Expedice kvetoucí Azory 2021

Fotoškola Arozy

Chybí vám cestování, ale bojíte se nejistoty a rizik spojených s aktuální situací ve světě? Chtěli byste si užít rozkvetlé a věčně zelené ostrovy a hlavně aktivně v přírodě? Naštěstí jsou místa, která fungují, jsou bezpečná a krásná. Opět jsme pro vás připravili týdenní cestu na Azorské ostrovy, které si s CoVIDem poradily velmi elegantně a nabízejí úchvatné zážitky, atmosféru a fotografování.

Základní informace


Termín : 14.  až 20. května 2021  (7 dní / 6 nocí)
Základní cena: 39 000 Kč / 37 000 Kč*
Počet účastníků: 7 účastníků + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě miniVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje ve stylovém hotýlku ****
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce


Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato Azorské Ostrovy teď?


Poslední rok cestování opravdu nepřeje a zlepšení je velmi pomalé. Rozhodně se nechceme chovat nezodpovědně či hazardovat se zdravím klientů ani naším, ale víme, že v současné situaci nepředstavuje cestování do dobře zvolené destinace větší riziko, než vyrazit na nákup do Lidlu. Azorské ostrovy jsou aktuálně označené Ministerstvem zahraničních věcí ČR jako region s nízkým rizikem nákazy. Ostrovy, až na roušky v interiérech, fungují zcela normálně, a jsou tak oázou života bez restrikcí a rizika.

Před cestou na ostrovy a před návratem je požadováno podstoupení CoVID testu. Na místě, ani po návratu do ČR nejsou žádná další omezení, karanténa či cokoli podobného. Počet případů CoVID na Azorech je zcela minimální a riziko nákazy je tudíž řádově menší než v ČR.

V květnu se na Azorech pohybuje teplota kolem 24° C a většinou nabízí fotograficky atraktivní polojasné počasí. Těšit se můžeme i na koupání v termálních jezírcích.

CoVID rizika a opatření v praxi


Pro vstup na Azory je požadován negativní PCR CoVID test, který si uděláte před cestou v ČR. Nesmí být starší než  72 hodin. My za vás vyplníme všechny nutné formuláře a na letišti již nebudeme nijak dál kontrolováni.

Test v ČR  samoplátci pořídí za 1790 Kč a při objednání on-line nemusíte stát ve frontě. Výsledky jsou k dispozici 24 hodin po testu, takže není problém vše zvládnout.

Riziko nákazy CoVID na Azorech je o řád menší než v ČR. Roušky jsou povinné pouze v interiérech a protože se většinu času budeme pohybovat v přírodě, čeká nás týden normálního života. Obchody, restaurace i všechna atraktivní místa jsou otevřená.

Před návratem do ČR absolvujeme druhý CoVID test, díky kterému nemusíme v ČR následně ani do izolace, ani do karantény.

Co obsahuje základní cena

V základní ceně budou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny nebo speciální CoVID připojištění. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1 (14. 5.) Cesta z Prahy do Portugalska

Odpoledne odletíme letem TAP Portugal do Lisabonu, kde přespíme na letišti. *V případě, že se rozhodnete noc strávit na letišti, ušetříte 2000 Kč.

 

Den 2 (15. 5.) Seznámení se středem ostrova 

Brzy ráno budeme pokračovat na Azorské ostrovy. Odpoledne věnujeme nádherným jezerům Lago do Fogo s úchvatnými vyhlídkami z kaldery a Lagoa do Congro, které je nejtišším místem na ostrově. Nenecháme si ujít ani krásný vodopád Salto do Cabrito.

 

Den 3 (16. 5.) Modré a zelené jezero

V západní části ostrova se nachází dvojice jezer uprostřed kráteru sopky. Modré a zelené jezero obklopené nádhernou a bujnou zelení nabízí možnost hledání stovek poutavých záběrů. Těšit se můžete na známou vyhlídku Grota do Inferno i nádherný kostel Sete Cidades. Odpoledne si užijeme koupání v termálních lázních Ponta da Ferraria. Západ slunce máme naplánován u útesů na západě ostrova.

 

Den 4 (17. 5.) Severní pobřeží

Severní pobřeží ostrova je typické sytě černými útesy, o které se tříští bílé vlny. Čeká nás tak práce s dlouhou expozicí, naučíme se vypořádat s vysokým kontrastem a samozřejmě budeme cvičit i kompozici. Navštívíme i přímořské vesničky St Vincente Ferreira, Santo Antonio a Ribera Grande s bílo šedými, pro ostrov tak typickými, domy a kostely. Odpoledne si užijeme koupání v termálních bazéncích a fotografování vodopádu v Caldeira Velha.

 

Den 5 (18. 5.) Východ ostrova

Navštívíme městečko Nordeste s krásnou katedrálou a historickým mostem. Další zastávkou bude nádherný maják na východním cípu ostrova. Dále budeme fotografovat asi nejkrásnější maják na ostrově Salto do Preggo.

 

Den 6 (19. 5.) Oblast Furnas

Geologicky nejaktivnější oblast ostrova kolem městečka Furnas nabízí nejen nádherné jezero s polorozpadným kostelem na břehu, ale i oblast s gejzíry, nádherné platanové aleje a vyhlídky na kalderu. K večeru se zastavíme na čajových plantážích na severovýchodě ostrova.

 

Den 7 (20. 5.) Cesta zpět do Prahy

Brzy ráno se vydáme na cestu zpět přes Lisabon do Prahy.

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.