Západní pobřeží USA a Kanady 2018

Západní pobřeží USA a Kanady 2018

Severozápadní pobřeží USA a Kanady skrývá neopakovatelné přírodní skvosty. Vybrali jsme dle našeho názoru to nejkrásnější z kanadské Britské Kolumbie a amerických států Washington a Oregon. Nádherné pacifické pláže, hory a sopky, deštné pralesy a půvabná města Vancouver, Seattle a Portland. Čekají nás národní parky Olympic a Mt Rainier. To vše v nejlepší části roku.

Základní informace

Termín : 8. července – 21. července 2018  (14 dní)
Cena: 93 900 Kč
Počet účastníků: 4 účastníci + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Krajina, města, zvířata
Fyzická náročnost: nízká – pěší turistika do 7 km / den

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Severozápad USA a jihozápad Kanady tvoří převážně lesy. Údolí lemují z jedné strany hory Sierry Nevady a z druhé straně jej omílá Pacifik. Díky tomu zde najdeme místa s velice odlišným mikroklimatem. Čeká nás vše od pláží, přes deštné pralesy, jezera, vodopády až po horské masivy. Navštívíme tři větší města – Vancouver, Seattle a Portland, která patří k nejmalebnějším v severní Americe i poctivý americký venkov. Budeme se pohybovat jak v USA, tak i v Kanadě.

Kanada i Spojené státy jsou obecně v navštívených oblastech velmi bezpečné. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA/Kanadě je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je -9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 93 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Seattle a Portland – Praha,  doprava na místě miniVANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Vancouver

 

Podrobný program

Den 1 (8. 7. 2018) : Cesta do USA

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Seattlu, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Přesuneme se do centra a pro zájemce bude k dispozici i krátké večerní focení ve městě.

Den 2 (9. 7. 2018) : Seattle

Seattle je romantické město na pobřeží, které se proslavilo svou příjemnou atmosférou. Navštívíme tržiště Pike Place, první Starbucks na světě, luxusní čtvrť Mangolia, rozhlednu Space Needle a večer budeme fotit západ slunce nad Seattlem.

Den 3 (10. 7. 2018) : Vancouver

Dopoledne přejedeme americko-kanadskou hranici a vydáme se do Vancouveru. Zde navštívíme moderní olympijskou vesničku, Stanley park s mořským akváriem a večer nás čeká focení nasvíceného panaroma města nad přístavem.

Den 4 (11. 7. 2018) : Pláže a jezera

Cestou zpět na jih budeme fotografovat na pobřeží Pacifiku a u jezer, ve kterých se při dobré viditelnosti zrcadlí sopky na obzoru. Večer se vrátíme do Seattlu a navštívíme historické centrum.

Den 5 (12. 7. 2018) : Trajekt a ostrovy

Vydáme se trajektem přes záliv u Seattlu a soustavu ostrovů směrem na západ. Čekají nás majáky, mosty, plachetnice a nádherné ostrovy.

Den 6 (13. 7. 2018) : Olympic NP – hory

Vydáme se do severních hor národního parku Olympic. Od hladiny moře vyšplháme do sedla ve výšce skoro 2km a budeme fotografovat 360° panorama Deer Valley.

Den 7 (14. 7. 2018) : Olympic NP – jezera

Druhý den na severním pobřeží olympijského poloostrova věnujeme údolím, horským říčkám, vodopádům a jezerům. 

Den 8 (15. 7. 2018) : Deštné pralesy

Přesuneme se na západní pobřeží poloostrova, kde se nacházejí úžasné deštné pralesy díky unikátnímu mikroklimatu. Čeká nás zcela odlišný ecosystém a nekonečná inspirace zejména pro makrofotografii.

Den 9 (16. 7. 2018) : Olympic NP – pláže

Pacifické pláže poloostrova patří k nejmalebnějším z celého západního pobřeží USA a Kanady. Ne náhodou se Ruby Beach stala inspirací mnoha umělců.

Den 10 (17. 7. 2018) : Vnitrozemí

Vydáme se vnitrozemím státu Washington k majestátní sopce Mt Rainier. Čeká nás fotografování na klasickém americkém venkově.

Den 11 (18. 7. 2018) : Mt Rainier NP

Lesy, vodopády a jezera se zrcadlícím se vulkánem jsou symbolem severozápadu USA. V parku je navíc velmi dobrá šance fotografovat divoká zvířata.

Den 12 (19. 7. 2018) : Sv. Helena

Vydáme se na jih do státu Oregon k sopce Sv. Heleny, která v roce 1980 mohutně explodovala. Dodnes nabízí úchvatná lávová pole a pohledy do kráteru. Večer dovedeme do Portlandu.

Den 13 (20. 7. 2018) : Portland

Dopoledne si prohlédneme umělecky zaměřené centrum Portlandu a večer vyrazíme zpět do Evropy.

Den 14 (21. 7. 2018) : Návrat do Prahy

 

Celý program je postavený tak, abychom maximálně využili světelné podmínky v danných lokalitách. Aktuální program můžeme upravit na základně počasí, světelných podmínek či lokálních omezení.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.