White Sands a Nové Mexiko 2014

Jihozápad Spojených států nabízí zcela unikátní kombinaci pouští, prérií, pohoří, divokých kaňonů a krásné atmosféry divokého západu. Na září připravujeme dvoutýdenní putování po Arizoně, Novém Mexiku, Coloradu a Utahu. Kromě nádherných bílých písečných dun White Sands se můžete těšit na poctivé kovbojské prostředí, mrakodrapy a putování ve stylu Route 66.

 

Základní informace

Termín: 19.9.2014 – 3.10.2014  (15 dní)
Cena: 86 900 Kč
Počet účastníků: 3 fotografové + lektor 

Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu

Zaměření: krajina, makro, street fotografie, divoce žijící zvířata, města
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 790 USD

 

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Kam se vydáme

Naše putování začneme v jednom z nejrychleji rostoucích měst USA Phoenixu. Po fotografování mrakodrapů se vydáme na východ a navštívíme zlatokopecké městečko, úžasné národní parky Sauguaro, White Sands, městečko Santa Fe, skalní městečko Mesa Verde, Monument Valley, Antelope Canyon, Grand Canyon a Hidden Mountains. Na programu spolupracujeme s naší americkou kolegyní, která žije v Arizoně, takže se můžete těšit na možnost fotografovat místa, o kterých se v průvodcích nedočtete.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na jihozápadě je teplé a suché. Můžeme se těšit na příjemné teploty mezi 20 a 30 stupni, sluníčko a pohodové cestování. Do USA není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. V případě, že jste naočkováni a máte vystavený mezinárodní očkovací průkaz, je dobré si ho na cestu vzít s sebou. Lékařská péče v USA je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v USA jsou srovnatelná s Evropou. Ve městech buďte opatrní na své věci, nenechávejte cennosti a doklady bez dozoru. Nicméně se můžete těšit na přátelský přístup jižanů, otevřenost a vstřícnost.

Elektrické napětí v USA je 110-120 V a budete potřebovat redukci pro americký typ zásuvek! Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národních parků nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Stravování v USA má oproti Evropě určitá specifika. Při návštěvě restaurace vždy čekáme, až nás obsluha uvede na místo. K jídlu automaticky dostaneme chlazenou vodu, salát je servírován ještě před jídlem a nealkoholické nápoje (postmix- coca cola, soda,…) se automaticky zdarma doplňují.  Ve většině případů je účet společný pro celý stůl a není k němu započítáváno spropitné, které se pohybuje okolo 15-20 % z ceny.

Ceny jsou vždy uváděny bez daně (taxy), je potřeba počítat navýšení ceny při placení.

Časový posun je zde -8/9 hodin (letní a zimní čas)

 

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice je tématicky zaměřena primárně na krajinářskou fotografii. Čekají nás vyprahlé pouště, solná jezera, prérie, divoká pohoří, hluboké kaňony a silnice mizející na horizontu.  Kromě krajiny se můžete těšit na typické arizonské kaktusy, mnoho příležitostí pro makro fotografii, reportážní fotografii i práci s dlouhou expozicí a noční fotografii. Ve Phoenixu nás čeká moderní architektura a mrakodrapy, v zapadlých vesničkách zase westernový styl. Připravili jsme pro vás velmi pestrý program.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 86 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, ubytování se snídaní, vstupy do NP, poplatek za vstupní povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (19.9.) Cesta do Phoenixu
Do Phoenixu přiletíme z Prahy ve večerních hodinách. Přesuneme se do hotelu a odpočineme si po náročné cestě.

 

Den 2 (20.9.) Phoenix
Phoenix
aktuálně patří mezi jedno z nejrychleji rostoucích měst v USA. Centrum nabízí přehlídku moderní architektury včetně mrakodrapů a amerického městského života s kavárnami, bio obchody a luxusní nákupní zónou. Navštívíme botanickou zahradu, budeme fotografovat baziliku sv. Marie a při západu slunce si vychutnáme pohled na mrakodrapy obklopené nekonečnou záplavou obytných čtvrtí z blízkého pohoří.

 

Den 3 (21.9.) Zlatokopecké městečko Goldfield
Historii Arizony si připomeneme ve zlatokopeckém městečku Goldfield, které je zasazeno v krásném údolí. Odpoledne se vydáme po Apache Trial na severovýchod podél Salt River k jezeru Theodora Roosevelta. Projedeme malebné údolí a k večeru dojedeme až do Tucsonu.

 

Den 4 (22.9.) Tucson a okolí
Klasickou westernovou atmosféru si připomeneme v Old Tucson Studiu a odpoledne navštívíme místní muzeum letectví, ve kterém budeme moci fotografovat historická letadla v západu slunce a následně pak i nasvícená po západu slunce.

 

Den 5 (23.9.) Národní park Sauguaro
Sauguaro je známé zejména gigantickými kaktusy, které najdeme i ve znaku Arizony. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu do Nového Mexika, kde budeme fotografovat Organ Mountains v západu slunce.

 

Den 6 (24.9.) Národní monument White Sands
Brzy ráno vyrazíme do White Sands, abychom fotografovali nádherné bílé písečné duny v nízkém ranním světle. V průběhu dne navštívíme i místní vyschlé solné jezero a budeme fotografovat i překvapivě bohatou květenu v dunách a u jezírek.

 

Den 7 (25.9.) Napříč Novým Mexikem
Celý den budeme cestovat travnatými prériemi, projíždět malými vesničkami a navštívíme Albuquerque, největší město Nového Mexika. Ráz krajiny se změní a těšit se můžeme na travnaté pláně lemované horami, ranče a malá zapomenutá městečka. Večer dojedeme do Santa Fee.

 

Den 8 (26.9.) Tent Rock
Osmý den bude volnější. V dopoledních hodinách navštívíme nedaleké Tent Rocks s nezvyklými bílými skalními útvary, jeskyněmi a úzkými kaňony. Odpoledne bude volný program v Santa Fe a možnost krátkého odpočinku.

 

Den 9 (27.9.) Ve stylu route 66
Vyrazíme na sever a ve stylu putování po route 66 projedeme z Nového Mexika do Colorada. Čeká nás řada zastávek s výhledy na hory, široká zalesněná údolí, přehrady a nenecháme si ujít ani muzeum železnice v Durangu, která změnila navždy ráz divokého západu.

 

Den 10 (28.9.) Mesa Verde a Monument Valley

Oba dva tyto národní parky patří k symbolům Ameriky, přestože jsou tak rozdílné. V Mesa Verde se můžeme těšit na do zeleně zasazený obrovský skalní masiv typický zejména svým skalním městečkem. Naopak Monument Valley v západu slunce nám nabídne osamělé skály trčící z vyprahlé červené pouště. Bude to dlouhý, ale nádherný den.

 

Den 11 (29.9.) Antelope Canyon
Ranní ptáčata budou mít možnost se vrátit na ranní světlo do Monument Valley, všichni pak společně vyrazíme do Antelope Canyonu, který v poledním světle nabízí úžasnou hru světel, barev a tvarů. Večer budeme fotografovat západ slunce nad Lake Powell.

 

Den 12 (30.9.) Grand Canyon
Vydáme se na západ podél Coloráda a dojedeme až na jižní hranu Grand Canyonu, největšího údolí na světě. Navštívíme několik vyhlídek na tento majestátní kolos a večer se ubytujeme poblíž v městečku Williams.

 

Den 13 (1.10.) Red Rock a Cathedral Rock

Poslední den věnujeme ne příliš známé oblasti Hidden Mountain s nádherně barevným údolím a navštívíme Flagstaff.

Den 14 (2.10.) Odlet do Prahy
Dojedeme zpět do Phoenixu, budeme mít čas na poslední nákupy a odpoledne odletíme zpět do Evropy.

 

Den 15 (3.10.) Návrat do ČR

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz