Kalifornie pro tech. fandy 2018

Kromě cestování a focení milujeme v Ilumiu Apple. Proto jsme pro jeho fandy a milovníky technologií připravili speciální cestu do Kalifornie. Navštívíme Apple, Space X, Pixar, budeme fotografovat start kosmické lodi a navštívíme letiště v Mojave. Vydejte se s námi objevovat ikonická místa nejen v Silicon Valley.

Základní informace Kalifornie pro tech. fandy

Termín : 20. září – 3. října 2018  (14 dní)
Cena: 67 900 Kč
Počet účastníků: 7 účastníků + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Apple, technologie, kosmonautika
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 10 km

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Kalifornie v babím létě je slunná s příjemně teplým počasím. Lidé na západním pobřeží jsou vstřícní a velmi komunikativní. Těšit se můžeme jak na velká města – San Francisko a Los Angeles, tak na nefalšovaný americký venkov. Samozřejmě se vydáme i na pacifické pobřeží, kde se počasí může velmi rychle měnit.

Tato speciální cesta je zaměřena na místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti, takže budeme muset dodržovat bezpečnostní pravidla a omezení jednotlivých lokací. Fotografování startu kosmické rakety je vždy výzvou a v případě odložení startu budeme program alternovat.

Kalifornie je bezpečnou a pro turisty přívětivou destinací. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je -9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 67 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – San Fransisko a Los Angeles – Praha,  doprava na místě miniVANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

 

Podrobný program

Den 1 (20. 9. 2018) : Cesta do San Franciska

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do San Franciska, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Rychle se ubytujeme v blízkém hotelu a podle sil vyrazíme na kratší fotografování ve městě.

Den 2+3 (21. 9. a 22. 9. 2018) : San Francisko

San Francisko samotné je jednou z perel Spojených států. Uvidíme všechny jeho dominanty a přidáme několik technologických specialit. Vydáme se na letadlovou loď USS Hornett, do strojovny Cable car, Pixaru a snažíme se domluvit setkání se zajímavými lidmi z tech. branže.

Den 4 (23. 9. 2018) : Cupertino

Celý jeden den jsme si vyhradili na kolébku Applu. Navštívíme komplex na 1 Infinity Loop i Apple park. Zajedeme ke garáži, ve které vznikl Apple a připravujeme ještě jedno drobné překvapení.

Den 5 + 6 (24. 9. až 25. 9. 2018) : Národní park Sequoia

Trochu si odpočineme od technologií a vyrazíme do hor. Mohutné stromy, vrcholky Sierry Nevady a úžasná panoramata. S trochou štěstí narazíme na medvědy a další volně žijící zvířata.

Den 7 + 8 (26. 9. a 27. 9. 2018) : Start kosmické lodi Delta Heavy

Vydáme se k letecké základně Vandenberg, ze které startují kosmické rakety. Pokud vše klapne, budeme mít možnost fotografovat start kosmické rakety Delta Heavy. Pokud by byl start zrušen nebo odložen, nahradíme Vandenberg některým z blízkých národních parků.

Den 9 (28. 9. 2018) : Sierra Nevada

Vydáme se na jih podél hor a následně je přejedeme na západní stranu. Čekají nás horské průsmyky, jezero Isabela a večer pole větrných elektráren v Mohave.

Den 10 (29. 9. 2018) : Mohave

Mohavská poušť a mohavské letiště nabízejí řadu příležitostí k fotografování. V tomto okamžiku zajišťujeme povolení pro prohlídku jednoho z místních komplexů a program bude upřesněn dle výsledků jednání. Poblíž je odkladiště letadel, vojenská základna, testovací okruh, solární i větrné elektrárny.

Den 11 (30. 10. 2018) : Miramar Air Show

Na otočku zajedeme do San Diega, kde nás čeká skvělá Air Show amerického námořnictva.

Den 12 + 13 (1. 10. a 2. 10. 2018) : Los Angeles

V městě andělů budeme mít nabitý program – Griffithova observatoř, Hollywood, Space X, kalifornské muzeum technologií s raketoplánem Endeavour a mnohem víc.

Den 14 (3. 10. 2018) : Návrat do Prahy

 

Celý program je postavený tak, abychom se dostali do míst, kam se běžně nedostanete. Využijeme naše kontakty a zkušenosti abychom si užili maximum. V případě bezpečnostních omezení, nevhodného počasí či zrušení startu program upravíme dle potřeby.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.