Adobe Lightroom: Zpracování fotek na iPadu

Adobe lightroom Mobile

Chcete zpracovávat své fotografie v terénu a na cestách bez počítače jen s iPadem, přijít domu a mít všechny fotografie zasynchronizované v počítači? Nabízíme vám praktický kurz, ve kterém vám vysvětlíme celé workflow zpracování fotek na iPadu v Adobe Lightroom Mobile a jejich synchronizaci přes Creative Cloud.

 

Kurz jsme aktualizovali o novinky iPadOS 17!

 

Co Vás čeká?

Cílem kurzu je naučit vás využívat kombinaci iPad, Lightroom a Creative Cloud pro stahování, třídění i upravování fotografií na cestách. Během půldenního kurzu si vysvětlíme a v praxi ukážeme, jak Lightroom na iPadu pracuje, jak jej zapojit do stávajícího workflow a hlavně v čem může zrychlit a zjednodušit zpracování fotografií. Na příští foto výlet či cestu za klientem budete moci vyrazit již pouze s iPadem.

Honza Březina používá fotografické workflow založené na Adobe Lighroom již více než 5 let a mobilní verzi pro iPad více než rok. Můžete se proto těšit na praktické zkušenosti, vychytávky a praxí ověřený postup.

Co se v praxi naučíte?

 • Jak stahovat JPEG i RAW fotografie do iPadu
 • Jak efektivně třídit fotografie v Adobe lightroom pro iPad
 • Úpravy fotografií v Lightroomu na iPadu
 • Využití pera pro lokální úpravy
 • Synchronizaci fotografií mezi počítačem a iPadem přes creative Cloud

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny majitele iPadů a iPadů Pro, kteří chtějí používat Adobe Lightroom pro úpravy fotografií. Není potřeba žádná předchozí zkušenost s Lightroomem na počítači či iPadu, pouze schopnost ovládat iPad samotný.

Nezáleží na tom, kolik a jakých fotografií fotografujete. Naučíme vás s Lightroomem na iPadu zjednodušit a zrychlit jejich třídění a zpracování na cestách a v terénu.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT) a Adobe (ACE), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple a Adobe produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností a sám vede několik malých týmů. Adobe Lightroom používá od uvedení první verze a s iPadem cestuje poslední 3 roky po celém světě. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní iPad či iPad Pro. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s konkrétními službami Apple/Adobe, ale předpokládá se uživatelská znalost prostředí iOS. Pokud chcete přímo na kurzu trénovat s lektorem, budete potřebovat aktivní předplatné Creative Cloud.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 2. září 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. V případě, že si nejste jisti ovládáním svého iPadu, zkuste kurz iOS pro začátečníky od A do Z. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurzy Adobe Lightroom: Workshop portrétní fotografieAdobe Lightroom: Workshop pro krajinářeAdobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií nebo Adobe Lightroom: Masky pod lupou.

Tématicky blízký je i kurz Pixelmator Pro: úpravy fotek s využitím umělé inteligence nebo Apple Fotky: Jak na fotografie na Macu.

 

Reakce účastníků kurzu

„Ahoj Honzo,

chci ti touto cestou ještě jednou  poděkovat za dnešní kurz LR. Odnesla jsem si spoustu věcí, které jsem nevěděla, kurz určitě splnil moje očekávání a hodně vyzdvihuji formu, kterou věci podáváš – jasně, srozumitelně a hlavně s ohledem na užitek a praxi.
Věřím, že se v budoucnu ještě setkáme ať už na nějakém dalším kurzu, neboť tvoje nabídka je široká a zajímavá, nebo na nějaké fotoexpedici.

Lenka S.“

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?