Umělá inteligence v Apple světě

Apple Inteligence

Podle očekávání Apple na WWDC 24 oznámil masivní implementaci technologií umělé inteligence (AI Artificial Inteligence) do svých systémů. Apple Inteligence je zatím pro české uživatele ještě daleko, ale to neznamená, že nemůžete umělou inteligenci používat v Apple světě už dnes. Tento kurz je zaměřen na praktické využití umělé inteligence na iPhonu, iPadu a Macu dnes! Budeme bavit o tom, co vůbec je umělá inteligence, co se od ní tedy dá a nedá očekávat a jak konkrétně ji využívat na Apple produktech.

Probereme možnosti, které nám v tomto směru dávají dostupné aplikace, zejména ChatGPT a česká Editee (dříve Deeply), DALL-E pro generování obrázků Také si ukážeme, co a jak můžete okamžitě využít k naší práci. Workshop je vhodný i pro ty z vás, kteří AI ještě nevyzkoušeli, ale hledají cestu jak s tím začít.

Apple Inteligence

Co vás čeká?

Tento kurz je určen pro začátečníky. Vysvětlíme si, co můžeme a co nemůžeme od umělé inteligence očekávat dnes a co v tom změní Apple inteligence, až bude dostupná. V praxi si předvedeme různé scénáře využití AI dnes v různých aplikacích a službách dostupných na Applu a vysvětlíme co se změní s příchodem řešení přímo od Applu. Zaměříme se na konkrétní scénáře práce s textem, s informacemi, s obrázky a vše názorně a prakticky předvedeme.

Lektor bude vše v praxi předvádět na velké obrazovce a vy si budete moci vše společně s ním okamžitě zkoušet v praxi.

 

Co se naučíte

 • Co je umělá inteligence a jak funguje
 • V čem se liší přístup Applu od konkurence
 • Jak se liší od lidské inteligence a kde se mohou doplňovat, popř. jaké z toho mohou plynout hrozby
 • Jak fungují dnešní jazykové modely – LLM
 • Praktická ukázka použití Editee a ChatGPT
 • Použití AI pro generování a úpravy obrázků
 • Možnosti použití AI pro video
 • Gemini, Copilot, … a další aplikace
 • Kdy použít placené a kdy neplacené verze
 • Jakým směrem jde rozvoj AI
 • Co změní Apple Inteligence

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone, iPad i Mac připojené k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

 

Průběh workshopů

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli využívat umělou inteligenci na maximum již dnes. Váše Apple zařízení se promění ve vaši osobní sekretářku nebo pomocníka.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Chat GPT

Pro koho je workshop určen?

Workshop je určen pro všechny kdo začínají s využitím umělé inteligence nebo cítí, že jí neumějí dobře či efektivně začlenit do svého pracovního workflow. Chcete získat ty správné návyky a získat nad AI nástroji  plnou kontrolu, tak tento workshop je právě pro vás.

 

Kdo je lektorem?

Michal HenychLektorem workshopu je Michal Henych, který se již víc jak 20 let věnuje zejména nasazování moderních technologií do firemního prostředí. Zároveň je dlouholetým Apple fandou, díky kterému již stovky uživatelů objevili kouzlo Apple světa a moderních technologií. Dnes působí jako krizový manažer, lektor a autor Apple magazínu iPure.cz.

 

Doporučená výbava

Pokud chcete s lektorem v praxi procvičovat všechny postupy, nezapomeňte si s sebou vzít vlastní iPhone, iPad či Mac s poslední verzí operačního systému. Před kurzem vám zašleme seznam doporučených aplikací, které je dobré si před kurzem nainstalovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 24. července 2024 od 9:00 do 12:00 (OBSAZENO)
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • 25. září 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?