Adobe Lightroom: Zpracování fotek na iPadu

Adobe lightroom Mobile

Chcete zpracovávat své fotografie v terénu a na cestách bez počítače jen s iPadem, přijít domu a mít všechny fotografie zasynchronizované v počítači? Nabízíme vám praktický kurz, ve kterém vám vysvětlíme celé workflow zpracování fotek na iPadu v Adobe Lightroom Mobile a jejich synchronizaci přes Creative Cloud.

 

Kurz jsme aktualizovali o novinky iPadOS 15!

 

Co Vás čeká?

Cílem kurzu je naučit vás využívat kombinaci iPad, Lightroom a Creative Cloud pro stahování, třídění i upravování fotografií na cestách. Během půldenního kurzu si vysvětlíme a v praxi ukážeme, jak Lightroom na iPadu pracuje, jak jej zapojit do stávajícího workflow a hlavně v čem může zrychlit a zjednodušit zpracování fotografií. Na příští foto výlet či cestu za klientem budete moci vyrazit již pouze s iPadem.

Honza Březina používá fotografické workflow založené na Adobe Lighroom již více než 5 let a mobilní verzi pro iPad více než rok. Můžete se proto těšit na praktické zkušenosti, vychytávky a praxí ověřený postup.

Co se v praxi naučíte?

 • Jak stahovat JPEG i RAW fotografie do iPadu
 • Jak efektivně třídit fotografie v Adobe lightroom pro iPad
 • Úpravy fotografií v Lightroomu na iPadu
 • Využití pera pro lokální úpravy
 • Synchronizaci fotografií mezi počítačem a iPadem přes creative Cloud

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny majitele iPadů a iPadů Pro, kteří chtějí používat Adobe Lightroom pro úpravy fotografií. Není potřeba žádná předchozí zkušenost s Lightroomem na počítači či iPadu, pouze schopnost ovládat iPad samotný.

Nezáleží na tom, kolik a jakých fotografií fotografujete. Naučíme vás s Lightroomem na iPadu zjednodušit a zrychlit jejich třídění a zpracování na cestách a v terénu.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT) a Adobe (ACE), zkušený lektor, profesionální fotograf a obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza se věnuje osvětě a edukaci kolem Apple a Adobe produktů řadu let, pomáhal s nasazením Apple služeb v desítkách společností a sám vede několik malých týmů. Adobe Lightroom používá od uvedení první verze a s iPadem cestuje poslední 3 roky po celém světě. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní iPad či iPad Pro. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s konkrétními službami Apple/Adobe, ale předpokládá se uživatelská znalost prostředí iOS. Pokud chcete přímo na kurzu trénovat s lektorem, budete potřebovat aktivní předplatné Creative Cloud.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 20. října 2021 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1113 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. V případě, že si nejste jisti ovládáním svého iPadu, zkuste kurz iOS 12 pro začátečníky od A do Z. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurzy Adobe Lightroom: Workshop portrétní fotografieAdobe Lightroom: Workshop pro krajináře nebo Adobe Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií.

Tématicky blízký je i kurz Pixelmator Pro: úpravy fotek s využitím umělé inteligence nebo Apple Fotky: Jak na fotografie na Macu.

IMG_1001

 

Reakce účastníků kurzu

„Ahoj Honzo,

chci ti touto cestou ještě jednou  poděkovat za dnešní kurz LR. Odnesla jsem si spoustu věcí, které jsem nevěděla, kurz určitě splnil moje očekávání a hodně vyzdvihuji formu, kterou věci podáváš – jasně, srozumitelně a hlavně s ohledem na užitek a praxi.
Věřím, že se v budoucnu ještě setkáme ať už na nějakém dalším kurzu, neboť tvoje nabídka je široká a zajímavá, nebo na nějaké fotoexpedici.

Lenka S.“