Zimní Island 2015

Fotoexpedice Zimní Island

Island se většinou navštěvuje v letních měsících, kdy je místní počasí nejvlídnější. Nicméně v zimním období nabízí tato drsná země neopakovatelnou kombinaci sněhu, ledu, nezvyklého zimního severského světla a s trochou štěstí i polární záře. Pokud se nebojíte fotografických výzev a chcete zažít něco opravdu unikátního, tak vám nabízíme týdenní fotografické dobrodružství, jaké jste ještě nezažili.

 

Základní informace

Termín : 15. leden až 22. ledna 2015  (8 dní)
Cena: 57.000Kč
Počet účastníků: 9 fotografů + lektor  (obsazeno)
Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, ledovce
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 5 km, vysoká pravděpodobnost větrného počasí

 

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Island je položen blízko polárního kruhu, takže v zimě jsou dny krátké a noci dlouhé. Na druhou stranu díky teplým mořským proudům není islandská zima o nic horší, než ta česká. V lednu lze očekávat teploty lehce pod nulou a vítr. Odměnou nám ale budou zamrzlé vodopády, úžasné nízké světlo a slušná šance na fotografování polární záře.

V zimě je Island ještě pustější než v letních měsících. Řada obyvatel odjíždí v zimních měsících na jih a řada hotelů a obchodů je zavřená. My jsme připravili program tak, abychom přesto měli zajištěno kvalitní hotelové ubytování, stravování a vše, co budeme potřebovat.

V zimě je na Islandu řada silnic ve vnitrozemí nesjízdná a uzavřená. Proto jsme se rozhodli pro program na jižním pobřeží ostrova a špičková terenní auta Nissan.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 57 000 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Berlin – Reykjavík – Berlin, autobusová doprava Praha – Berlin – Praha, doprava na místě terénními automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (15.1.2015) : Cesta na Island

Ráno vyrazíme minibusem z Prahy do Berlína, odkud po obědě přímým letem přeletíme do Reykjavíku. Na místě si vyzvedneme terénní automobily a přesuneme se do hotelu.

 

Den 2 (16.1.2015) : Jezero Thingvallavatn

Celý den budeme fotografovat v okolí jezera Thingvallavatn. Navštívíme Pingvellir, budeme fotografovat v pustinách severně od jezera, ledovec a vodopády.

 

Den 3 (17.1.2015) : Zlatý trojúhelník

Vydáme se na jihovýchod a projedeme oblastí nazývanou zlatým trojúhelníkem Islandu. Začneme u gejzíru, následně budeme pokračovat k největšímu vodopádu Evropy Gullfossu a od něj dál pod sopku Eyjafjallajökull.

 

Den 4 (18.1.2015) : Útesy u Víku

Jižní pobřeží Islandu nabízí nádherné divoké pobřeží, černé pláže a to vše s vulkány v pozadí. V zimě jsou na pobřeží často k vidění ledové kry.

 

Den 5 (19.1.2015) : Skaftafell

Navštívíme národní park Skaftafell s nádherným vodopádem Svartifoss a obrovským ledovcem Vatnajökul.

 

Den 6 (20.1.2015) : Ledovcové jezero Jökulsárlón

Ledovcové jezero Jökulsárlón patří bezesporu k nejúchvatnějším místům na Islandu, na které do konce života nezapomenete. Věnujeme mu celý den.

 

Den 7 (21.1.2015) : Modrá laguna

Dopoledne přejedeme zpět na poloostrov Keflavík a odpoledne navštívíme Modrou lagunu – termální bazény s léčivým bahnem, kde nabereme sílu na cestu zpět.

 

Den 8 (22.1.2015) : Cesta domů

Brzy ráno odletíme přímým letem do Berlína, odkud budeme pokračovat minibusem do Prahy.

Zimní počasí na Islandu je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek a polární záře.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.