Mexiko 2015

Fotoexpedice Mexiko

Americký kontinent patří každoročně mezi tradiční cíle našich fotografických expedic. Novinkou v naší nabídce je pestrobarevné Mexiko, které je nejen pro svou přírodní rozmanitost, monumentální památky mayské i aztécké kultury i tyrkysové vody Karibiku stále oblíbenější cestovatelskou destinací. Vydejte se s námi obdivovat středoamerické Kordillery, krásné písečné pláže i půvab nejjižněji položeného poloostrova Yucatan.

 

Základní informace

Termín : 30.října – 14.listopadu 2015  (16 dní)
Cena:   114.900 Kč
Počet účastníků: 6 fotografů + 1 lektor + průvodce (obsazeno)
Doprava: letecká, na místě vlastní autobus
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, 2x all inclusive, ostatní stravování bude řešeno individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, města, zvířata, architektura, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 780USD

 

Lektor

Jakub Vaněk

Od roku 2007 působí jako průvodce a lektor fotografických expedic, s kterými procestoval již několik kontinentů. Kromě fotografování na cestách je jeho doménou od roku 2005 fotografování letadel a od roku 2010 se specializuje na jejich focení ze vzduchu. Je ochoten i cestovat za možností i na víkend přes půl světa. Oblíbenou destinací je USA, které navštívil pracovně, soukromě nebo v rámci fotoexpedic nesčíslně krát.

Kam se vydáme

Během naší cesty po Mexiku navštívíme spoustu atraktivních míst. Od starodávných chrámů Aztéků, Zapotéků či Mayů (Teotihuacán, Monte Alban, Palenque, Uxmal, Chichén Itzá, aj.) zavítáme rovněž do mnoha krásných koloniálních měst (např. Taxco, Puebla, Oaxaca, San Cristobal de las Casas nebo Campeche). Do programu jsme zařadili i množství přírodních zajímavosti, jako např. Cortézovo sedlo nedaleko činné sopky Popocatepetl, Hierve el Aqua, kaňon Sumidero, kaskády Aqua Azul či ráj vodního ptactva Rio Lagartos. Nezapomeneme ani na kaktusy… Během celé expedice se budeme setkávat s pestrobarevnými trhy, pohostinností a přátelskou atmosférou místních obyvatel a samozřejmě s vyhlášenou mexickou kuchyní. A na závěr našeho pobytu na Yucatánském poloostrově bude samozřejmě i prostor na relax a koupání v Karibském moři. Poslední dvě noci je zajištěn 5* hotel all inclusive v malém překrásném letovisku Tulum.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

V Mexiku je tropické klima a celoročně velice příjemné teploty kolem 28 stupňů

Do cílové oblasti není povinné žádné očkování. Doporučuje se platné přeočkování proti tetanu, břišnímu tyfu a hepatitidě typu A.  Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika: Mexiko patří mezi země se zvýšeným počtem bezpečnostních rizik. Naše cesta je proto uzpůsobena tak, abychom se vyhnuli nejrizikovějším oblastem.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Časový posun oproti ČR je -7 hodin.

 

Co budeme fotografovat

Mexiko nabízí nepřeberné množství fotografických podnětů. Obdivovat budeme působivou mayskou architekturu, posvátné pyramidy, majestátné vrcholky hor, malebná údolí i aktivní vulkán. Čeká nás hluboký vodní kaňon, kaskády vodopádů i pobřeží mexického zálivu. Naší pozornosti neuniknou ani vodní ptáci nebo krokodýli a další bohatá fauna a flora. Nasajeme atmosféru indiánských obydlí a svými pestrými barvami nás zcela jistě pohltí i typické mexické trhy.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na  114.900 

Cena obsahuje zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava na místě i výlet lodí, 12x ubytování    3-4* se snídaní, 2x ubytování 5* all inclusive, vstupy dle programu, komplexní cestovní pojištění „Za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (30.10.2015)

Odlet z Prahy do Mexico City.

Den 2 (31.10.2015)

Čeká nás prohlídka Mexico City. Navštívíme světoznámé Muzeum antropologie, Avenida Chapultepec, kostel Panny Marie Guadalupské i nejposvátnější místo Mexika – Teotihuacan „Město bohů“ s Pyramidami slunce a měsíce.

Den 3 (1.11.2015)

Část dne věnujeme ještě historickému centru Mexico City. Poté nás již čeká přejezd do kdysi bohatého hornického města Taxco se stylovou koloniální architekturou, kostelem Santa Prisca, křivolakými uličkami a barevnými trhy.

Den 4 (2.11.2015)

Vydáme se vysoko do Cortezova sedla (3.690m) mezi 2. a 3. nejvyšší horou Mexika – Popocatepetl a Ixtlaccihuatl, odkud můžeme z bezpečné vzdálenosti pozorovat kouřící vulkán. Poté se vydáme do kouzelného koloniálního města Puebla. Cestou nás čeká zastávka ve městě Cholula a výstup ke kostelíku postavenému na vrcholu původní obrovské pyramidy, odkud je zajímavý výhled do okolí.

Den 5 (3.11.2015)

Ráno se vydáme na procházku bohatým městem Puebla proslaveným nádhernou talaverskou keramikou. Následně nás čeká přejezd malebnou fotogenickou krajinou plnou kaktusů do města Oaxaca s kouzelnými uličkami, kostely a barevnými tržišti. Odpoledne si prohlédneme starý nábožensko-kulturní areál Monte Alban, který leží na vrcholu stejnojmenného kopce vysoko nad městem.

Den 6 (4.11.2015)

Čeká nás ranní prohlídka města Oaxaca a následně přejezd k málo navštěvovanému, o to však úchvatnějšímu „mexickému Pamukkale“ – Hierve el Aqua. Ve stejné oblasti je pro zájemce možná exkurze do palírny mezcalu – pálenky vyráběné z agáve. Odpoledne se již přesuneme do Tehuantepecu.

Den 7 (5.11.2015)

Vydáme se do státu Chiapas, horské oblasti osídlené od pradávna obyvateli mayských skupin Tzotzil a Tzeltal. Cestou nás čeká výlet lodí do kilometr hlubokého kaňonu Sumidero vyhloubeného řekou Grichalva. Odpoledne přijedeme do malebného městečka San Cristobal de las Casas.

Den 8 (6.11.2015)

Celý den věnujeme jednomu z nejkrásnějších měst celého Mexika San Cristobal de las Casas. Najdeme zde bohatou architekturu, malebné dlážděné uličky, kostely a samozřejmě typické pestrobarevné trhy. Odpoledne nás čeká výlet do indiánské vesnice San Juan Chamula, která je domovem hrdých Tzotzilů. Navštívíme zde i místní kostel s prazvláštními synkretickými rituály a magickou atmosférou, která se dotkne každého, kdo tam vstoupí…

Den 9 (7.11.2015)

Čeká nás přejezd horami k vodopádům Aqua Azul. Modrá řeka zde tvoří tisíce kaskád uprostřed deštného pralesa. Možnost koupání a navečer přejezd do Palenque

Den 10 (8.11.2015)

Dopoledne věnujeme jednomu ze skvostů mayské architektury – Palenque – úžasným pyramidám uprostřed tajemné džungle. Odpoledne se vydáme do Campeche, krásně opraveného města na břehu mexického zálivu, které si pro svou krásu a zachovalost vzalo pod patronát UNESCO.

Den 11 (9.11.2015)

Po prohlídce Campeche přejedeme do Uxmal, který patří k tzv. puucké architektuře. Čeká nás impozantní Kouzelníkova pyramida, Velká pyramida, Palác vládce, Čtverhran jeptišek… Vzhledem k malému počtu návštěvníků budeme mít možnost pozorovat množství ptáků, leguánů… Odpoledne pak „žluté město“ Izamal s nádherným klášterem postaveným na základě mayských pyramid, poblíž kterých budeme i nocovat.

Den 12 (10.11.2015)

Vydáme se na výlet na lagunu Rio Lagartos – mangrovové mokřady, pozorování vodního ptactva (plameňáci, volavky, čápi, kolpíci, pelikáni, kormoráni, fregatky, ibisové…). Fotit můžeme také krokodýly v teplých vodách u Mexického zálivu. Navštívíme rybářskou vesnici San Felipe a cestou zpět se zastavíme u cenote Dzitnup – propadlé vápencové jeskyně s možností koupání.

Den 13 (11.11.2015)

Chichén Itzá – ráno nás čeká návštěva jednoho ze sedmi novodobých divů světa, proslulého mayského obřadního centra – uvidíme Kukulkánovu pyramidu s hlavami opeřeného hada, Posvátnou studnu pro boha deště Chaaka, hřiště na míčovou hru pelota… Po poledni se již vydáme k pobřeží Karibiku do letoviska Tulum.

Den 14 (12.11.2015)

Čeká nás odpočinkový den na Riviera Maya. Ráno ještě navštívíme jediné mayské sídlo postavené na mořském pobřeží – Tulum a poté již indviduální volno, odpočinek, koupání. V nabídce bude pro zájemce také několik fakultativních výletů v okolí. Např. Cobá – nejvyšší pyramida Yucatanu (40m), na kterou lze vylézt, Xel-Há/Xcaret – zábavní parky, Casa Cenote/Rio Secreto – šnorchlování v podzemních řekách….

Den 15 (13.11.2015)

Dopoledne individuální volno, poté přejezd na letiště a následně odlet do Evropy

Den 16 (14.11.2015)

Přílet do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek. 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz