Africké Safari 2013

Každoročně pořádáme fotografické workshopy v Africe. Letos jsme se rozhodli pro kombinaci Viktoriiných vodopádů, delty Okawanga a Krůgrova národního parku. Kromě těchto hlavních bodů se můžete těšit na unikátní krajinu jižní Afriky, fotografování divokých zvířat počínaje slony, hrochy a buvoly, přes kočkovité šelmy, antilopy, zebry, žirafy až po nejrůznější divoce žijící ptáky. Dva týdny, čtyři africké země a unikátní kultura.

 

Základní informace

Termín : 11.11. až 26.11.2013  (15 dní) – již proběhlo
Cena: 89 900 
Počet účastníků: 10 fotografů + lektor + průvodce
Doprava: letecká, na místě dva automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: divoká zvířata, krajina, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektoři

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více než deset let, procestoval šest kontinentů a na jih Afriky se vrací každé dva roky. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje i zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer. Více o Honzovi najdete na jeho osobním webu.

 

 

 

 

RT_wbRené Tomaides
Profesionální fotograf, který se v komerční tvorbě zaměřuje převážně na portréty a v rámci volné tvorby se dlouhodobě soustřeďuje na street fotografii. Od roku 2000 má na starosti ve společnosti Fomei oblast vybavení fotografických a TV studií. Díky tomu má možnost pracovat se špičkovým vybavením a setkávat se s předními evropskými fotografy. Jeho koníčky jsou cestování, sport a hudební tvorba. Od rokoku 1996 členem VSVF. Samostatné výstavy: Chrudim: Portréty(2000), Ostrava: Amerika(2003), Hradec Králové: Portréty(2005). Více se můžete dozvědět na osobním webu.

Kam se vydáme

Naše putování začne v Livingstonu v Zambii poblíž Viktoriiných vodopádů. Těm věnujeme hned tři dny a budeme je fotografovat nejen ze zambijské, ale i ze zimbabwské strany. Následně se vydáme do Botswany a naší první zastávkou bude delta Okavanga a národní park Chobe, kde budeme fotografovat zejména stáda velkých zvířat. Naše cesta pak bude pokračovat na jih skrz centrální Kalahari až na sever Jihoafrické republiky. Zde budeme pokračovat ve fotografování zejména menších zvířat v Krůgrově národním parku. Před odletem zpět do ČR navštívíme ještě několik půvabných míst JARu.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Ve všech navštívených zemích nás čeká velice teplé počasí. Průměrné teploty se budou pohybovat od 15 do 35 stupňů. Vzhledem k začátku období dešťů jsou na některých místech (mimo pouště) možné i kratší dešťové srážky.

Do cílových destinací naší cesty není povinné žádné očkování. Opravdu doporučujeme platné přeočkování proti tetanu! Dále je doporučené očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a žluté zimnici. Na Vašem zvážení je pak očkování proti vzteklině. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika nejsou v těchto zemích nijak vysoká. Při dodržování pokynů lektora Vám nehrozí větší nebezpečí.

Elektrické napětí: do všech zemí budete potřebovat adaptér do zásuvky!

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál.

Časový posun oproti ČR je 0/+1 hodina (v závislosti na letním a zimním čase)

 

Co budeme fotografovat

Zaměření této fotografické expedice je z velké části směřováno na divoká zvířata. Budeme mít možnost navštívit několik národních parků, kde bude dostatek prostoru pro pozorování a fotografování volně žijících zvířat. Zpestřením jistě bude oblast Viktoriiných vodopádů a to z obou břehů, rozlehlých pouštních oblastí nebo pozorování života domorodých obyvatel.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 89 900 

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, vnitrostátní přelet, doprava automobily na místě, ubytování se snídaní, vstupy do NP, komplexní cestovní pojištění “Za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

 

Podrobný program

Den 1 (11.11.2013)

Odlet z Prahy přes Londýn, Johannesburg do Livingstonu.

Den 2 (12.11.2013) 

V dopoledních hodinách přiletíme do Livingstone. Odpoledne věnujeme zambijské straně Victoriiných vodopádů a prohlídce Livingstonu.

Den 3 (13.11.2013)

Ráno přejdeme pěšky přes Rainbow bridge na zimbabwskou stranu a celý den budeme fotografovat vodopády z jižní strany. Zároveň bude možné volitelně se nad vodopády proletět vrtulníkem. Večer se vrátíme zpět do Livingstonu.

Den 4 (14.11.2013)

Vyrazíme z Livingstonu na západ a trajektem se dostaneme do Botswany. Fotograficky se zaměříme na život domorodců a rozdíly v životní úrovni Zambie a Botswany.

Den 5 (15.11.2013)

Ráno si vyzvedneme terenní auta a vyrazíme na jihozápad směrem do delty Okavanga. Cestou navštívíme ptačí farmu a budeme projíždět národním parkem Chobe.

Den 6 až 9 (16. až 19.11.2013)

Celkem 4 dny se budeme pohybovat oblastí delty Okavanga a fotografovat divoce žijící zvířata. Těšit se můžeme na velká stáda africké zvěře, velké množství volně žijících ptáků a samozřejmě i neopakovatelnou přírodu samotné delty.

Den 10 (20.11.2013)

Projedeme centrální Kalahari směrem na jih a dojedeme až k jihoafrickým hranicím.

Den 11 (21.11.2013)

Projedeme severní cíp Jihoafrické republiky a dojedeme až k hranicím Krůgrova národního parku. Cestou se zaměříme zejména na fotografování drobných vesniček a osamělých obydlí.

Den 12 a 13 (22. a 23.11.2013)

Krůgrův národní park bude naší druhou velkou safari destinací. Čeká nás mnohem zelenější prostředí, více kočkovitých šelem a samozřejmě všechna klasická africká zvířata.

Den 14 (24.11.2013)

Navštívíme Lisabon falls, Gods Window, Pot holes a další úchvatná místa na cestě mezi národním parkem a Johanesburgem.

Den 15 (25.11.2013)

Odlet z Johanesburgu zpět do Prahy.

Den 16 (26.11.2013)

Návrat zpět do ČR.

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek. 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.