Fotoexpedice Irsko 2015

Fotoexpedice Irsko

Drsná a svérázná krajina irských národních parků a přírodních rezervací je jako stvořená pro naše putování po „smaragdovém ostrově“. Během naší cesty navštívíme oblast Connemara, Burren, Killarney či Wicklow mountains, stejně jako působivé přírodní útvary  Mohérových útesů a pobřeží poloostrova Dingle. K Irsku pak neodmyslitelně patří mohutné hrady a pevnosti z období raného křesťanství a také tradiční irské nápoje – whiskey a Guinness. V hlavním městem Dublinu pak zažijeme i typickou irskou zábavu při závěrečné večeři na stadionu pro chrtí závody.

 

 

 

 

Základní informace

Termín : 23. května – 31. května 2015  (9 dní)
Základní cena: 55.900 Kč

Počet účastníků: 10 fotografů + 1 lektor + průvodce
Doprava: letecká, na místě tři automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, 2x večeře, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, města, architektura, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 10.690 Kč

Lektoři:

 

Lektor

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka. Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii.

Kam se vydáme

Tento program je zaměřen především na přírodní bohatství Irska. Během osmidenního putování po „smaragdovém“ ostrově se seznámíme mimo jiné s překrásnými irskými národními parky a přírodními rezervacemi jako je oblast Connemara, Burren, Killarney či Wicklow mountains, působivými přírodními útvary jako jsou Mohérové útesy a pobřeží poloostrova Dingle, mohutnými irskými hrady a pevnostmi z období raného křesťanství, s tradičními irskými nápoji – whiskey a pivem Guinness. Poznáme nejzajímavější města země v čele s hlavním městem Dublin a zažijeme i pravou irskou zábavu při závěrečné večeři na stadionu pro chrtí závody.

 

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Irské klima je mírné a oceánské. V červnu čekejte průměrné teploty mezi 15-20 stupni a je potřeba počítat s častými dešťovými srážkami.

Do cílové oblasti není povinné žádné očkování. Doporučuje se platné přeočkování proti tetanu.  Každý účastník má v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v Irsku jsou srovnatelná se situací v ČR. Ve velkých městech je namístě opatrnost na své osobní věci.

Elektrické napětí v Irsku je 220 V, 50 Hz. Tříkolíková zásuvka, na kterou budete potřebovat adaptér!!! (britský typ)

Ve většině hotelů je hostům k dispozici placený internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Časový posun oproti CR je zde -1 hodina.

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice má velice pestrý program, který nabídne snad od každého fotografického žánru něco.  Od městské architektury velkých měst po historické objekty typických hradů a pevností. Nejvíce se ale budeme věnovat fotografování úchvatné a zároven drsné severské krajiny tohoto zeleného ostrova.  Dechberoucí výhledy na pobřeží nejen u Mohérových útesů dá jistě vzniknout působivým snínkům. Fotografickou výzvou pak jistě budou chrtí dostihy, které jsou společně se závěrečnou večeří naplánované na samotný konec naší cesty. Kdo se někdy pokoušel vyfotit běžícího chrta, jistě ví své.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 55.900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, ubytování se snídaní, vstupy do NP, komplexní cestovní pojištění “Sbaleno za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1

Po příletu do Dublinu v podvečerních hodinách nás čeká cca 3 hodinový přejezd do města Galway irským vnitrozemím.

Den 2

Po snídani se vydáme do oblasti NP Connemara. Tento národní park patří k nejkrásnějším v Irsku a jeho krajina vyniká typickou „drsnou“ krásou. Dominantu oblasti tvoří dva horské hřebeny – Twelve Bens a Maam Turks, údolím pak protéká řeka Polladirk. Navštívíme také městečko Cong na břehu největšího irského jezera Corrib. Zde si můžeme prohlédnout hrad Ashford, který dříve patřil rodině Guinessových nebo se vydat na procházku ke zdejšímu opatství. Čekají nás i  překrásné viktoriánské zahrady Kylemore Walled Gardens. Po návratu do Galway nás čeká společná večerní procházka.

Den 3

Po snídani se vydáme směrem na jih. První zastávkou na naší cestě bude hrad Dunguaire ve vesnici Kinvara a poté se již  vydáme působivou krasovou oblastí Burren až k Mohérovým útesům, které patří mezi nejvyhledávanější místa Irska. I přes vysokou návštěvnost této přírodní památky si zde užijeme příjemnou poklidnou atmosféru a budeme se moci zaposlouchat do šumění vln narážejících na skalnaté útesy tvořené pískovcem a měkkou břidlicí, které se táhnou po délce 8 km ve výšce přes 200 m nad hladinou oceánu. Po prohlídce Mohérových útesů se vydáme do města Kilrush, kde se nachází zahrady Vandeleur. Z Kilrush se přeplavíme trajektem přes řeku Shannon a následně pojedeme do města Tralee.

Den 4

Po snídani se vydáme na okruh, který je známý jako Ring of Kerry, který se nachází na stejnojmenném poloostrově. Mezi nejzajímavější památky a místa na tomto poloostrově patří například Bog Village, která je nádhernou ukázkou tradičních zemědělských usedlostí Irska, pláž Rossbeigh, která je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově, Skellig Experience Valentia Island, ostrůvek spojený mostem s městečkem Portmagee, nachází se zde jeskyně a jsou odsud krásné panoramatické pohledy na okolní krajinu a moře, Torc Waterfall, 20 metrů vysoký vodopád uprostřed lesů s výhledy na jezero nebo hrad Ross Castle, který je vstupní branou k jezeru Lakes of Killarney.

Den 5

Čeká nás celodenní průjezd po zajímavé a fotogenické cestě podél jižního pobřeží Irska do města Cork s několika zastávkami v místních městečkách, kde mimo jiné také doporučujeme ochutnat nejlepší rybí polévku na sotrově známou jako chowder.

Den 6

Dopoledne nás čeká krátká prohlídka města Cork, druhého nejlidnatějšího města Irska. Během procházky městem uvidíme historické centrum bohaté na církevní stavby, katedrálu sv. Finbarra, Alžbětinu pevnost i trosky středověkého opatství Red Abbey. Poté se vydáme k nádhernému hradu Blarney Castle, kde se nachází zahrady a atrakce v podobě kamene výřečnosti, dále pak do města Cashel, kde se mimo jiných zajímavostí nachází historická památka Rock of Cashel, pozůstatky keltského opevněného hradu. Po prohlídce pevnosti se vydáme do nedalekého města Kilkenny, jednoho z nejatraktivnějších irských měst, které si zachovalo zčásti středověký vzhled s úzkými uličkami.

Den 7

Vydáme se do oblasti Wicklow mountains, pohoří, které patří k nejvyšším v zemi. Se svými vrcholovými plošinami, strmými srázy a hlubokými ledovcovými údolími má skutečně horský charakter a i přes relativní blízkost Dublinu zde najdeme divokou přírodu. Vřesové porosty dodávají krajině nachový nádech, který doplňují horské útvary pokryté krystalickou břidlicí. Navštívíme středověký klášter Glendalough. Čeká nás i komplex Powerscourt s viktoriánskými terasovitými zahradami a mohutné vodopády nedaleko tohoto sídla. Večer již zamíříme do Dublinu a budeme si moci užít pestrý noční život tohoto města.

Den 8

Po snídani nás čeká prohlídka města, během které uvidíme nejvýznamnější místa Dublinu, navštívíme pivovar Guinness a večer se přesuneme do sportovního areálu Shelbourn a čeká nás návštěva chrtích dostihů a společná večeře na stadionu.

Den 9

Volný program, odlet do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek!

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz