Fotoexpedice Západ USA 4 x 4 2019

Fotoexpedice Západ USA 4 x 4 2019

Milujeme západ USA a jeho národní parky. Proto jsme pro vás připravili speciální fotoexpedici, při které navštívíme 4 státy a v nich 4 národní parky. Ukážeme vám méně známou, a o to víc okouzlující tvář USA bez zástupů turistů a s unikátní atmosférou. Utečte s námi před zimou a vychutnejte si fotografování v Kalifornii, Arizoně, Nevadě a Utahu.

Základní informace

Termín : 13.  – 25. ledna 2019  (13 dní)
Cena: 64 900 Kč
Počet účastníků: 5 účastníci + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Krajina, města, zvířata
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km / den

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Fotoexpedice Západ USA 4 x 4 2019

Co je dobré vědět o lokalitě

Západ USA je velice pestrý. Postupně navštívíme kalifornské pobřeží Pacifiku, pouště Nevady, pláně Arizony a hory v Utahu. Těšit se proto můžete na velice různorodé podmínky a obrovské množství motivů. Budeme fotografovat od surfařů v Kalifornii až po zasněžený Grand Canyon. Obrovskou výhodou lednového termínu jsou velmi přívětivé teploty a podmínky v pouštních oblastech, kde v létě teploty vystupují výrazně na 40° C. Navíc ani v populárních národních parcích nenarazíme na zástupy turistů.

Spojené státy jsou obecně v navštívených oblastech velmi bezpečné. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110 V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je – 9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

Proč právě tato expedice


Leden je období, kdy můžeme vidět úžasná místa bez návalu turistů. V pouštích nebude nesnesitelné vedro a na pár místech bychom mohli vidět červené skály poprášené sněhem. Zima v této oblasti bývá velice mírná, takže se můžete těšit na spíš jarní počasí a hlavně super focení v malé partě. Představíme vám i méně známá místa, která jsme objevili díky tomu, že do těchto míst Honza Březina jezdí fotit již víc jak 15 let! Nechte si ukázat Spojené státy tak, jako od nikoho jiného.

Pro koho je určena


Fotoexpedice jsou určeny pro fandy fotografie, kteří chtějí kromě poznávání nových míst i zlepšit své fotografické dovednosti a přivést si krásné snímky. Program je přizpůsoben tomu, abychom byli pokud možno ve správný čas a při správném světle na tom správném místě. Na rozdíl od běžných zájezdů je víc času a nikdo vás nebude honit. Nezáleží na tom, kolik a jak drahé techniky máte. Dokonce nezáleží ani na tom, kolik máte fotografických zkušeností. Lektor se každému účastníkovi věnuje individuálně.

Fotoexpedice Západ USA 4 x 4 2019

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 64 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Los Angeles – Praha,  doprava na místě VANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování (kromě snídaní), nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (13. 1. 2019) : Cesta do USA

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Los Angeles, kam přiletíme v odpoledních hodinách. Večer nás čeká fotografování západu slunce na pacifické pláži u Santa Moniky.

Den 2 (14. 1. 2019) : Los Angeles

Prohlédneme si to nejzajímavější z města andělů. Navštívíme Beverly Hills, Hollywood, vyhlídku na město z Mulholend drive nebo z Griffitovy observatoře. Můžete se těšit na street fotografii a místa, která znáte z velkofilmů.

Den 3 (15. 1. 2019) : Joshua Tree national park

Rozlohou poměrně malý, ale velice zajímavý národní park nabízí kromě stromů Joshua i úžasné kaktusové zahrady a zajímavé pohledy do pusté skalnaté krajiny. Užijeme si zde i noční focení hvězdné oblohy.

Den 4 (16. 1. 2019) : Route 66

Čeká nás celodení roadtrip ve stylu Route 66, kterou budeme částečně projíždět. Fotograficky se můžete těšit na opuštěné vesnice, přehradu, nekonečné rovné silnice uprostřed liduprázdných plání a nefalšovanou atmosféru historických městeček na Route 66.

Den 5 (17. 1. 2019) : Grand Canyon national park

Nejhlubší údolí, nekonečná panoramata vytvořená řekou Colorádo a indiánská území. To a mnohem víc nabízí Grand Canyon. Západ slunce nás čeká u známého HorseShoe bandu.

Den 6 (18. 1. 2019) : Antelope Canyon

Šestý den trochu zvolníme tempo, nabereme síly a budeme fotografovat na území kmene Navajo známou soutěsku Antelope Canyon.

Den 7 (19. 1. 2010) : 3 státy

Čeká nás druhý delší přejezd. Postupně projedeme z Arizony, přes Utah do Nevady. Pokud to počasí umožní, uděláme zastávku v národním parku Zion. Kromě něj nás čekají úchatné pohledy na vyprahlou krajinu a samozřejmě večerní Las Vegas!

Den 8+9 (20. + 21. 1. 2019) : Údolí smrti

Dalším národním parkem na našem seznamu je Údolí smrti. Písečné duny, nejníže položené místo v USA, barevné skály a pouště.

Den 10 (22. 1. 2019) : Poušť Mojave

V Mohavské poušti nás čeká nejen krajinářská fotografie, ale budeme fotografovat i na testovacím letišti v Mojave a farmu více jak 5000 větrných elektráren v západu slunce.

Den 11 (23. 1. 2019) : Ve stopách hvězd

Vrátíme se zpět do Los Angeles, abychom si vychutnali tuto metropoli v trochu jiném světle. Navštívíme místa, kde se natáčeli scény Star Tracku, Beverly Hills 90210 a dalších fimlů. Zastavíme se v Outletu na výhodné nákupy a nebude chybět návštěva Apple Storu.

Den 12 (24. 1. 2019) : Cesta zpět do Evropy

Den 13 (25. 1. 2019) : Návrat do Prahy

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v danných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.