Workshop fotografování interiérů

Chcete se naučit špičkově fotografovat interiéry? V tomto workshopu navážeme na dopolední teoretickou část a pro menší skupinu fotografů jsme připravili možnost si v praxi vyzkoušet fotografování interiéru v praxi pod vedením Davida Filipi. Projdeme si prakticky krok za krokem vše, co se v dopolední části naučíte.

Fotografování interiérů

Co se naučíte na foto workshopu?

Odpolední část je výhradně zaměřena na praktické fotografování. Krok za krokem si vyzkoušíte přípravu před focením, volbu správné kompozice, různé expoziční strategie a nebude chybět ani ukázka finálního zpracování fotografií.

 

Co se naučíte

  • Techniky focení (single RAW, HDR, flash, flambient)
  • Fotografická technika (tělo, objektiv, stativ, blesky, tilt/shift, level, pano, 3D, dron, video gimbal)
  • Příprava před focením (todo list, staging)
  • Načasování
  • Kompozice (45°, straight, hor/vert, dvere/okna, kam si stoupnout)
  • Expozice (obecně, okna, auto/manual)
  • Ukázka editace a zpracování (vert, WB, expozice, retus, skyswap, twilight konverze, virtual staging)

 

Průběh workshopů

Odpolední část je zaměřena výhradně na praktické procvičení všech nabitých znalostí. Budete fotografovat společně s Davidem a vyzkoušíte si postupně všechny popisované postupy.

 

Pro koho je foto workshop určen?

Kurz je určen výhradně pro absolventy dopoledního teoretického kurzu, na kterém staví. Abychom během 3 hodin stihli kompletní virtuální zakázku na nafotografování vzorového interiéru, je nezbytné stavět na solidních znalostech.

 

Kdo je lektorem?

David Filipi
Lektorem kurzu bude zkušený profesionální fotograf interiérů David Filipi, který před 4 roky založil v USA společnost Wild Dog Digital, která se stala nejvýrazněji rostoucím hráčem na trhu fotografování realit na Nevadském trhu. David se dodnes aktivně podílí na vybraných zakázkách, přestože jeho společnost zaměstnává několik fotografů a retušérů. Víc o jeho projektu najdete na webu https://www.wilddogdigital.com.

 

Doporučená výbava

Pro absolvování workshopu budete potřebovat fotoaparát se širokoúhlým objektivem a stativ.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 13. září 2022 od 13:00 do 16 hodin. Sraz účastníků bude v našem ateliéru (Roháčova 77, Praha 3). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 2990 Kč.