Fotoexpedice Peru 2015

Fotoexpedice Peru

Pro velký zájem se opět vracíme na vzdálený jihoamerický kontinent, do romantické oblasti Peru opředené mnoha tajemstvími a magií zaniklé civilizace Inků. V lůně úchvatné přírody budeme obdivovat a fotografovat místa, o kterých jsme tolik slyšeli a četli, navštívíme i světovou památku Machu Picchu, projedeme se po jezeře Titicata a z letadla budeme fotografovat záhadné obrazce na planině Nazca.

 

Základní informace

Termín : 11.dubna – 26.dubna 2015  (16 dní)                                                                                                                                                                                        Cena:    109.900Kč                                                                                                                                                                                                                                                        Počet účastníků: 9 fotografů + lektor + průvodce                                                                                                                                                                  Doprava: letecká, na místě vlastní bus + přelety

Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu, v Amazonii plná penze
Zaměření: krajina, architektura, zvířata, lidé
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 5 km, vysoká nadmořská výška v Andách!

 

Lektor

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka. Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii.

 

Kam se vydáme

Naše putování začneme v Limě, hlavním městě Peru. Po jeho prohlídce se vydáme k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi tisíců mořských ptáků, lvounů, lachtanů, tučňáků nebo plamňáků. Čeká nás ranní přelet nad gigantickými obrazci planiny Nazca a přejezd do „bílého města“ Arequipa. Vypravíme se i do kaňonu Colca a vykoupeme se v termálních pramenech La Calera. Navštívím také několik plovoucích ostrovů na jezeře Titicaca, odkud se pak již vydáme do Cuzca. Nezapomeneme samozřjmě ani na symbol Peru – posvátné Machu Picchu a závěr naší cesty věnujeme přírodní rezervaci Tambopata v nejvetším původním pralese na světě – Amazonii.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

V Peru se průměrné teploty v dubnu pohybují mezi 18-25 stupni. V oblasti And bude samozřejmě chladněji a naopak v oblasti Amazonie se teploty budodu držet nad 30 stupni a očekávejte vysokou vlhkost vzduchu a silné dešťové přeháňky.

Do Peru se doporučuje se platné přeočkování proti tetanu a hepatitidě typu A i B, břišnímu tyfu, žluté zimnici. Do oblasti Amazonie je potřeba mít platný mezinárodní očkovací průkaz (po příletu do oblasti jsou možné namátkové kontroly na letišti).  Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika: Peru patří k bezpečnějším zemím v rámci Jižní Ameriky. Ve větších městech je však potřeba zvýšené opatrnosti.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Časový posun oproti CR je zde -6 hodin.

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice má velice pestrý program, který nabídne snad od každého fotografického žánru něco. Ve městech budeme obdivovat architektonické skvosty i místní život, čekají nás ostrovy s koloniemi mořských ptáků, lvounů, tučňáků, lachtanů nebo plaměňáků. Užijeme si i letecké snímky nad planinou Nazca, fotografovat budeme také horské masivy And, barevný život domodrodých obyvatel či majestátní pohledy na Machu Picchu. Milovníci zvířat a rostlin si na své přijdou v oblasti Amazonie, kde okusíme reálnou džungli.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na  109.900 

Cena obsahuje zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, vnitrostátní přelety, transfery, doprava na místě i výlet lodí, ubytování se snídaní, vstupy do NP, komplexní cestovní pojištění „Za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování mimo program, nápoje. Fakultativní let nad obrazci Nazca (90USD). Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

 

Podrobný program

 

Den 1 (11.4.2015)

Odlet z Prahy do Limy – hlavního města Peru. Transfer do hotelu a odpočinek po cestě.

Den 2 (12.4.2015)

Lima

Čeká nás prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle), návštěva bohémské čtvrtě Barranco a moderního Miraflores se zelenými parky na pobřeží Pacifiku. Poté se vydáme do městečka Pisco na pobřeží Pacifiku.

Den 3 (13.4.2015)

Islas Ballestas

Ráno se vydáme vyhlídkovou plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, kormoránů, plameňáků a dalších tisíců mořských ptáků. Poté se přesuneme od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica.

Den 4 (14.4.2015)

Nazca

Brzo ráno můžete fakultativně absolvovat nevšední zážitek při letu malým letadlem nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca. Poté se vydáme do „bílého města“ Arequipa položeném pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti.

Den 5 (15.4.2015)

Arequipa

Tento den věnujeme malebnému městu Arequipa (2.350 m), návštívíme klášterní komplex plný kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara) a ochutnáme i speciality místní kuchyně.

Den 6 (16.4.2015)

Colca Canyon

Čeká nás přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní přes sedlo Patapampa (4.800 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne nás ještě čeká příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera.

Den 7 (17.4.2015)

Colca Canyon

Brzy ráno se vydáme k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca, kde budeme pozorovat létající kondory na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque se přesuneme zpět do Chivay, poté pak do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3.800 m), bájnému jezeru Titicaca.

Den 8 (18.4.2015)

Titicaca

Den věnujeme okolí a samotnému jezeru Titicaca. Ráno se lodí vydáme za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Bude zde i možnost plavby na rákosovém člunu. Poté budeme pokračovat v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde si indiáni stále drží své tradice. Projdeme po ostrově s nádhernými výhledy a odpoledne návštívíme Sillustani, kde stojí u břehů jezera Umayo zbytky tzv. chullpas, posvátné hrobky dosahující výšky až 10 m.

Den 9 (19.4.2015)

Cuzco

Ráno nás čeká transfer do Juliacy a přelet do Cuzca, přesun do hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Poté se vydáme na prohlídku nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Návštívíme mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město Cuzco. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště.

Den 10 (20.4.2015)

Maras, Machu Picchu

Navštívíme indiánskou vesničku Chinchero s pestrobarevným trhem a úrodnými políčky brambor. Čeká nás také prohlídka solných dolů z předkolumbovských dob v Maras. Odpoledne sjedeme do Posvátného údolí, odkud se přesuneme vlakem pod Machu Picchu.

Den 11 (21.4.2015)

Machu Picchu

Nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky dlouho ukryté v džungli vysoko nad řekou Urubamba. Ráno budeme mít individuální volno k fotografování, zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu, odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na toto záhadné město Inků po staletí ukryté v džungli. V poledne nás pak čeká i prohlídka s místním průvodcem. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca.

Den 12 (22.4.2015)

Cesta do Amazonie

Ráno nás čeká přelet z Cuzca do města Puerto Maldonado na soutoku řek Tambopata a Madre de Dios, transfer do přístavu, odkud poplujeme celkem asi 4 hodiny nejprve po mocné řece Madre de Dios a následně po úzké divoké řece Heath River až do přírodní rezervace Tambopata. Ubytovaní budeme  ve stylově zařízených chatkách na hranici peruánského NP Bahuaja Sonene a bolivijského NP Madidi v největším původním pralese na světě – Amazonie.

Den 13 a 14 (23. a 24. 4.2015)

Amazonie

Vždy brzy ráno se vypravíme na kánoi po řece Heath ke strmým jílovitým břehům, které lákají stovky barevných papoušků Ara arakanga (macaw). Podnikneme i výlety džunglí a pampou, kde lze pozorovat nespočet druhů ptactva a další fauny, mj. papoušky, želvy, opice, kapybary, kajmany, hoatziny a při troše štěstí i vydru obrovskou, tapíra nebo dokonce jaguára. Místní anglicky průvodce nám ukáže, které rostliny domorodci kmene Ese´Eja využívají pro léčivé a hojivé účely, luky a šípy nebo pro stavbu svých chýší. Během pobytu v džungli je zajištěna plná penze.

Den 15 (25.4.2015)

Ráno po snídani se vrátíme do Puerto Maldonado, přeletíme do Limy a dále pak budeme pokračovat do Prahy.

Den 16 (26.4.2015)

Návrat do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek. 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz