Fotoškola Azory 2015

Fotoškola Arozy

Azorské ostrovy jsou perlou Atlantiku, která v sobě spojuje přijatelnou vzdálenost od Evropy s exotikou přírody a krajiny. Proto jsme vybrali tyto věčně zelené ostrovy s jezery, vodopády, sopkami a nádherným pobřežím jako destinaci letošní letní fotografické školy. Pod vedením zkušeného lektora vás čeká úchvatný týden plný fotografování.

 

Základní informace

Termín : 16. července až 22. července 2015  (7 dní)
Základní cena: 39 900 Kč
Počet účastníků: 8 fotografů + 2 lektoři (obsazeno)
Doprava: letecká, na místě 2 osobní vozy
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, příroda, architektura, makro
Fyzická náročnost: mírná

 

Lektor

 

Milan Fischer

Milan Fischer

Milan se specializuje zejména na fotografování krajin. Procestoval na dvě desítky zemí, má za sebou řadu výstav a jeho snímky se mohou pochlubit neopakovatelnou světelnou atmosférou. S námi byl například v Austrálii a na Madeiře, bude mít na starost zejména práci se širokoúhlým objektivem, s hloubkou ostrosti v krajině a kompozicí obrazu u krajinných celků.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Azorské ostrovy jsou vzdáleny od Evropy jen dvě a půl hodiny letu a formálně se jedná o portugalské území. Díky tomu se můžeme těšit na komfort jednoduché a rychlé cesty, snadné placení EURem a komfort pohybu uvnitř shengenské zóny. Z pohledu krajiny a přírody nás však čeká doslova zelený ráj. Azorské ostrovy nabízejí příjemné klima a věčně zelenou přírodu. Místní obyvatelé jsou pohostinní a na hlavním ostrově Sao Miguel, který jsme vybrali, najdete řadu historických vesniček s neopakovatelnou atmosférou. Ostrov je dostatečně malý, abychom neztráceli mnoho času dopravou a zároveň dostatečně velký na to, abychom měli týden co fotografovat.

Pro pobyt na Azorech nepotřebujete žádné speciální očkování, redukce, vstupní formality či cokoli podobného. Stačí se jen přihlásit do naší fotoškoly a naplno si vychutnat fotografování a workshop.

 

Jak probíhá fotoškola

Fotoškola se od běžných fotografických expedic, které pořádáme liší větším důrazem na výuku. Každou volnou chvilku spojenou s čekáním na ideální světlo využijeme pro výklad fotografické techniky a postupů. Protože fotoškolu vede dvojice lektorů, nabízí dostatek prostoru pro individuální přístup, a proto i absolutním začátečníkům můžeme garantovat tempo, které jim pomůže vplout do problematiky. Pokročilým fotografům naopak nic nebrání, se soustředit na fotografování v jednotlivých lokalitách bez ohledu na výklad. Nebudeme totiž sedět v učebně, ale vždy se bavit o konkrétních postupech v konkrétních situacích a na konkrétních scénách.

Vzhledem k minimu cestování, malé skupině a individuálnímu přístupu je fotoškola vhodná i pro děti od 8 let v doprovodu rodičů. Ostrov je tak kouzelný a program tak pestrý, že je vhodný i pro dvojice, ze které je jeden ne-fotograf a chce si pouze užít dovolenou se svým partnerem a zároveň mu umožnit, spojit dovolenou a koníček.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 39 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Ponta Delgada – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (16. 7.) Cesta z Prahy na Sao Miguel

Z Prahy vyrazíme v odpoledních hodinách a s přestupem v Lisabonu doletíme k večeru na hlavní ostrov azorského souostroví Sao Miguel. Z letiště se rychle přesuneme do hotelu a odpočineme si po cestě.

 

Den 2 (17. 7.) Seznámení se středem ostrova 

První den na ostrově věnujeme nádherným jezerům Lago do Fogo a Lagoa das Furnas s úchvatnými vyhlídkami z kaldery. Dále navštívíme horké bazénky Poca Da Dona Beija a přírodní park Ribeira dos Caldeiros.

 

Den 3 (18. 7.) Modré a zelené jezero

V západní části ostrova se nachází dvojice jezer uprostřed kráteru sopky. Modré a zelené jezero obklopené nádhernou a bujnou zelení nabízí možnost hledání stovek poutavých záběrů. Navštívíme i západní a jihozápadní pobřeží.

 

Den 4 (19. 7.) Severní pobřeží

Severní pobřeží ostrova je typické sytě černými útesy, o které se tříští bílé vlny. Čeká nás tak práce s dlouhou expozicí, naučíme se vypořádat s vysokým kontrastem a samozřejmě budeme cvičit i kompozici. Navštívíme i přímořské vesničky S Vincente Ferreira, Santo Antonio a Ribera Grande s pro ostrov tak typickými bílo šedými domy a kostely.

 

Den 5 (20. 7.) Východ ostrova

Navštívíme městečko Nordeste s krásnou katedrálou a historickým mostem. Další zastávkou bude nádherný maják na východním cípu ostrova. Nenecháme si ujít ani možnost koupání na typickém otevřeném koupališti na útesech v době méně zajímavého světla. Z dalších fotografických zastávek jmenujme například vodopád skrytý v zeleni před zraky většiny turistů.

 

Den 6 (21. 7.) Ponta Delgada a jižní pobřeží

Poslední celý den na ostrově začneme přímo v hlavním městě Ponta Delgada. Navštívíme jeho přístav, historické centrum i známé šedé pláže. Odpoledne se vydáme po jižním pobřeží až do městečka Feteiras.

 

Den 7 (22. 7.)Cesta zpět do Prahy

Dopoledne bude osobní volno, které je možné využít pro rozloučení s Ponta Delgada, dokoupení suvenýrů či fotografování v přístavu. Po obědě se vydáme na letiště a odletíme přes Lisabon do Prahy. Plánovaný návrat je ve večerních hodinách.

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.