Fotoexpedice Jih USA 2016 (moto)

Jihozápad Spojených států nabízí skvělou kombinaci ideálního počasí, rozmanité přírody, velkoměst i amerického venkova. Během dvoutýdenního putování po Arizoně, Novém Mexiku, Coloradu a Utahu navštívíme několik národních parků, projedeme 2 500 km na motorkách a k tomu si krásně zafotíme. Rozhodli jsme se spojit dvě naše vášně – motorky a fotografování. A pokud neholdujete motorkářské vášni, máme i dvě místa v doprovodném miniVANu. Kromě nádherných bílých písečných dun White Sands se můžete těšit na poctivé kovbojské prostředí, mrakodrapy a putování ve stylu Route 66.

Základní informace

Termín: 30. 9. – 13. 10. 2016  (14 dní)
Cena pro řidiče motorky: 149 900 Kč
Cena pro spolujezdce na motorce: 87 000
Cena pro účastníka v miniVANu: 89 900
Počet účastníků: max 4 motorky + 1 mini VAN (OBSAZENO)

 

Doprava: letecká, na místě motocykly + doprovodný VAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a programu

Fyzická náročnost: střední

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naše putování začneme v jednom z nejrychleji rostoucích měst USA Phoenixu. Po fotografování mrakodrapů se vydáme na východ a navštívíme zlatokopecké městečko, úžasné národní parky Sauguaro, White Sands, městečko Santa Fe, skalní městečko Mesa VerdeMonument Valley,  Grand Canyon a Route 66.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na jihozápadě je teplé a suché. Můžeme se těšit na příjemné teploty mezi 20 a 30 stupni, sluníčko a pohodové cestování. Do USA není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. V případě, že jste naočkováni a máte vystavený mezinárodní očkovací průkaz, je dobré si ho na cestu vzít s sebou. Lékařská péče v USA je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v USA jsou srovnatelná s Evropou. Ve městech buďte opatrní na své věci, nenechávejte cennosti a doklady bez dozoru. Nicméně se můžete těšit na přátelský přístup jižanů, otevřenost a vstřícnost. Řízení v USA je pohodové a po většinu cesty nás bude provázet minimální provoz.

Elektrické napětí v USA je 110-120 V a budete potřebovat redukci pro americký typ zásuvek! Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi, nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národních parků nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Stravování v USA má oproti Evropě určitá specifika. Při návštěvě restaurace vždy čekáme, až nás obsluha uvede na místo. K jídlu automaticky dostaneme chlazenou vodu, salát je servírován ještě před jídlem a nealkoholické nápoje (postmix- coca cola, soda,…) se automaticky zdarma doplňují.  Ve většině případů je účet společný pro celý stůl a není k němu započítáváno spropitné, které se pohybuje okolo 15-20 % z ceny.

Ceny jsou vždy uváděny bez daně (taxy), je potřeba počítat navýšení ceny při placení.

Časový posun je zde -8/9 hodin (letní a zimní čas)

 

Jaká místa navštívíme

Tato moto expedice je tématicky cestování ve stylu Route 66. Čekají nás vyprahlé pouště, solná jezera, prérie, divoká pohoří, hluboké kaňony a silnice mizející na horizontu. Kromě krajiny se můžete těšit na typické arizonské kaktusy nebo třeba leteckou základnu a muzeum v Tucsonu. Ve Phoenixu nás čeká moderní architektura a mrakodrapy, v zapadlých vesničkách zase westernový styl. Připravili jsme pro vás velmi pestrý program.

 

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Phoenix – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, ubytování se snídaní, vstupy do NP, poplatek za vstupní povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce.

V ceně pro řidiče motorky je zahrnut motocykl HD či BMW vč. plné pojistky EVIP se sníženou spoluúčastí, benzín, asistenční služba a prostor pro 1 zavazadlo v miniVANu.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (30.9.) Cesta do Phoenixu
Do Phoenixu přiletíme z Prahy ve večerních hodinách. Přesuneme se do hotelu a odpočineme si po náročné cestě.

Den 2 (1.10.) Phoenix
Phoenix
 aktuálně patří mezi jedno z nejrychleji rostoucích měst v USA. Centrum nabízí přehlídku moderní architektury včetně mrakodrapů a amerického městského života s kavárnami, bio obchody a luxusní nákupní zónou.

Ráno si vyzvedneme motorky a navštívíme centrum města, uvidíme baziliku sv. Marie a při západu slunce si vychutnáme pohled na mrakodrapy obklopené nekonečnou záplavou obytných čtvrtí z blízkého pohoří.

Den 3 (2.10.) Zlatokopecké městečko Goldfield
Historii Arizony si připomeneme ve zlatokopeckém městečku Goldfield, které je zasazeno v krásném údolí. Odpoledne se vydáme po Apache Trial na severovýchod podél Salt River k jezeru Theodora Roosevelta. Projedeme malebné údolí a k večeru dojedeme až do Tucsonu.

Den 4 (3.10.) Letecká základna v Tucsonu a muzeum PIMA
Tucson je městem letců. Navštívíme místní muzeum letectví a kosmonautiky i boneyard, největší odkladiště vojenských letadel na světě. Večer vychutnáme západ slunce v národním parku Sauguaro.

Den 5 (4.10.) Národní park Sauguaro
Sauguaro je známé zejména gigantickými kaktusy, které najdeme i ve znaku Arizony. Proto se sem vydáme ještě jednou, abychom si mohli prohlédnout mohutné kaktusy za denního světla. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu do Nového Mexika, kde dojedeme až k Organ Mountains.

Den 6 (5.10.) Národní monument White Sands
Brzy ráno vyrazíme do White Sands, národního parku s nádhernými bílými písečnými dunami. V průběhu dne navštívíme i místní vyschlé solné jezero a budeme fotografovat i překvapivě bohatou květenu v dunách a u jezírek. Odpoledne si trochu odpočineme v městečku Alamo Gordo.

Den 7 (6.10.) Napříč Novým Mexikem
Celý den budeme cestovat travnatými prériemi, projíždět malými vesničkami a navštívíme Albuquerque, největší město Nového Mexika. Ráz krajiny se změní a těšit se můžeme na travnaté pláně lemované horami, ranče a malá zapomenutá městečka. Večer dojedeme do Santa Fee.

Den 8 (7.10.) Tent Rock
Osmý den bude volnější. V dopoledních hodinách navštívíme nedaleké Tent Rocks s nezvyklými bílými skalními útvary, jeskyněmi a úzkými kaňony. Odpoledne bude volný program v Santa Fe a možnost krátkého odpočinku, případně návštěva puebla v Taosu.

Den 9 (8.10.) Ve stylu route 66
Vyrazíme na sever a ve stylu putování po route 66 projedeme z Nového Mexika do Colorada. Čeká nás řada zastávek s výhledy na hory, široká zalesněná údolí, přehrady a nenecháme si ujít ani muzeum železnice v Durangu, která změnila navždy ráz divokého západu.

Den 10 (9.10.) Mesa Verde a Monument Valley

Oba dva tyto národní parky patří k symbolům Ameriky, přestože jsou tak rozdílné. V Mesa Verde se můžeme těšit na do zeleně zasazený obrovský skalní masiv typický zejména svým skalním městečkem. Naopak Monument Valley v západu slunce nám nabídne osamělé skály trčící z vyprahlé červené pouště. Bude to dlouhý, ale nádherný den.

Den 11 (10.10.) Grand Canyon
Vydáme se na západ podél Coloráda a dojedeme až na jižní hranu Grand Canyonu, největšího údolí na světě. Navštívíme několik vyhlídek na tento majestátní kolos a večer se ubytujeme poblíž v městečku Williams.

Den 12 (11.10.) Road 66

Užijeme si jeden z nejzachovalejších úseků historické Route 66 v okolí Flagstaffu. K večeru se přesuneme do Sedony.

Den 13 (12.10.) Odlet do Prahy
Dojedeme zpět do Phoenixu, vrátíme motorky a odpoledne odletíme zpět do Evropy.

Den 14 (13.10.) Návrat do ČR

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz