Fotosafari Botswana 2018

Foto safari Botswana 2017

Botswana je naše nejoblíbenější destinace pro foto safari. Nabízí stále velmi málo dotčenou africkou přírodu, obrovské množství zvěře a minimum turismu. Vydejte se s námi fotografovat slony, hrochy, kočkovité šelmy a desítky dalších druhů. To vše v NP Chobe, deltě Okavanga i poušti Kalahari!

Základní informace


Termín : 12. května až 26. května 2018  (15 dní)
Běžná cena: 134 000 Kč
Počet účastníků: 6 fotografů + 1 lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě terénní vozy
Ubytování: dvoulůžkové chaty vyšší střední kategorie, stany
Stravování: snídaněvečeře, cena zájezdu neobsahuje nápoje
Zaměření: zvířata, krajina, streetphoto
Fyzická náročnost: nízká – většinu času budeme trávit v autech a na lodích

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Kam se vydáme


Čekají nás ta nejkrásnější místa Botswany. Začneme v luxusním Kasane, odkud budeme vyrážet na fotografické safari po řece i po souši. Odsud podnikneme i jednodenní výlet na Viktoriiny vodopády. pak se přesuneme na jih do oblasti Makgadikgadi parku, kde kromě fotografování zvířat nás čeká i návštěva v místní pouštní vesnici. Dále se vydáme do oblasti Kalahary, kde nás čeká foto safari ve výrazně sušším ekosystému. Na závěr cesty jsme nechali deltu Okavanga, ve které jsme zvolili odlehlý Camp, který je dostupný pouze letecky.

 

Co je dobré vědět o Botswaně v tomto období?

Čeká nás místní jarní období těsně před začátkem hlavní dešťové sezóny. Krajina již bude zelenější než v suchém období, na obloze budou nádherné mráčky, řada zvířat touto dobou vyvádí mladé a interakce mezi predátory a ostatní zvěří je nejvyšší v roce. Teploty se budou pohybovat kolem 30°C, což na místní poměry je poměrně chladné počasí.

Přestože se přímo v Botswaně nevyskytuje žlutá zimnice, je vyžadováno potvrzení o očkování proti této nemoci. Botswana se tímto chrání před zavlečením nemoci ze severu. Každý účastník v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Místní kuchyně je velice pestrá a chutná. Čeká nás převážně bufetové stravování v hotelech a kempech. Základ tvoří zelenina a různé druhy místního masa. Domorodí obyvatelé jsou většinou velice vstřícní, přátelští a otevření fotografování.

Pro nabíjení techniky je potřeba africká redukce.

 

Co obsahuje základní cena fotoexpedice

Základní cena této expedice je stanovena na 134 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, vyřízení vstupních povolení, transfery, doprava automobily na místě, ubytování se snídaní a večeří,  komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby českého průvodce a lektora po celou dobu pobytu.

Cena neobsahuje: stravování mimo program, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

PŘÍPLATKOVÉ SLUŽBY

V případě zájmu Vám zajistíme jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

Podrobný program

DEN 1  (12. 5. 2018)

Odlet z Prahy.

 

DEN 2 (13. 5. 2018)

Po příletu do Kasane v Botswaně nás čeká přesun do hotelu na břehu řeky, která tvoří hranici mezi Botswanou a Zimbabwe. Čeká nás odpočinek a fotografování opic. (luxusní camp)

 

DEN 3 (14. 5. 2018) River Safari

Čeká nás první foto safari. Podnikneme fotografování z lodi, při kterém se zaměříme hlavně na slony a hrochy. Je to nejlepší způsob, jak se k těmto zvířatům bezpečně přiblížit a vychutnat si jejich fotografování. Dále nás čeká i pozemní foto safari. (luxusní camp)

 

DEN 4 (15. 5. 2018) Viktoriiny vodopády

Podnikneme celodenní výlet na nejmohutnější vodopády Afriky. Na pomezí Zambie a Zimbabwe vytvářejí mohutnou vodní stěnu propadající se do trhliny. (luxusní camp)

 

DEN 5 (16. 5. 2018) centrální Botswana

Vydáme se dvojicí terénních automobilů na jih. Čeká nás celodenní putování centrální Botswanou s řadou zastávek v místních vesnicích a zajímavých fotografických místech. Krajina se bude postupně měnit a vegetace ubývat. (luxusní chaty)

 

DEN 6 (17. 5. 2018) Baobaby a Surikaty

Čeká nás relaxační den v oblasti národního parku Makgadikgadi. Budeme fotografovat východ slunce v baobabovém lese, navštívíme místní vesnici a nebude chybět fotografování místní rozsáhlé kolonie Surikat. (luxusní chaty)

 

DEN 7  (18. 5. 2018) Kalahari

Dopoledne se přesuneme do oblasti centrální Kalahari. Ubytujeme se v Safari Lodge a na podvečer vyrazíme fotografovat místní faunu a floru. (luxusní stanové chaty)

 

DEN 8 (19. 5. 2018) Kalahari

Celý den věnujeme fotografování unikátního ekosystému centrální Kalahari. Čekají nás pozvolné písečné duny pokryté trávou a nízkým porostem, foto safari a řada příležitostí fotografovat zvířata v sušším prostředí než doposud. (luxusní stanové chaty)

 

DEN 9 (20. 5. 2018) Maun

Vydáme se do Maunu, místního centra civilizace. Po cestě navštívíme několik místních vesnic a zbude i trocha času na relaxaci. K večeru nás čeká foto safari na břehu řeky Thamalakane. (luxusní stany)

.

DEN 10 (21. 5. 2018) Delta Okavanga

Dopoledne nás čeká přelet na ostrov v deltě Okavanga. Odpoledne nás čeká pěší foto safari. (luxusní stany)

 

DEN 11 – 12 (22. 5. a 23.5. 2018) Delta Okavanga

Čeká nás fotografování jak ze souše, tak z lodí. Ostrov je rájem ptáků, takže nás čeká unikátní příležitost doplnit si sbírku nafotografovaných zvířat. (luxusní stany)

 

DEN 13 (24. 5. 2018) Zpět v Maunu

Přesuneme se opět letecky zpět na pevninu. Po cestě i následně v kampu nás čeká naše poslední fotografická příležitost užít si Afriku.

 

DEN 14 (25. 5. 2018) Cesta zpět do ČR

 

DEN 15 (26. 5. 2018) Návrat do Prahy 

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz