Zimní Yosemite 2015

Yosemitský národní park patří mezi nejpopulárnější v USA. S našili fotografickými cestami jej navštěvujeme pravidelně, ale v listopadu jsme se rozhodli poprvé jej navštívit v zimní sezóně. Vydáme se po stopách Anselma Adamse a kromě zasněženého parku Yosemite se vydáme i do Kings Canyonu, národního parku Joshua Tree a cestu zakončíme na plážích v San Diegu.

 

Základní informace

Termín : 17. listopadu – 2.prosince 2015  (16 dní)
Cena: 89 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, ledovce
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 5 km, zimní počasí

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Kalifornie je velice příjemnou částí Spojených států s pestrou přírodou. Tato cesta je specifická tím, že postupně projedeme místy s velice rozmanitým počasím. Zimní Sierra Nevada znamená sníh, mráz a poctivé zimní horské počasí. Jak budeme postupovat na jih, tak se bude postupně oteplovat a na konci cesty se můžeme dočkat i teplot kolem 20 stupňů.

Kalifornie je bezpečnou a pro turisty přívětivou destinací. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je -9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelých je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

V zimě mohou být některé horské silnice nesjízdné, proto budeme vybaveni špičkovými tereními vozy a program přizpůsobíme aktuálním podmínkám.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 89 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – San Fransisko a San Diego – Praha,  doprava na místě terénními automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (17. 11. 2015) : Cesta do San Franciska

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do San Franciska, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Rychle se ubytujeme v blízkém hotelu a podle sil vyrazíme na kratší fotografování ve městě.

Den 2 (18. 11. 2015) : San Francisko

San Francisko samotné je jednou z perel Spojených států. I v listopadu nás zde pravděpodobně čeká přívětivé počasí a s trochou štěstí i typické ranní pobřežní mlhy. Budeme fotografovat Golden Gate Bridge a projdeme si nejaktraktivnější místa ve městě.

Den 3 (19. 11. 2015) : Kalifornské vnitrozemí

Projedeme slavné  Silicon Valley, centrum technologického vývoje a následně i farmářský střed Kalifornie. Zaměříme se na kontrast mezi technologickou oblastí San Jose a relativně chudou zemědělskou oblastí kolem Mercedu. Odpoledne dojedeme do národního parku Yosemite.

Den 4 – 7 (20. 11. až 23. 11. 2015) : Zimní Yosemite

Celkem čtyři dny se budeme pohybovat po národním parku Yosemite a fotografovat dle aktuálních podmínek. Těšit se můžeme na nádherné zasněžené hory a údolí, omrzlé vodopády a břehy řeky a bílé pláně kontrastující s mohutnými stromy. Oblast je bohatá i na divoce žijící zvířata.

Den 8 (24. 11. 2015) : Cesta podél hor

Osmý den se vydáme podél hor na jih a dle aktuálních podmínek budeme zajíždět do údolí v horském masivu. Cílem naší cesty bude Three Rivers, brána do národních parků Sequoia a Kings Canyon, kde kromě jiného budeme mít možnost fotografovat zasněženou horskou říčku s ledopády.

Den 9 (25. 11. 2015) : Sequoia a Kings Canyon

Čeká nás druhá část fotografování v zasněžených horách, kterou tentokrát zatraktivní mohutné stromy. Dle aktuálních podmínek na silnicích navštívíme ty části obou parků, které budou přístupné,

Den 10 (26. 11. 2015) : Pouště

Razantně změníme prostředí a ze zasněžených hor se vydáme do vyprahlé krajiny v okolí Palm Springs, oázy uprostřed vyprahlé krajiny na hranicích Kalifornie a Nevady.

Den 11 (27. 11. 2015) : Joshua Tree NP

Celý den věnujeme nádhernému národnímu parku Joshua Tree s jeho pláněmi posetými katusy. Na své si přijdou, jak krajináři, tak i milovníci makro fotografie.

Den 12 (28. 11. 2015) : Jižní Kalifornie

Vydáme se do nejjižnější části Kalifornie a poté, co se vyhneme Los Angeles najedeme na známou pobřežní silnici Hw 1, na které budeme fotografovat v nádherných přímořských městečkách. Večer dojedeme do samotného San Diega.

Den 13 (29. 11. 2015) : Sea World a letadlová loď Midway

První den v San Diegu věnujeme dvojici místních atrakcí. Nejprve budeme fotografovat v místním mořském světě, kde kromě známých kosatek je možnost se setkat se stovkami živočišných druhů. Odpoledne a následně i podvečer pak navštívíme letadlovou loď Midway.

Den 14 (30. 11. 2015) : San Diego

Poslední den věnujeme samotnému San Diegu s kontrastem historické a moderní architektury, nádhernými plážemi a neutuchajícím ruchem. Navštívíme Coronádo, místní misii, Cabrillo a řadu dalších míst.

Den 15 (1. 12. 2015) : Odlet do Evropy

Rozloučíme se Kalifornií a vydáme se na cestu zpět do Evropy.

Den 16 (2. 12. 2015) : Návrat do Prahy

 

 

 

 

Zimní počasí v horách je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.