru kolem horských jezer a vychutnáme si nádherná vysokohorská panoramata. Zároveň nás čeká západní část parku.

Den 11 (2.10.) Flathead Lake
Jezero Flathead je oblíbenou dovolenkovou destinací. Pro fotografy nabízí zejména nádherný zalesněný ostrov, pláže a správnou venkovskou atmosféru. Odpoledne se vydáme do Spokane.

Den 12 (3.10.) Cesta zpět do Evropy

Ve Spokane nakoupíme poslední dárky a vyrazíme zpět na cestu do Evropy.

Den 13 (4.10.) Návrat do ČR

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz