iPhone pro začátečníky od A do Z

Poklep na iPhone

iPhone je skvělým a velmi komplexním pomocníkem. Pokud jej chcete používat nejen na telefonování, ale proniknout do široké škály jeho možností a nevíte kde začít, pak pro vás máme připraven právě tento workshop. Ať už přecházíte z Android telefonu nebo se jedná o váš první chytrý telefon, naučíme vás všechny důležité funkce, které iPhone má. Ukážeme vám, že jde spoustu věcí řešit jednodušeji, pohodlněji a rychleji. Naučíme vás myslet jinak.

iPhone

Co vás čeká?

Tento kurz je určen pro úplné začátečníky. V praxi si předvedeme, jak iPhone nastavit, ovládat a využívat v nejrůznějších situacích. Srozumitelným jazykem a názorně si ukážeme, v čem všem vám může být iPhone pomocníkem. Těšit se můžete konkrétní praktické postupy, desítky drobných vychytávek a hlavně praktický pohled na každodenní používání iPhonu.

Lektor bude vše v praxi předvádět na velké obrazovce a vy si budete moci vše společně s ním okamžitě zkoušet v praxi.

 

Co se naučíte

 • Pomůžeme vám se základním nastavením iPhonu

 • Vysvětlíme si ovládání telefonu, gesta a základní aplikace

 • Vysvětlíme si, co je Apple ID, jak se instalují aplikace, nakupují služby a jak bezpečně platit iPhonem
 • Ukážeme si ovládací panel a vysvětlíme si co jsou režimy Soustředění

 • Naučíme se mít pod kontrolou spotřebu energie a šetrně nabíjet iPhone

 • Projdeme si základní aplikace od Applu

 • Ukážeme si navigování, záznam poznámek, triky pro focení iPhonem, přehrávání hudby a filmů a další funkce

 • Doporučíme, jak se o telefon starat a jaké příslušenství dává smysl

 • Jak propojit různá Apple zařízení a využít je naplno

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPhonech. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé.

iPhone

Průběh workshopů

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací, což vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů. Domů odejte s maximem informací k tomu, abyste okamžitě mohli využívat svůj iPhone na maximum. Váš iPhone se promění na vaši osobní sekretářku nebo pomocníka. Z iPhonu se stane váš prodloužený mozek.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Pro koho je workshop určen?

Workshop je určen pro všechny kdo začínají s iPhonem nebo cítí, že jej neumějí dobře ovládat. Chcete získat ty správné návyky a získat nad telefonem plnou kontrolu, tak tento workshop je právě pro vás.

 

Kdo je lektorem?

Michal HenychLektorem workshopu je Michal Henych, který se již víc jak 20 let věnuje zejména nasazování moderních technologií do firemního prostředí. Zároveň je dlouholetým Apple fandou, díky kterému již stovky uživatelů objevili kouzlo Apple světa a moderních technologií.

 

Doporučená výbava

Pokud chcete s lektorem v praxi procvičovat všechny postupy, nezapomeňte si s sebou vzít vlastní iPhone s poslední verzí operačního systému.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 11. září 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky. Pokud již máte s iPhonem zkušenosti a chcete posunout své znalosti dál, doporučujeme workshop iPhone: 100% pracovní nástroj.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop Osobní efektivita s Apple produkty. Tématicky blízký je i kurz iOS 16: Zkratky v praxi.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?