Workshop chytré domácnosti s NodeRed

NodRed

Chcete se posunout dál? Apple Home s Homebridge vám nestačí? Chcete si do své chytré domácnosti připojit něco co nikdo jiný ještě nemá? Tak právě pro vás je to NodeRED a náš workshop.

 

NodeRed

 

Co vám kurz přinese?

Ukážeme si jak na RaspberryPi s HomeBridge doinstalovat NodeRED. Seznámíme vás s tím jak NR funguje, jak se do něj přidávají nové pluginy a jak si vytvořit první flow. Vše co budeme společně programovat budeme posílat do naší Apple Home domácnosti a vy tak na vlastní oči uvidíte, jak moc silný nástroj může NodeRED být.

 

NodeRed

 

Co se na kurzu naučíte?

Cílem je naučit vás základy práce s programem NodeRED. Kromě jiného se naučíte:

 • Instalaci NR na RaspberryPi
 • Doplnění nových pluginů
 • Napojení NodeRED do Apple Home
 • Pochopíte jak a co z NR do Apple Home posílat

Jak bude kurz probíhat?

Workshop je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V první části si vysvětlíme co je to programování v toku, na jehož základě je NodeRED postaven. Popíšeme si jak NodeRED naistalovat na připravené RaspberryPi. V praktické části pak již společně budeme pracovat v samotné programu, nakreslíme si pár základní flow, tak aby jste pochopili jaké data je možné z jednotlivých zdrojů číst, jak je upravit a hlavně jak je zapsat do Apple Home, tak aby jim domácnost rozuměla. Vše budeme zapisovat do virtuální Apple Home domácnosti v učebně, takže budeme mít okamžitou zpětnou vazbu o tom jak si Home s NR rozumí.

 

NodeRed

 

Kdo je lektorem?

Michal VitaLektorem workshopu je Michael Vita, spoluzakladatel a expert FB skupiny zaměřené na Apple Home, jenž má bez mála 11 tisíc členů. Michael je jeden z prvních lidí v ČR který Apple Home začal používat ve velkém již v roce 2016. O své zkušenosti se podělil formou mnoha recenzí. Své mnohaleté zkušenosti v posledních dvou letech nabízí zákazníkům, kterým pomáhá nasadit Apple Home v jejich domovech. Specializuje se na integraci zařízení, které nativní podporu HomeKitu nemají. Řada jeho řešení je tak zcela unikátní a nikdo jiný je nenabízí. Bližší informace o lektorovi naleznete na jeho stránkách www.homekit.guru.

 

Pro koho je kurz určen

Tento workshop je určen pro fandy technologií, kteří již mají Apple Home domácnost a chtějí ji rozšířit o další možnosti a výrobky. Není potřeba mít žádné základy programování ani znát práci s terminálem. Ukážeme vám, že pochopit a začít používat programy rozšiřující Apple Home je jednoduché a skutečně téměř pro každého.
Pokud nemáte zkušenosti s Apple Home, doporučujeme před tímto workshopem absolvovat kurzy Úvod do chytré domácnosti a Apple Home v praxi.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop nebudete potřebovat žádné zařízení. Můžete si však přinést svůj vlastní iPhone nebo Mac a vyzkoušet si některé věci přímo s lektorem. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a MacOS.

Kde, kdy a za kolik?

 • 11. října 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 12 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2490 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?