Fotoexpedice New York 2015

Fotoexpedice New York

Big Apple, či chcete-li New York City, je jedním ze symbolů Ameriky. Město, které nikdy nespí, neustále pulzuje a nabízí nepřebernou škálu motivů pro fotografování. Připravili jsme pro vás zcela novou fotografickou expedici do New Yorku, při  které s námi můžete týden objevovat krásy tohoto města. Přijměte pozvání na nezapomenutelný týden ve velkoměstě. Díky spolupráci s řadou lokálních fotografů s námi naleznete i málo známá místa Manhattanu, Brooklynu a New Jersey.

 

Základní informace

Termín : 5. květen až 13. května 2015  (9 dní)
Základní cena: 58 500 Kč
Počet účastníků: 9 fotografů + lektor (obsazeno)
Doprava: letecká, na místě hromadná doprava
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: město, detaily, street fotografie
Fyzická náročnost: mírná

 

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

New York City je obrovskou metropolí, která je jedním z nejrůznorodějších míst ve Spojených Státech. Připravili jsme pro vás program, při kterém poznáte nejen mrakodrapy Manhattanu, ale i vybrané části Brooklynu a New Jersey. Navštívíme sochu Svobody a Central Park.

Bezpečnost v New Yorku hodně záleží na lokalitě, ve které se pohybujete. Program je postaven tak, abychom se vyhnuli problematickým lokalitám. Díky tomu jsou bezpečnostní rizika poměrně malá a jsou zcela srovnatelná s jakoukoli jinou světovou metropolí.

V New Yorku fungují bez problémů evropské mobilní telefony, v hotelích a kavárnách je k dispozici připojení k Internetu. Elektrická síť má napětí 110V a vyžaduje americkou redukci.

Pro pobyt není potřeba žádné speciální očkování. Při dodržování běžných hygienických zásad nehrozí žádná zdravotní rizika.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena 53 500 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – New York – Praha, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (5.5.2015) : Cesta do New Yorku
Vydáme se letecky z Prahy do New Yorku. Z letiště se přesuneme na střední Manhattan a ubytujeme se. Večer se vydáme na krátkou seznamovací procházku po okolí.

 

Den 2 (6.5.2015) : Mid-Manhattan
Vydáme se na celodenní pěší procházku po středním Manhattanu. Navštívíme známou Broadway a 5th Avenue. Budeme fotografovat Empire State Building, Chrisler Building a Grand Central. Zároveň si prohlédneme celý Manhattan z nadhledu vyhlídky z 50 Rockefeller Plaza. Večer zakončíme fotografováním na Time Square.

 

Den 3 (7.5.2015) : Lower Manhattan
Druhý den na Manhattanu věnujeme jeho jižní části. V ranním světle budeme fotografovat nejstarší mrakodrap světa Flat Iron. Pak  navštívíme známé čtvrti jako je SOHO, Little Italy, China town, Meat district a West Village. Projdeme i úžasnou oázu klidu a zeleně, kterou je High line.

 

Den 4 (8.5.2015) : Socha svobody
Socha svobody je jedním ze symbolů nejen New Yorku, ale i celé Ameriky. Kromě výletu na Liberty Island nás čeká i návštěva Ground Zero a fotografování panoramatu Manhattanu z pobřezí New Jersey.

 

Den 5 (9.5.2015) : Brooklyn
Opustíme Manhattan a vydáme se do Brooklynu. Tato čtvrť s ne příliš dobrou pověstí je malebným místem s charakterystickou architekturou a životním stylem. Fotografovat budeme v D.U.M.B.O, přejdeme Brooklyn Bridge a fotografovat budeme i sousední Manhattan Bridge.

 

Den 6 (10.5.2015) : Central park
Central park je zelenou oázou uprostřed velkoměsta. Celý den budeme fotografovat v tomto parku. Navštívíme místní městskou ZOO, sportoviště, mosty, altánky a určitě dojde i na piknik uprostřed nekonečných trávníků. Večer mohou zájemci navštívit některou ze slavných show na Broadway.

 

Den 7 (11.5.2015) : Osobní volno
Poslední den v New Yorku si může každý strávit dle svého osobního gusta. Navštívit galerii či muzeum, věnovat pár hodin nákupům či fotografovat některé ze zákoutí Manhattanu.

 

Den 8 (12.5.2015) : Cesta domů
Vydáme se zpět do ČR.

 

Den 9 (13.5.2015) : Návrat do Prahy


Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.