Fotoexpedice Myanmar 2016

Myanmar, dříve Barma, je kulturní perlou jihovýchodní Asie. Díky uzavřenosti tato země dodnes nabízí nejautentičtější životní styl a kulturní dědictví v oblasti. Navážeme na zkušenosti z naší předchozí fotoexpedice v roce 2014 a vydáme se do těch nejkrásnějších koutů země. Čekají nás chrámy, jezera, nádherné vesničky, vodopády a hlavně unikátní kultura a neuvěřitelně příjemní lidé!

 

Základní informace

Termín: 7. 4. 2016 – 21. 4. 2016  (15 dní)

Běžná cena: 89 900 Kč  (OBSAZENO)

Počet účastníků: 8 fotografů + 1 lektor + lokální průvodce
Doprava: letecká, na místě lokální přelety, soukromé minibusy a lodě
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování bude řešeno individuálně podle možností a  programu

Zaměření: reportážní fotografie a sociální dokument, architektura, krajina, makro
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Lektor

 

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Kam se vydáme

Naše putování začneme v obchodním a kulturním centru Myanmaru ve městě Mandalay. Zde navštívíme známé chrámy, nejdelší bambusový most na světě i přilehlé vesničky. Další důležitou zastávkou bude Bagan, duchovní centrum Myanmaru s více jak 5000 chrámy a pagodami. Následně přeletíme do oblasti jezera Inle a naše putování zakončíme v Taungguyi a magickém Kakku.

Co je dobré vědět o destinaci?

Barma je ve srovnání se střední Evropou velmi chudá a převážně zemědělská země. Centrem veškerého společenského dění jsou místní trhy, které nabízejí nejen možnost nákupu potravin, ovoce, ale i všeho, co Barmánci potřebují k životu. Země je bezpečná, obyvatelé velmi vstřícní a nápomocní, byť jejich jazykové znalosti jsou velmi omezené. Barmská kuchyně není na rozdíl od thajské výrazně pikantní a je založena zejména na kombinaci rýže, zeleniny, ovoce a různých druhů masa.

Pro cestu do Barmy není vyžadováno žádné zvláštní očkování a při dodržování základní osobní hygieny a jisté opatrnosti při zkoušení exotických jídel je stravování i pobyt v Barmě bezproblémový.

Elektrické rozvody jsou většinou vybaveny evropskými či britskými zásuvkami s 220 V. Mobilní signál, směna peněz a lékařská péče jsou dostupné ve větších městech. Většina hotelů, ve kterých budeme ubytováni, nabízí možnost připojení k internetu.

 

Co budeme fotografovat?

Expedice Myanmar 2016 je zejména o poznání a zachycení místní kultury a dnes postupně mizícího původního životního stylu. Většina Barmánců dodnes nemá pravidelný plat a většinu svých potřeb řeší buď vlastní produkcí nebo směnou na trhu. Díky tomu je místní hodnotový model, přístup k životu, přírodě a náboženství zcela odlišný od toho, na co jsme zvyklí. Soustředíme se proto zejména na reportážní fotografii, sociální dokument a místní unikátní architekturu. Samozřejmě nezapomeneme ani na krajinářskou fotografii, makro a další témata, protože Barma je neuvěřitelně pestrá a barevná země.

Abychom měli možnost fotografovat bez zbytečných problémů, zdržení a nepoutali jsme příliš pozornost, je tato expedice realizována v malé skupině osmi fotografů doprovázených jedním lektorem!

 

Co obsahuje základní cena?

Základní ceny této expedice je stanovena na 89 900 Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků,  lokální doprava, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora a lokálního průvodce.

Cena neobsahuje nápoje a stravování kromě snídaní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

Podrobný program

Den 1. (7. 4. 2016)
Odlet z Prahy přes Dubai do Bangkoku.

Den 2. (8. 4. 2016)
Po příletu do Bangkoku se přesuneme do hotelu. Večer bude připravena pro zájemce fakultativní možnost navštívit představení SIAM NIRAMIT.

Den 3. (9. 4. 2016)
Přeletíme z Bangkoku do Mandalay. Večer nás čeká první setkání s místní kulturou a seznámíme se s městem a jeho večerním tepem.

Den 4. (10. 4. 2016)
Den začneme fotografováním východu slunce z chrámové hory. Po snídani vyrazíme do KUTHODAW
pagody. Odsud budeme pokračovat do kláštera SWENANDAW a navštívíme i Mahamuni Buddha image – největší sochu Buddhy v Myanmar. Na závěr dne navštívíme teakový most, známý jako U Bein bridge, největší svého druhu na světě a zde počkáme až do západu slunce.

Den 5. (11. 4. 2016)
Čeká nás celodenní výlet do horské oblasti Pyin OO Lwin. Navštívíme zemědělské vesnice, jeskyně, vodopády i místní trhy. Po dni v rušném městě zcela změníme prostředí a čeká nás poklidný venkov.

Den 6. (12. 4. 2016)
Celý den se budeme plavit expresní lodí po řece Irrawaddy, což nás nejen dopraví do města Bagan, ale zároveň poskytne unikátní možnost fotografovat život kolem hlavní dopravní tepny země. Na březích řeky se odehrává obchod, obřady, ale i denní hygiena a vše, co patří ke každodennímu životu.

Den 7. a 8. (13. a 14. 4. 2016)
Čekají nás dva zcela nezapomenutelné dny v Baganu, městě 5000 pagod. Budeme fotografovat nejen chrámy, pagody a místní klášter, ale samozřejmě i běžný každodenní život a čeká nás i fotografování s místními mnichy.

Den 9. (15. 4. 2016)
Ráno se vydáme letecky na sever do HEHO a následně budeme pokračovat minibusem na jezero INLE.

Den 10. (16. 4. 2016)
Čeká nás celodenní lodní výlet po jezeře Inle. Budeme fotografovat místní rybáře, plovoucí zahrady, místní tržiště a řadu dalších krásných míst na hladině jezera.

Den 11. (17. 4. 2016)
Vydáme se barmským venkovem mezi políčka a chudá stavení. Budeme cestovat směrem na Taunggyi hlavního města Shanského státu. Zde je známý tangguyiský trh a vyhlášené etnografické muzeum.

Den 12. (18. 4. 2016)
Celodenní návštěva Kakku pagod.

Den 13. (19. 3. 2016)
Ráno odjezd do HEHO a odlet do YANGOONu. V tomto bývalém hlavním městě navštívíme Sule Pagodu, Koloniální část ,City Centrum, Chaukhtatgyi spícího Buddhu, China town a večer i nejznámnější zlatou Schwedagon Pagodu.

Den 14. (20. 4. 2016)
Odlet přes Bangkok do Evropy.

Den 15. (21. 4. 2016)
Přílet zpět do Evropy.

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek!

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz