Fotoexpedice Lofoty 2025

Fotoexpedice Lofoty 2018

Lofoty jsou jedním z nejfotogeničtějších koutů Skandinávie. Nádherná, drsná krajina, fjordy, úchvatné světlo a severský styl života. Přidejte si k tomu skvělou kuchyni, prima partu fotografů a vedení zkušeného lektora. Nabízíme vám 9 dní opravdu vynikajícího focení v Norsku v nejkomfortnější části roku.

Základní informace

Termín: 12. 8. – 20. 8. 2025  (9 dní / 8 nocí)
Základní cena: bude upřesněna
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (Připravujeme)

Doprava: letecká, na místě miniVan
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: v ceně je obsažena snídaně, další jídlo budeme řešit individuálně dle programu

Fyzická náročnost: střední

 

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Našim cílem jsou norské Lofoty. Soustava ostrovů a poloostrovů nabízí úchvatná panoramata, členité fjordy, nádhernou nedotčenou severskou krajinu a řadu příležitostí pro fotografování divokých zvířat. Navštívíme postupně všechny části souostroví od nejjižnějšího městečka Å až po sever Vesterál. Čeká nás úžasné fotografování při kterém se celou dobu budeme pohybovat za polárním kruhem. 

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí na Lofotech je proměnlivé. V letních měsících nabízí nejlepší podmínky v roce, přesto je potřeba počítat s možností deště a teplotami v rozsahu od 10 do 25°C. Do Norska není povinné ani doporučené žádné očkování. Přesto si ověřte, že máte platné přeočkování proti tetanu. Lékařská péče v Norsku je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika na Lofotech jsou zcela minimální. Budeme se pohybovat po venkově, kde je kriminalita zcela minimální. Při setkání s divokými zvířaty je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora.

Elektrické napětí je 220 V s klasickou evropskou zásuvkou. V hotelů je hostům k dispozici internet.

Mobilní telefony fungují na většině míst, pouze v odlehlejších oblastech nemusíte mít signál.

Stravování v Norsku je vynikající a bohužel velmi drahé. Po většinu pobytu budeme jíst 2x denně s ohledem na světelné podmínky. Navštívíme i obchod s možností nákupu potravin.

 

 

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Lofoty – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, ubytování v krásném stylovém hotelu se snídaní, vstupy, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce a fotografický workshop.

 

Cena neobsahuje stravování mimo snídaní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (12.8.) Cesta na Lofoty
Z Prahy vyrazíme přes Oslo letecky až na Lofoty. Na místo dorazíme v podvečerních hodinách, vyzvedneme auta v autopůjčovně, ubytujeme se a bude následovat pro zájemce večerní fotografování.

 

Den 2 (13.8.) Safari za orly a velrybami
Tento den věnujeme zejména fotografování orlů a velryb. Čeká nás výlet lodí s možností fotografovat na moři nejen tato krásná zvířata, ale i fjordy z obrácené perspektivy.

 

Den 3 (14.8.) Vesterály
Celý den věnujeme fotografování na ostrůvcích Vesterály. Čekají nás nádherné pláže, fjordy a fotografování divokých zvířat.

 

Den 4 (15.8.) Rybářské městečko Henningsvær a jeho okolí
Nádherné rybářské městečko, ve kterém budeme fotografovat tradiční sušení ryb, přístav, blízkou písečnou pláž a fjordy v okolí. Zároveň si opatříme zásoby a seznámíme se s místní kulturou a kuchyní.

 

Den 5 (16.8.) Pláže Uttakleiv
Vydáme se na jihozápad do oblasti písečných pláží s bílým pískem a kamenitých pláží navzájem propojených  cestami po pobřeží a tunely.

 

Den 6 (17.8.) Vesnička Nusfjord a pláž Kvalvika
Den začneme ve vesničce Nusfjord, která je zapsána na seznamu UNESCO. Odpoledne se vydáme přes hřeben na známou pláž Kvalvika a čeká nás nádherné krajinářské fotografování až do pozdního večera.

 

Den 7 (18.8.) Hamnøya, Reine a Å
Vydáme se na nejjižnější cíp Lofot a budeme objevovat krásná místa jako Hamnøya, Reine a známé městečko Å.

 

Den 8 (19.8.) Východní pobřeží
Zaměříme se na východní pobřeží. Poslední fotografický den máme jako rezervní pro možnost vrátit se na místa, kde bychom neměli ideální počasí. Lofoty jsou v tomto ohledu nevyzpytatelné.

 

Den 9 (20.8.) Návrat do ČR

 

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz

    Přihlášení na expedici