iOS / iPadOS 17 pro začátečníky od A do Z

iOS 17

Začínáte s iPhonem nebo iPadem? Přecházíte z Androidu? Nebo prostě jen máte pocit, že si s operačním systémem iOS a iPadOS vašeho telefonu či iPadu nerozumíte? Máme pro vás půldenní intenzivní kurz, ve kterém vám vysvětlíme vše hezky od základů.

 

Co Vás čeká?

Workshop formou praktických ukázek, cvičení a konkrétních tipů prochází všechna nastavení iOS a iPadOS 17 jeho nové funkce a zaměřuje se na tři základní tématické bloky. Zvlášť se budeme věnovat ovládání a nastavení, bezpečnosti a výkonu a spotřebě energie. Nebudou chybět tipy na řadu užitečných aplikací, příslušenství apod. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • základní nastavení a ovládání iOS
 • nastavení zabezpečení a využití všech ochranných prvků
 • správné používání Apple ID v soukromí i v pracovním prostředí, rodinné účty, práce s App Store, aktualizacemi apod.
 • nastavení uživatelského rozhraní, notifikací, widgetů a interakce jednotlivých aplikací
 • správy multitaskingu, operací na pozadí, kontrola využívání datových tarifů
 • optimalizace výkonu a spotřeby energie
 • nové ovládací panely, gesta, aplikace
 • využití Airdrop a iCloudu pro propojení s počítačem a iPadem
 • práce s emaily, kalendáři, kontakty, úkoly a nové možnosti komunikace
 • tipy pro rychlejší práci s iPadem a iPhonem

 

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech a iPhonech.

 

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se nová gesta a triky, ukážeme si v praxi desítky aplikací. K tomu jako bonus si budete moci vyzkoušet nejrůznější příslušenství a doplňky.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad, iPad Mini či iPhone, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující Apple ID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 30. ledna 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 KčAkční cena 990 Kč!
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 990 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iPad: 100% mobilní kancelář nebo iPhone: efektivní pracovní zařízení. Vaší pozornosti by neměl ujít ani kurz Zkratek.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná