Jak na fotografování realit a interiérů

Fotografování interiérů

Fotografování realit a interiérů je poměrně specifická fotografická disciplína, která je při dobrém technickém i obsahovém zvládnutí dobrým zdrojem obživy. Připravili jsme pro vás jedinečný kurz, který povede David Filipi, který vybudoval nejúspěšnější společnost na fotografování realit v Nevadě. Přijďte se učit ke zkušenému profesionálovi.

Fotografování interiérů

Co se naučíte na foto workshopu?

Cílem kurzu je vysvětlit všechny aspekty fotografování realit a interiérů. Počínaje volbou správné technicky, přes způsoby fotografování, až po business aspekty. David vás seznámí s desítkami praktických tipů a triků, díky kterým nejen dobře vyfotíte interiér, ale zvládnete to za smysluplný čas a se smysluplnými náklady. Celá dopolední část je věnována předávání znalostí, zkušeností a vědomostí, které si budete moci v praxi vyzkoušet při odpoledním praktickém workshopu.

 

Co se naučíte

 • Co je interiérová fotografie: rezidenční vs komerční, budovy na prodej vs pronájem, důraz na prostor nebo na užitné vlastnosti, lifestyle/editorial, překryv s produktovou a reklamní fotkou
 • Techniky focení: single RAW, HDR, flash, flambient
 • Fotografická technika: tělo (crop vs fullframe), objektiv, stativ, blesky, tilt/shift, level, panorama, 3D, dron, video gimbal
 • Příprava před focením: instrukce před příjezdem, co udělat na místě
 • Načasování: denní doba, roční období, západ slunce
 • Kompozice
 • Expozice: jak bojovat s přepaly a stíny
 • Doplňkové služby (property website, video, 3D, floorplan, virtual staging)
 • Software: Lightroom, Photoshop
 • Editace: vertikály, vyvážení bílé, expozice, retuš, výměna oblohy, twilight konverze, virtual staging
 • Ukázky realizovaných projektů, od top nemovitostí vs průměr vs „dostupné bydlení“ v Las Vegas

 

Průběh workshopů

Dopolední část je zaměřena na předání maximálního množství znalostí a zkušeností. Lektor bude demonstrovat jednotlivé postupy a techniky na konkrétních zakázkách ze své praxe a doplní je řadou praktických tipů. Nezapomeneme ani na prostor pro otázky a diskuzi. Dopolední teoretická část bude rozdělena na tři cca 50 minutové bloky, které proložíme krátkými přestávkami na občerstvení.

 

Pro koho je foto workshop určen?

Kurz je určen pro vážné zájemce o komerční fotografování interiérů a realit. Pro absolvování dopolední teoretické části není potřeba žádná konkrétní zkušenost s tímto oborem, pouze základní orientace ve fotografických pojmech.

 

Kdo je lektorem?

David FilipiLektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf interiérů David Filipi, který před 4 roky založil v USA společnost Wild Dog Digital, která se stala nejvýrazněji rostoucím hráčem na trhu fotografování realit na Nevadském trhu. David se dodnes aktivně podílí na vybraných zakázkách, přestože jeho společnost zaměstnává několik fotografů a retušérů. Víc o jeho projektu najdete na webu https://www.wilddogdigital.com.

 

Doporučená výbava

Na dopolední teoretickou část nebudete potřebovat žádné vybavení. Stačí dobrá nálada a chuť se něco naučit.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 13. září 2022 od 9:00 do 12 hodin. Sraz účastníků bude v našem ateliéru (Roháčova 77, Praha 3). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 12 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1990Kč. 

 

Navazující workshop

Na dopolední část navazuje praktický odpolední workshop, na kterém si menší skupina fotografů bude moci v praxi vyzkoušet vše, co se dopoledne naučíte. Z prostorových důvodů a pro zajištění maximálně osobního přístupu je počet míst v odpoledním workshopu omezen.