Západ USA 2014

Připravili jsme pro Vás nádherné putování po západním pobřeží USA. Vydáme se ze San Franciska na sever a zastavíme se až u kanadské hranice v Seattlu. Navštívíme pětici národních parků a budeme fotografovat sopky, mohutné zasněžené štíty Sierra Nevady, kalifornské vinice, deštné pralesy a divoké pobřeží Pacifiku. Navštívíme nejen slunnou Kalifornii, ale i státy Oregon a Washington. Většinu času budeme trávit v přírodě, nenecháme si ale ujít unikátní atmosféru kouzelného San Franciska, zasněného Seattlu ani malých zapadlých vesniček uprostřed ničeho. Během dvou týdnů poznáte opravdového ducha západu USA.

 

Základní informace

Termín: 12.5.2014 – 26.5.2014  (13 dní)
Cena: 76 900 Kč
Počet účastníků: 10 fotografů + 2 lektoři 

Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování se řeší individuálně podle možností a  programu

Zaměření: krajina, divoce žijící zvířata, moře, města
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

 

Lektor

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka. Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Naše putování začneme v jednom z nejpůvabnějších měst USA – San Franciscu. Obdivovat budeme nejen krásu jeho architektury a památek, ale  pokusíme se zachytit i neopakovatelnou atmosféru, kterou je celá oblast Bay area proslulá. Ze SFO se již vydáme na sever do údolí Napa a podél pohoří Sierra Nevada skrz typický kalifornský venkov se dosteneme až do oblasti Lassen vulcanic NP. Projedeme značnou část Oregonu a zamíříme k dalšímu z národních parků Mt.Rainier. Úžasnou podívanou nám poskytne také oblast Olympic NP a samozřejmě celá oblast kolem Seattlu, kde naše putování zakončíme.

 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na západním pobřeží USA ovlivňuje Tichý oceán, proto je tu klima po celý rok stabilní. Je ovšem třeba počítat i s chladnějšími dny a dešťovými přeháňkami v severních oblastech západního pobřeží a také s hojnějším výskytem pro tuto oblast tolik typických mlh. Průměrné denní teploty můžeme očekávat od 10 do 25 stupnů.

Do USA není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. V případě, že jste naočkováni a máte vystavený mezinárodní očkovací průkaz, je dobré si ho na cestu vzít s sebou. Lékařská péče v USA je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v USA jsou srovnatelná s Evropou. Ve městech buďte opatrní na své věci, nenechávejte cennosti a doklady bez dozoru. V oblasti SZ USA, kde se budeme pohybovat, představují zvýšené riziko divoká zvířata (bizoni,…) v národních parcích. Při dodržení pokynů a bezpečnostních opatření je však riziko napadení zvířaty téměř nulové.

Elektrické napětí v USA je 110-120 V a budete potřebovat redukci pro americký typ zásuvek!

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národních parků nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v NP mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Stravování v USA má oproti Evropě určitá specifika. Při návštěvě restaurace vždy čekáme, až nás obsluha uvede na místo. K jídlu automaticky dostaneme chlazenou vodu, salát je servírován ještě před jídlem a nealkoholické nápoje (postmix- coca cola, soda,…) se automaticky zdarma doplňují.  Ve většině případů je účet společný pro celý stůl a není k němu započítáváno spropitné, které se pohybuje okolo 15-20 % ceny.

Ceny jsou vždy uváděny bez daně (taxy), je potřeba počítat navýšení ceny při placení.

Časový posun je zde -8/9 hodin (letní a zimní čas)

Obyvatelé USA jsou velmi přátelští. Při fotografování je třeba si dávat pozor pouze na děti – ty vždy fotíme jen se svolením!!!

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice je tématicky zaměřena primárně na fotografování krajiny a života ve městech. Budeme fotit zejména mohutné horské masivy, hluboká údolí, řeky, vodopády, jezera zrcadlící okolní krajinu, divoká zvířata a samozřejmě atmosféru takových míst, jako je San Francisco nebo Seattle. Ve městech se zaměříme na reportážní fotografii a na architekturu. Největšími lákadly této expedice jsou kromě samotného San Francisca jistě národní parky bohaté na přírodní krásy. Působivé snímky si ale zcela jistě přivezeme také z oblasti Seattlu a severní části západního pobřeží USA.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 76 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfery, doprava automobily na místě, ubytování se snídaní, vstupy do NP, poplatek za vstupní povolení ESTA, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

Podrobný program

 Den 1 (12.5.) San Francisko 

Do San Franciska přiletíme v době oběda. Odložíme si věci do hotelu, osprchujeme se po cestě, lehce osvěžíme  a vydáme se na odpolední a večerní světlo v Bay Area. Naším prvním cílem bude pacifická pláž v San Francisku a most Golden Gate. Ten  si nejprve vyfotografujeme ze severní strany a následně od přístavu v západu slunce.

 

Den 2 (13.5.) San Francisko 

Ne náhodou je toto město označováno jako jedno z nejkrásnějších v USA. Věnujeme jeho poznávání celý den od ranních hodin s výhledem z Twin Peaks, přes krásné kopcovité uličky, historické budovy, čínskou čtvrť, downtown s mrakodrapy a Bay Bridge. Siluetu města si vyfotografujeme z blízkého ostrova a ve městě zůstaneme až do pozdních nočních hodin.

 

Den 3 (14.5.) Údolí Napa a vinice

Nejprve se vydáme na pláže na sever od Golden Gate. Následně navštívíme Redwood park, zkamenělý les a odpoledne se přesuneme na vinice v Napě. Ty jsou světoznámé produkcí kalifornského vína, které nejen ochutnáme, ale zároveň si užijeme i focení na vinicích.

 

Den 4 (15.5.) Kalifornský venkov

Vydáme se na severovýchod skrz úrodná kalifornská údolí směrem k pohoří Sierra Nevada. Navštívíme několik malých městeček, budeme projíždět zemědělskou oblastí s políčky a sady a v odpoledních hodinách dojedeme k úpatí hor. Večerní západ slunce budeme fotografovat již v národním parku Lassen.

 

Den 5 (16.5.) Lassen vulcanic NP

Celá Kalifornie je známá svou seismickou aktivitou a Lassen Vulcanic park je místem, kde můžete vidět, proč. V parku je možné narazit na všechny typy vulkánů, nádherná jezera a úchvatné lesy. Vydáme se na pěší trek a budeme si užívat jedinečné panorama parku.

 

Den 6 (17.5.) Divoký západ

Vydáme se směrem k Whisketown a Shantytown. Majestátní hora Shanta tyčící se uprostřed plání a lesů – to je divoký západ tak, jak si jej představujeme z kovbojek. Nasajeme místní atmosféru, zastavíme se u jezer a budeme fotografovat místa plná pohnuté historie.

 

Den 7 (18.5.) Sopky trochu jinak

Přejedeme hranice Oregonu a vydáme se přes Lava Beds, Baers Valley ke Crater Lake. Čeká nás nádherná divoká příroda ovlivněná sopečnou činností, řada příležitostí setkat se s divokou zvěří a fotografovat v otevřené přírodě.

 

Den 8 (19.5.) Oregon roadtrip

I cesta může být cíl. Vydáme se napříč státem Oregon, zastavíme se v jeho hlavním městě Portlandu a dojedeme až do státu Washington. Čeká nás dlouhá cesta nádhernou krajinou a možnost poznat Ameriku způsobem, který jí je tak vlastní, formou roadtripu.

 

Den 9 (20.5.) NP Mt. Rainier

Mt. Rainier se díky své výšce přes 4 000 m tyčí uprostřed bujných lesů a je dominantou celé oblasti. V parku navštívíme několik jezer, projdeme se podél vodopádů a budeme fotografovat divokou zvěř. Po náročné cestě si odpočineme v lesích a protáhneme se při  pěším pochodu.

 

Den 10 (21.5.) Relaxační den

Po relativně krátkém přesunu na pobřeží Pacifiku si trochu odpočineme. Využijeme čas k diskuzi o fotografiích, relaxaci těla a nabrání nových sil. I taková procházka po pláži v Ocean City při západu slunce fotografovi dodá energii a inspiraci.

 

Den 11 (22.5.) Deštné pralesy

Jižní část národního parku Olympic nabízí unikátní možnost navštívit neuvěřitelně zelené a rozmanité deštné pralesy. Kromě divokých zvířat a typických mechy porostlých starých stromů se můžeme těšit i na řadu příležitostí pro  makro fotografii.

 

Den 12 (23.5.) Divoké pobřeží Pacifiku

Druhým obrovským lákadlem národního parku Olympic je pobřeží Pacifiku s nádhernými skalními útesy, naplavenými kusy dřeva a neopakovatelnou atmosférou. Navštívíme Ruby beach a několik dalších kouzelných míst.

 

Den 13 (24.5.) Horský masiv

Severní část parku tvoří vysoké hory, z jejichž vrcholků je většinou krásně vidět nejen na záliv, ale i do Britské Kolumbie v Kanadě. Čeká nás horský trek, fotografování horského masivu, úzkých údolí a samozřejmě i divoké zvěře. K večeru se již přesuneme do Seattlu.

 

Den 14 (25.5.) Seattle

Nádhernou metropoli poblíž kanadských hranic budeme fotografovat z moře i ze souše. Navštívíme její historické centrum i parky a zakončíme zde naše putování po západním pobřeží USA v úplně první kavárně Starbucks, která je na Pike Place. K večeru odletíme zpět do Evropy.

 

Den 15 (26.5.) Návrat do ČR

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz