iOS 12 pro začátečníky od A do Z

iOS 12

Uvedení dvanácté verze iOS přineslo řadu novinek a hlavně vnitřních vylepšení. Nabízíme Vám půldenní intenzivní workshop, při kterém Vás naučíme nastavit iPhone a iPad tak, aby na 100% využil výkon nového systému, jeho bezpečnostní prvky a to vše při zachování či zlepšení výdrže na baterii. Pojďte s námi proniknout do tajů iOS 12.

 

Co Vás čeká?

Workshop formou praktických ukázek, cvičení a konkrétních tipů prochází všechna nastavení iOS 12 jeho nové funkce a zaměřuje se na tři základní tématické bloky. Zvlášť se budeme věnovat ovládání a nastavení, bezpečnosti a výkonu a spotřebě energie. Nebudou chybět tipy na řadu užitečných aplikací, příslušenství apod. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • základní nastavení a ovládání iOS
 • nastavení zabezpečení a využití všech ochranných prvků
 • správné používání AppleID v soukromí i v pracovním prostředí, rodinné účty, práce s AppStore, aktualizacemi apod.
 • nastavení uživatelského rozhraní, notifikací a interakce jednotlivých aplikací
 • správy multitaskingu, operací na pozadí, kontrola využívání datových tarifů
 • optimalizace výkonu a spotřeby energie
 • nové ovládací panely, gesta, aplikace
 • využití Airdrop a iCloudu pro propojení s počítačem a iPadem
 • práce s emaily, kalendáři, kontakty, úkoly a nové možnosti komunikace
 • tipy pro rychlejší práci s iPadem a iPhonem

 

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech a iPhonech.

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se nová gesta a triky, ukážeme si v praxi desítky aplikací. K tomu jako bonus si budete moci vyzkoušet nejrůznější příslušenství a doplňky.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza každoročně podniká několik fotografických cest po světě a iPad používá pro práci s fotografiemi na cestách již skoro 3 roky. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad, iPad Mini či iPhone, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující AppleID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 3. prosince 2018 od 13:00 do 16:00 v našich prostorách Zborovská 66, Praha 5 Smíchov. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

IMG_1001

Doporučené a navazující kurzy

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná