Workshop HomeBridge a NodeRED

Homekit

Zjistili jste, že nabídka produktů s podporou HomeKitu vám nestačí? Že produktů je málo a nebo jsou zbytečně drahé. Naštěstí existují služby, které umožňují do chytré domácnosti zapojit i další řešení. Na našem workshopu se naučíte si sestavit hardware potřebný k provozu služeb HomeBridge a NodeRED. Ukážeme si jak tyto programy nastavit, připojit k HomeKitu a vše co přes ně lze napojit do světa chytrých domácností.

 

Loga

 

Co vám kurz přinese?

Projdeme si různé možnosti HW potřebného k provozu domácího miniserveru pro smart home. Ověřené komponenty bude mít lektor fyzicky u sebe a společně sestavíte funkční vzorem přímo na kurzu. Ukážeme si instalaci potřebných programů a provedeme integraci jak cloud výrobků přes HomeBridge, tak si připojíme i fyzické moduly pomocí programu NodeRED.

 

NodeRED

 

Co se na kurzu naučíte?

Cílem je naučit vás si připravit jak HW tak SW potřebný pro vaše další projekty. Kromě jiného se naučíte:

 • Jak si vybrat vhodný HW
 • Složení minipočítače RaspberryPi
 • Instalaci programů HomeBrige a NodeRED
 • Správu domácí miniserveru, aktualizace, zálohování
 • Jak napojit zařízení třetích stran pomocí cloudu
 • Zapojení, nastavení a připojení modulů Shelly

Jak bude kurz probíhat?

Tento celodenní workshop je rozdělen na přípravnou a praktickou část. V první části si vysvětlíme, co vše je potřeba mít a jak HomeBridge a NodeRED funguje. V praktické části si pak s lektorem složíte funkční RaspberryPi, nastavíte jej pro boot z SSD disku. Nainstalujete společně všechny potřebné programy a připojíme je na reálnou domácnost v učebně. Následně si zkusíte integrovat jak virtuální tak i fyzické prvky do HomeKitu. Závěr kurzu je vyčleněn k odbornou konzultaci s lektorem.

 

HomeBridge

 

Kdo je lektorem?

Michal VitaLektorem workshopu je Michael Vita, spoluzakladatel a expert FB skupiny zaměřené na Homekit, jenž má bez mála 8 tisíc členů. Michael je jeden z prvních lidí v ČR který Homekit začal používat ve velkém již v roce 2016. O své zkušenosti se podělil formou mnoha recenzí. Své mnohaleté zkušenosti v posledních dvou letech nabízí zákazníkům, kterým pomáhá nasadit Homekit v jejich domovech. Specializuje se na integraci zařízení, které nativní podporu HomeKitu nemají. Řada jeho řešení je tak zcela unikátní a nikdo jiný je nenabízí. Bližší informace o lektorovi naleznete na jeho stránkách www.homekit.guru.

 

Pro koho je kurz určen

Tento workshop je určen pro fandy technologií, kteří již mají HomeKit domácnost a chtějí ji rozšířit o další možnosti a výrobky. Není potřeba mít žádné základy programování ani znát práci s terminálem. Ukážeme vám, že pochopit a začít používat programy HomeBridge a NodeRED je jednoduché a skutečně téměř pro každého.

Pokud nemáte zkušenosti s HomeKitem, doporučujeme před tímto workshopem absolvovat základní kurz a praktický workshop.

 

HomeBridge

 

Co budete potřebovat?

Na workshop nebudete potřebovat žádné zařízení. Můžete si však přinést svůj vlastní iPhone nebo Mac a vyzkoušet si některé věci přímo s lektorem. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a MacOS.

Kde, kdy a za kolik?

 • 19. května 2023 od 9:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 12 osob. Kurzovné pro osobní účast je 4990 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 8990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná