Fotoexpedice Rhode Island a Maine 2019

Fotoexpedice Maine

Do USA jsme již uspořádali desítky fotoexpedic. Tentokrát poprvé zařazujeme do naší nabídky severovýchodní pobřeží USA. Vyrazíme fotografovat nádherné útesy a majáky států Rhode Island, Massachusetts, New Hampshire a Maine. Čeká nás 10 úžasných dní plných objevování a fotografování.

 

Základní informace

Termín: 5. 8. – 15. 8. 2019  (11 dní)
Základní cena: 64 000 Kč
Last minute cena: 59 000 Kč
Počet účastníků: 3 fotografové + lektor (Přijímáme přihlášky)

Doprava: letecká, na místě SUV
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: v ceně je obsažena snídaně, další jídlo budeme řešit individuálně dle programu

Fyzická náročnost: nízká

 

Lektor a průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam se vydáme

Našim cílem bude severovýchodní pobřeží USA. Program začne v historické metropoli Boston, odkud se vydáme na sever po pobřeží Massachusetts, New Hampshire a Maine. Těšit se můžete na nádherné majáky, útesy, pláže a národní park Acadia. V závěru cesty se vrátíme jižněji do státu Rhode Island.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Počasí v letních měsících je příjemné s teplotami kolem 25°C a převážně slunečné. Do této oblasti není povinné ani doporučené žádné očkování. Lékařská péče v USA je na vysoké úrovni. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika jsou mimo velká města zcela minimální. Budeme se pohybovat převážně po pobřeží a v přírodě, kde je kriminalita zcela minimální. Při setkání s divokými zvířaty je potřeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a pokyny lektora.

Elektrické napětí je 110 V s americkou zásuvkou. V hotelů je hostům k dispozici internet v podobě WiFi a pro zájemce můžeme zajistit mobilní data.

Mobilní telefony fungují na většině míst s výjimkou nejodlehlější částí pobřeží.

Stravování v oblasti je velice pestré. Na výběr je od ryb a mořských plodů, přes steaky až po mezinárodní kuchyni. Rozhodně si i kulinářsky přijdeme na své.

 

Proč právě tato expedice?


Tentokrát jsme postavili velice speciální program zaměřený na pobřeží Atlantiku, majáky, útesy a pláže. Pokud rádi děláte dlouhé expozice, baví vás hledat ideální záběry v krajině a nebo rádi létáte dronem, je tato expedice právě pro vás. Vyrážíme ve velmi malé skupině 5 fotografů v jednom miniVANu, což nám dává obrovskou flexibilitu být ve správný čas na správném místě.

 

Co obsahuje základní cena


V základní ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Boston – Praha včetně všech tax a poplatků, transfery, přeprava SUV, benzín, ubytování v hotelích *** se snídaní, vstupy, komplexní cestovní pojištění od Evropské pojišťovny, služby českého průvodce a fotografický workshop.

 

Cena neobsahuje stravování mimo snídaní. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s vámi rádi probereme.

 

Příplatkové služby

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

 

Podrobný program

Den 1 (5. 8. 2019) Cesta do USA
Z Prahy vyrazíme s jedním přestupem do USA. Do Bostonu dorazíme ve večerních hodinách a ubytujeme se v hotelu poblíž letiště.

Den 2 (6. 8. 2019) Boston

Celý den věnujeme Bostonu, který nabízí vše. Od historického centra až po moderní architekturu a přístav.

Den 3 (7. 8. 2019) Great MarshArea
Vydáme se na sever podél pobřeží Massachusetts do oblasti kolem Casttle Hill a Essexu.

Den 4 (8. 8. 2019) Útesy New Hampshire a Maine
Projedeme krátce New Hampshire a vydáme se do Maine. Čekají nás nádherné útesy a maják u Portlandu a Cape Elizabeth.

Den 5 (9. 8. 2019) Pobřeží Maine
Celý den budeme putovat po malých vesničkách na divokém pobřeží státu Maine.

Den 6 + 7 (10. 8. a 11.8. 2019) Hory a vnitrozemí
Vydáme se zpět na jih a tentokrát místo pobřeží zvolíme cestu vnitrozemím. Těšit se můžete na nádherné White Mountains a následně i Green Mountains.

Den 8 + 9 (12. 8. a 13.8. 2019) Rhode Island

Rhode Island je jedním z nejmenších států v USA. Přesto nabízí nespočet zajímavostí. Bydlet budeme v Providence a hvězdicovitě vyjíždět na focení.

Den 10 (14. 8. 2019) Cesta zpět do Evropy

Vrátíme se zpět do Bostonu, uděláme poslední nákupy a vyrazíme zpět do Evropy.

Den 11 (15. 8. 2019) Návrat do Prahy

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz