Jak si vést efektivní digitální poznámky

Poznámky

Psaní poznámek a připomínek. Na první pohled zcela jasná věc, která však skrývá svá úskalí. Možná jste už unaveni z věčného vyhledávání a správy různých aplikací zaměřených na vedení osobní agendy. Stále nemůžete najít efektivní metodu? Jak si zapisovat důležité věci, deník, úkoly nebo zajímavé myšlenky z knih a časopisů? Nabízím vám jednoduché a přímočaré řešení, které vychází z několikaleté praxe a různých metod. Nezáleží na tom, zda aktuálně používáte papír nebo elektronické zařízení. Každý si najde to své.

Co vás čeká?

Od iPadu k papíru a zase zpět k digitálu. Tak by se dala shrnout má cesta, kterou vám představím. Podrobně si ukážeme a vysvětlíme všechny způsoby zapisování a vedení osobní agendy. Nebudou chybět základní metody GTD, Bullet Journal, Focus, Skečnouting či stále více populární metoda Zettelkasten. Nejen tyto, ale mnoho dalších metod jsem si v praxi vyzkoušel a našel jednoduchý přístup, který kombinuje iPad (iPhone) a digitální „papír“ reMarkable 2. Tento princip můžete přenést a aplikovat i na papír. Během kurzu vám také představím a v praxi ukáži řadu aplikací pro vedení osobní agendy – OmniFocus, Things, Agenda nebo základní Poznámky a Připomínky od Applu.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Všichni účastníci budou mít po celou dobu možnost klást dotazy, abychom mohli hledat konkrétní řešení pro jejich konkrétní potřeby.

 

Co se na kurzu naučíte?

Kurz je zaměřen na co nejefektivnější pořizování poznámek a zaznamenávání myšlenek. Kromě jiného se naučíte:

 • metoda Getting Things Done (GTD)

 • metoda Bullet Journal (papír i digitál)

 • Focus notebook

 • jak si vést poznámky stylem Skečnout

 • metoda Zettelkasten

 • jak fungují myšlenkové mapy

 • základní i pokročilé aplikace pro vedení osobní agendy

 • ukázka práce na tabletu reMarkable 2 a spojení s Apple ekosystémem

 • ukázka dalších elektronických tabletů (Onyx Boox) a jejich srovnání

 • využití Apple Pencil a iPadu

 • rozdíly mezi papírem a digitálem

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad a Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních či papíru. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejdete s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít využívat všechny načerpané postupy.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Kdo je lektorem?

Michal HenychLektorem workshopu je Michal Henych, který se již víc jak 20 let věnuje zejména nasazování moderních technologií do firemního prostředí. Zároveň je dlouholetým Apple fandou, díky kterému již stovky uživatelů objevili kouzlo Apple světa a moderních technologií. Michal má bohatou zkušenost z firemního prostředí a díky tomu ví, v jakých situacích jsou které metody efektivní.

 

Pro koho je kurz určen

Tento workshop je určen pro všechny uživatele, kteří si chtějí vést efektivní digitální poznámky, poznat nové přístupy a nalézt nejlepší řešení na míru. Cílem workshopu je účastníkům představit všechny možné způsoby vedení osobní agendy (papír i digitál), individuální přístup, předat tipy na nejlepší aplikace a inspirovat k efektivnějšímu využívání. Ať už vykonáváte jakoukoliv profesi, nabízíme vám obrovské množství praktických tipů a triků.

Co budete potřebovat?

Nějaké zařízení na zapisování poznámek, ale postačí i papír či diář. Vhodný je i iPad s Apple Pencil či jiný elektronický tablet. 

Kde, kdy a za kolik?

 • 11. září 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?