Fotoexpedice Zimní Kalifornie 2018

Yosemitský národní park patří mezi nejpopulárnější v USA. Opět po roce se do něj vrátíme v zimním období a pokusíme se vyfotit vzácný úkaz zvaný „Firefall“ neboli ohnivý vodopád. Kromě toho nás čeká nádherné San Francisko a pobřeží Pacifiku s častými zimními mlhami, mohavskou poušť, Los Angeles a další krásná místa Kalifornie.

Základní informace Zimní Kalifornie

Termín : 15. února – 1. března 2018  (14 dní)
Cena: 89 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě 2 terénní automobily
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, ledovce
Fyzická náročnost: střední – pěší turistika do 5 km, zimní počasí

Lektor

Jakub Vaněk

Od roku 2007 působí jako průvodce a lektor fotografických expedic, s kterými procestoval již několik kontinentů. Kromě fotografování na cestách je jeho doménou od roku 2005 fotografování letadel a od roku 2010 se specializuje na jejich focení ze vzduchu. Je ochoten i cestovat za možností i na víkend přes půl světa. Oblíbenou destinací je USA, které navštívil pracovně, soukromě nebo v rámci fotoexpedic nesčíslně krát.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Yosemite firefallKalifornie je velice příjemnou částí Spojených států s pestrou přírodou. Tato cesta je specifická tím, že postupně projedeme místy s velice rozmanitým počasím. Zimní Sierra Nevada znamená sníh, mráz a poctivé zimní horské počasí. Jak budeme postupovat na jih, tak se bude postupně oteplovat a na konci cesty se můžeme dočkat i teplot kolem 20 stupňů v Los Angeles.

Jedním z našich cílů je pokusit se vyfotografovat jev zvaný „firefall“, kdy zapadající slunce nasvítí jeden z vodopádů v Yosemite. Tento jev se objevuje pouze na pár dní, jednou za pár let v závislosti na počasí, množství vody a dalších vlivech. Pokud nebudeme mít štěstí na tento jev, čeká nás v Yosemite řada jiných úchvatných scenérií.

Kalifornie je bezpečnou a pro turisty přívětivou destinací. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. Časový posun je -9 hodin. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

V zimě mohou být některé horské silnice nesjízdné, proto budeme vybaveni špičkovými tereními vozy a program přizpůsobíme aktuálním podmínkám.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 89 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – San Fransisko a Los Angeles – Praha,  doprava na místě terénními automobily včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Podrobný program

Den 1 (15. 2. 2018) : Cesta do San Franciska

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do San Franciska, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Rychle se ubytujeme v blízkém hotelu a podle sil vyrazíme na kratší fotografování ve městě.

Den 2+3 (16. 2. a 17. 2. 2018) : San Francisko

San Francisko samotné je jednou z perel Spojených států. I v únoru nás zde pravděpodobně čeká přívětivé počasí a s trochou štěstí i typické ranní pobřežní mlhy. Budeme fotografovat Golden Gate Bridge a projdeme si nejaktraktivnější místa ve městě.

Den 4 (18. 2. 2018) : Highway 1

Projedeme slavné  Silicon Valley, centrum technologického vývoje a následně i farmářský střed Kalifornie. Pokračovat budeme po slavné pobřežní Highway 1 nabízející nádherné výhledy, skalnaté útesy, kolonii lvounů a další krásy.

Den 5 (19. 2. 2018) : Kalifornské vnitrozemí

Vydáme se na cestu od pobřeží do vnitrozemí Kalifornie směrem na národní park Yosemite. Čekají nás zavlažovací kanály, farmy, nekonečné rovné silnice a typická kalifornská krajina.

Den 6 – 9 (20. 2. až 23. 2. 2018) : Zimní Yosemite

Celkem čtyři dny se budeme pohybovat po národním parku Yosemite a fotografovat dle aktuálních podmínek. Těšit se můžeme na nádherné zasněžené hory a údolí, omrzlé vodopády a břehy řeky a bílé pláně kontrastující s mohutnými stromy. Oblast je bohatá i na divoce žijící zvířata. Pokusíme se vyfotit slavný Firefall, stěnu El Capitan rudě zářící v západu slunce a další krásy parku.

Den 10 (24. 2. 2018) : Sierra Nevada

Vydáme se na jih podél hor a následně je přejedeme na západní stranu. Čekají nás horské průsmyky, jezero Isabela a večer pole větrných elektráren v Mohave.

Den 11 (25. 2. 2018) : Mohave

Mohavská poušť a mohavské letiště nabízejí řadu příležitostí k fotografování. V tomto okamžiku zajišťujeme povolení pro prohlídku jednoho z místních komplexů a program bude upřesněn dle výsledků jednání.

Den 12 (26. 2. 2018) : Los Angeles

Brzy ráno vyrazíme do Los Angeles abychom stihli výhled na město z Griffithovi observatoře při západu slunce.

Den 13 (27. 2. 2018) : Los Angeles

Navštívíme Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, podíváme se do Santa Moniky či na slavnou Malibu beach. Vychutnáme si naplno atmostféru města hvězd.

Den 14 (28. 2. 2018) : Cesta zpět

Dopoledne nakoupíme poslední dárky, suvenýry a odpoledne se vydáme na cestu zpět do Evropy.

Den 15 (1. 3. 2018) : Návrat do Prahy

 

Zimní počasí v horách je nevyzpytatelné a proměnlivé. Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, sjízdnosti silnic a zejména hledání ideálních světelných podmínek.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.