iPad: Efektivní práce s Apple Pencil

Apple Pencil

Pořídili jste si iPad (Pro) s tužkou Apple Pencil a nevíte, jak ji naplno využít? Jste malíři, designéři či si jen tak rádi skicujete a hledáte vhodné aplikace a nástroje? Nebo naopak vůbec neumíte kreslit a chcete pomocí Apple Pencil zlepšit svoji produktivitu práce? Pak právě pro vás je určen kurz efektivní práce s Apple Pencil na iPadu. V kurzu nechybí ani novinky z iPadOS 15!

 

 

Co vás čeká?

Podrobně si ukážeme a vysvětlíme všechny způsoby využití Apple Pencil, a to jak první tak i druhé generace. Projdeme všechny zásadní aplikace, které jablečnou tužku podporují. Nepůjde jen o aplikace pro kresbu, design a malování, ale i produktivitu práce, tedy poznámky, úkoly či využití pro myšlenkové mapy. Vysvětlíme si, jak snadno a rychle editovat PDFka, nakreslit jednoduché skicy, jak využít Pencil při prezentacích či jako prodlouženou ruku vašeho iPadu. Nebudou chybět ani alternativní stylusy, které jsou s iPady kompatibilní. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 • jak Apple Pencil funguje (1. a 2. generace)
 • alternativní stylusy
 • výčet všech základních i pokročilých aplikací
 • využití Apple Pencilu pro kresbu
 • Apple Pencil pro psaní poznámek a úkolů (funkce Scribble)
 • Apple Pencil a myšlenkové mapy
 • Apple Pencil při úpravě fotografií a videa
 • Apple Pencil a design
 • Údržba Apple Pencilu
 • Apple Pencil a různé iPady (Pro)

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

Apple Pencil

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli začít využívat Apple Pencil s iPadem naplno. Kurz můžete absolvovat i online pomocí platformy Zoom.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

Pro koho je kurz určen?

Tento workshop je určen pro všechny uživatele iPadů a Apple Pencil bez ohledu na zkušenosti či kreslířské dovednosti. Cílem workshopu je účastníkům představit všechny možnosti využitá pera na tabletu, předat tipy na nejlepší aplikace a inspirovat k efektivnějšímu využití zařízení. Ať už chcete jen anotovat, vytvářet rukou psané poznámky, sketchnotovat, skicovat nebo využít Pencil pro kresbu, workshop vám nabídne obrovské množství praktických tipů a triků.

 

Co budete potřebovat?

Stačí vám libovolný iPad či iPad Pro s podporou Apple Pencil a pero samotné. Nemusíte si předem instalovat žádné speciální aplikace, nastavovat zařízení, ani nepotřebujete předchozí zkušenost.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 23. června 2022 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 990 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.