iPad: Efektivní práce s Apple Pencil

Apple Pencil

Pořídili jste si iPad s tužkou Apple Pencil a nevíte, jak ji naplno využít? Jste malíři, designéři či si jen tak rádi skicujete a hledáte vhodné aplikace a nástroje? Nebo naopak vůbec neumíte kreslit a chcete pomocí Apple Pencil zlepšit svoji produktivitu práce? Pak právě pro vás je určen kurz efektivní práce s Apple Pencil na iPadu. V kurzu nechybí ani novinky z iPadOS 17!

 

 

Co vás čeká?

Podrobně si ukážeme a vysvětlíme všechny způsoby využití Apple Pencil, a to jak první tak i druhé generace. Projdeme všechny zásadní aplikace, které jablečnou tužku podporují. Nepůjde jen o aplikace pro kresbu, design a malování, ale i produktivitu práce, tedy poznámky, úkoly či využití pro myšlenkové mapy. Vysvětlíme si, jak snadno a rychle editovat PDFka, nakreslit jednoduché skicy, jak využít Pencil při prezentacích či jako prodlouženou ruku vašeho iPadu. Nebudou chybět ani alternativní stylusy, které jsou s iPady kompatibilní. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 • jak Apple Pencil funguje (1. a 2. generace)
 • alternativní stylusy
 • výčet všech základních i pokročilých aplikací
 • využití Apple Pencilu pro kresbu
 • Apple Pencil pro psaní poznámek a úkolů (funkce Scribble)
 • Apple Pencil a myšlenkové mapy
 • Apple Pencil při úpravě fotografií a videa
 • Apple Pencil a design
 • Údržba Apple Pencilu
 • Apple Pencil a různé iPady (Pro)

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

Apple Pencil

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít využívat Apple Pencil s iPadem naplno. Kurz můžete absolvovat i online pomocí platformy Zoom.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple trenér (ACT), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza dlouhodobě propaguje Apple technologie a stál u zrodu celé řady projektů pro českou Apple komunitu. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Apple technologií. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Pro koho je kurz určen?

Tento workshop je určen pro všechny uživatele iPadů a Apple Pencil bez ohledu na zkušenosti či kreslířské dovednosti. Cílem workshopu je účastníkům představit všechny možnosti využitá pera na tabletu, předat tipy na nejlepší aplikace a inspirovat k efektivnějšímu využití zařízení. Ať už chcete jen anotovat, vytvářet rukou psané poznámky, sketchnotovat, skicovat nebo využít Pencil pro kresbu, workshop vám nabídne obrovské množství praktických tipů a triků.

 

Co budete potřebovat?

Stačí vám libovolný iPad či iPad Pro s podporou Apple Pencil a pero samotné. Nemusíte si předem instalovat žádné speciální aplikace, nastavovat zařízení, ani nepotřebujete předchozí zkušenost.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 20. června 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3.
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Reference klientů

Na workshop jsem se těšila ze dvou důvodů – lektor a téma. Honzu sleduji pravidelně na youtube kanále a vím, co od něj můžu očekávat. Vzhledem k tomu, že jsme do školy pořídili nově tablety od Applu včetně Apple pencil, byly tyto dva workshopy jasnými favority. Náplň workshopu splnila mé očekávání a vzhledem k tomu, že jsme na něm byly s Honzou samy dvě, nebyl problém lehce přizpůsobit našim požadavkům a minimálním zkušenostem s Ipady a pencilem. Výběr aplikací s využitím pencilu byl skvělý a obohatil můj repertoár používaných aplikací. Zajímavým uvědoměním byl rozdíl v systémech pro Iphone a Ipad a kompatabilitě některých aplikací.„, Nikol Hrabálková, 9.10.

Absolvovala jsem dva workshopy týkající se práce s iPadem a Apple Pencil. Oba workshopy byly skvělé – obsah, forma a zejména lektorské vedení bylo na vysoké úrovni. Jako začátečník v práci s produkty Apple jsem se dozvěděla vše potřebné, oceňuji individuální a lidský přístup lektora Honzy Březiny. Získala jsem mnoho informací i praktických rad ohledně využívání různých aplikací v každodenní práci s iPadem.„, Kamila Králová 9.10.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?