Fotoexpedice Kalifornie 2015

Kalifornie je bezesporu nejkrásnějším státem v USA. Při našem dvoutýdenním putování navštívíme její největší klenoty – San Francisko, národní parky Yosemite, Death Valley, Sequoia a Kings Canyon i nádherné pobřeží Pacifiku. Tato expedice patří k nejstarším a nejoblíbenějším v naší nabídce. Jen v loňském roce jsme do Kalifornie odvezli tři skupiny fotografů.  Těšit se můžete na úchvatná místa v nádherném světle, kalifornské slunce, malou skupinu s individuálním přístupem a skvělou partu. Honza Březina má Kalifornii jako svůj druhý domov, takže budete v těch nejlepších rukách.

 

 

 

 

 

 

Základní informace

Termín : 3. 6. – 18. 6. 2015  (16 dní)
Základní cena: 92 600 Kč
Počet účastníků: 4 fotografové + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minivan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, města, zvířata
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 5 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

 

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o Kalifornii

Kalifornie je turisticky nejpopulárnějším státem v USA, zejména díky jejím národním parkům. Čeká nás dvoutýdenní putování, při kterém navštívíme nejrůznější místa od velehor Sierry Nevady, přes pouště až po pobřeží Pacifiku. V červnu lze očekávat krásné slunné počasí s průměrnými teplotami kolem 27 stupňů po celou dobu cesty. Přesto v horách po ránu mohou teploty klesnout těsně nad bod mrazu. Naopak  v Death Valley pravděpodobně v poledních hodinách překročí 40 stupňů. Červen je nejstabilnějším a nejlepším měsícem v roce, takže riziko strážek je minimální.

Kalifornie patří k nejbezpečnějším státům USA. Kromě běžného opatrnosti a péče o osobní věci není potřeba se čehokoli obávat. S ohledem na častý pohyb v národních parcích je důležité dodržovat pokyny lektora s ohledem na divoká zvířata a povětrnostní podmínky. Nicméně pro cestu do Kalifornie nebudete potřebovat řádné speciální očkování ani přípravu.

Pro cestování do USA je potřeba biometrický pas a povolení ESTA, které pro vás vyřídíme. Nezapomeňte, že v USA je napětí 110 V a budete potřebovat redukci na US zásuvky. Mobilní signál je k dispozici po většinu cesty s výjimkou některých částí národních parků. Pro cestu doporučujeme kapesné cca 500 USD, které můžete mít ve formě platební karty či hotovosti.

Časový posun je -9 hodin.

 

Co obsahuje základní cena

ceně zájezdu jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – San Francisko – Praha, doprava na místě automobily včetně řidiče, paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

1. den Cesta do San Franciska (3. 6.)

V ranních hodinách vyrazíme z pražského letiště a poletíme do San Franciska. Po příletu na letišti vyzvedneme auta, odvezeme věci do hotelu a večer nás čeká fotografování západu slunce u mostu Golden gate.

 

2. den Sillicon Valley (4. 6.)

Vyrazíme na jih do vnitrozemí Kalifornie. Nejprve navštívíme známou meku IT technologií Sillicon valley. Pak budeme pokračovat do vnitrozemí a navštívíme vodní nádrž San Luis Res. a městečko Merced. V této oblasti nás čekají klasické kalifornské ranče, sady s citrusy a vyprahlé kopce. K večeru dojedeme k hranicím národního parku Yosemite.

 

3. den Yosemite nat. park (5. 6.)

První den v Yosemite věnujeme centrálnímu údolí a to od východu až po západ slunce. Východ slunce budeme fotografovat od Tunnel view. Následně se vydáme na pěší tůru k vodopádům. Odpoledne budeme fotografovat podél řeky Merced v podvečerním světle.

 

4. den Yosemite nat. park (6. 6.)

Druhý den v Yosemitě začneme úchvatným pohledem z vyhlídky Glacier Point, ze které je nádherný výhled na celé údolí. Následně se vydáme na 250km dlouhý průjezd náhorní planinou Cathedral range, přejedeme Tioga Pass a překonáme Sierra Nevadu. Těšit se můžete na horská jezera, nádherné skalní stěny a s trochou štěstí i divoká zvířata.  Tato oblast nabízí nezapomenutelné scenérie s řadou horských říček a majestátních skalních masívů. Večer dojedeme k Mono Lake.

 

5. den Mono Lake a Bodie Ghost Town (7. 6.)

Ráno budeme fotografovat východ slunce u jezera Mono Lake s jeho unikátními skalními útvary. Po snídani se vydáme do bývalého zlatokopeckého městečka Bodie Ghost Town, které je nyní State Park. Po obědě projedeme Owens valley mezi Sierra Nevada a Iyono mountains, večer dojezd do Lone Pine, městečka známého natáčením klasických westernů.

 

6. den Death Valley (8. 6.)

Po zasněžených horách nás čeká vyprahlá poušť. Sestoupíme až pod úroveň hladiny moře a ukážeme vám místa, která nenajdete v turistickém průvodci. Čeká nás celodenní putování v údolí smrti, fotografování v písečných dunách a na nejníže položeném místě USA.

 

7. den Death Valley a Mohavská poušť (9. 6.)

Ráno budeme fotografovat východ slunce v údolí smrti a následně se vydáme přes Red Rock Canyon do Mohavské pouště. Odpoledne dorazíme do městečka Mohave, kde je velké letiště, které slouží jako odkladiště letadel a základna pro testování nových strojů. Na podvečer budeme fotografovat západ slunce na jedné z největších farem větrných elektráren v USA.

 

8. den Sierra Nevada (10. 6.)

Vydáme se zpět na západ podél horské říčky Kern river. Projedeme kolem vysychajícího jezera Isabella a budeme pokračovat úzkými údolími až do Three Rivers, městečka na hranici národního parku Sequioa.

 

9. den Sequoia nat. park (11. 6.)

Mohutné Sekvoje patří k divům přírody, které nelze nevidět při návštěvě Kalifornie. Kromě těchto velikánů nás čeká fotografování v Kings Canyonu a den zakončíme západem slunce v nádherném horském terénu.

 

10. den Morro Bay (12. 6.)

V pořadí druhý průjezd centrální kalifornskou nížinou vás přesvědčí o tom, jak rozmanitá je tato země. Výrazně vyprahlejší a o to malebnější pláně nabízejí opět dostatek atraktivních lokací pro fotografa. Na závěr dne nás pak čeká romantická zátoka Morro Bay na pobřeží Pacifiku a skvělá večeře v přístavu.

 

11. den Pobřežní Highway 1 (13. 6.)

Celý den pojedeme po historické Highway 1, která kopíruje pobřeží Pacifiku. Budeme fotografovat tuleně, maják a odpoledne dojedeme do Carmelu. Cestování po pobřeží Pacifiku nabízí desítky malých uzavřených zátok, drobná malebná městečka a zajímavé atmosférické jevy.

 

12. den Monterey (14. 6.)

Dopoledne navštívíme jedno z nejhezčích mořských akvárií v USA – Montereyské akvarium. Odpoledne se vydáme na poloostrov jižně pod Monterey a projedeme 17 Miles Drive, který prochází mezi golfovými hřišti, nádhernými vilami a neuvěřitelně půvabným pobřežím. Monterey patří ke kouzelným pobřežním městečkům nabízejících nejen krásná přírodní zákoutí.

 

13.den Santa Cruz a San Francisko (15. 6.)

Další zastávkou na naší cestě na sever bude kouzelné městečko Santa Cruz, známé základna surfařů, a místo s nádherným historickým zábavním parkem Broadwalk. Odpoledne dojedeme do San Franciska, kde budeme fotografovat v centru.

 

14. San Francisco (16. 6.)

San Francisko je nádherné město, které v sobě snoubí moderní  Downtown s mrakodrapy a historické čtvrti s klasickými řadovými domky. Celý den budeme fotografovat ve městě a postupně navštívíme všechny jeho hlavní dominanty.

 

15. den odlet ze SFO (17. 6.)

Sbalíme se, dokoupíme dárečky a vyrazíme zpět na cestu do Evropy.

 

16.den (18. 6.)

Návrat domu

 

Galerie fotografií

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.