Island naruby 2013

Island nabízí drsnou a divokou severskou krajinu s úchvatně tyrskysovými ledovci počínaje, přes krásná zelená údolí až po nekonečné pustiny středu ostrova. K tomu si přidejte stovky vodopádů a peřejí, nádherné pobřeží, aktivní vulkanické krátery, koně, ovce nebo neodolatelné papuchálky. S Islandem máme velmi bohaté zkušenosti, takže dokážeme opravdu dobře využít atypických světelných podmínek zdejšího léta. A právě na tyto působivé světelné podmínky se zaměříme během nově připravené expedice, která bude zaměřená na fotografování převážně nočního Islandu. V červenci zde zapadá slunce jen na necelé 3 hodiny a doba kolem západu a východu slunce vytváří neopakovatelnou světelnou atmosféru. Vydejte se s námi zachytit tyto působivé momenty a zažít Island, tak, jak jste ho ještě neviděli.

 

 

 

Základní informace

Termín: 6.7.2013 – 19.7.2013  (14 dní)
Cena: 89.900,-Kč
Počet účastníků: 3 fotografové + 1 lektor (obsazeno)

Doprava: letecká, na místě terénní automobil
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu

Zaměření: krajina, moře, vodopády, horské masivy, ptáci, architektura, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici
Specializace: Vulkanická krajina, ledovce, vodopády, světelná atmosféra

Lektor

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a Spojené státy jsou jeho nejoblíbenější destinací a srdeční záležitostí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje i zpracování fotografií a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer. Více o Honzovi najdete na jeho osobním webu.

 

 

 

Kam se vydáme

Po příletu do Keflavíku se vydáme do oblasti kolem jezera Thingvallavatn, odkud budeme podnikat výlety do okolí. Podíváme se na ledovec Langjökull, budeme fotografovat nádherné kaskádovité vodopády Barnafossar, čeká nás tedy největší islandský gejzír nebo nejbohutnější vodopád Gullfoss. Ve vnitrozemí nás čeká oblast  Langmanalaugaru,  vulkány Eyjafjallajokull a Katla a národní park Skaftafell s nádherným vodopádem v čedičovém údolí,  ledovcové jezero  Jökulsárlón, ledovec Vatnajökull nebo oblast kolem jezera Mývatn. Obdivovat budeme i severní pobřeží s půvabnými fjordy a užijeme si i relax v populárních lázních Modrá Laguna.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

I když počasí může být seversky nestálé, je velká šance na teploty kolem 11 až 17 °C, příjemné polojasno a zejména na trvalé světlo. V této době totiž na Islandu zapadá Slunce jen asi na 2 až 3 hodiny a tak na veškeré aktivity, přesuny autem i fotografování je více než dost času. Počítejte ale i s chladem, větrem a deštěm. Je dobré ve výbavě počítat s nepromokavým oblečením či pláštěnkou a zároveň kvalitním fotobatohem chránícím fototechniku v případě deštivého počasí.

Na Island není povinné žádné očkování. Ověřte si, že máte platné přeočkování proti tetanu.  Každý účastník má v ceně expedice zahrnuté velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika na Islandu jsou identická jako v horských obastech. Při dodržení pokynů a bezpečnostních opatření tato rizika značně snížíte. Kriminalita na Islandu prakticky neexistuje.

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech národních parků nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony nemají stálé pokrytí ve vnitrozemí Islandu.

Časový posun je zde -2 hodiny

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice je tématicky zaměřena primárně na fotografování severské krajiny a netradičních světelných podmínek. Budeme fotit zejména mohutné horské masivy, mořské pobřeží, jezera a vodopády, vulkány, ptáky a hlavně velice působivé světelné jevy související s letní dobou na severu. Ve městech se pak zaměříme na reportážní fotograii a na architekturu.

Co obsahuje základní cena

Základní ceny této expedice je stanovena na 89.900,-Kč

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků,  dopravu pronajatým terénním autem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Single Trip Standard“ od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop, služby česky mluvícího lektora a průvodce.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní a nápoje. Dále nabízíme možnost pojištění „Single Trip Optimal“ s vyšším pojistným plněním nebo připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny.

 

Příplatkové služby

Za příplatek si můžete užít asi hodinovou plavbu na privátním člunu po ledovcovém jezeře Jökulsárlón. Člun Vás doveze do bezprostřední blízkosti uchvatných ledovců. (6.den, 11.7.2013)

Poslední den nabízíme možnost návštěvy thermálních lázní Modrá Laguna a úžasného relaxačního zážitku. (13.den, 18.7.2013)

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

Podrobný program

Den 1 (6.7.2013)

Odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu si vyzvedneme terenní auta v půjčovně a vyrazíme k jezeru Thingvallavatn, kde se ubytujeme a půjdeme na kratší večerní fotografování západu slunce nad jezerem.

Den 2 (7.7.2013)

Vydáme se do kamenité pustiny na sever od jezera. Čeká nás fotografování rozlehlých kamenitých plání s ledovci v pozadí. Na ledovec Langjökull vystoupíme a v pozdních večerních hodinách budeme fotografovat nádherné kaskádovité vodopády Barnafossar. Využijeme krásného nízkého severského světla a zlaté hodinky

Den 3 (8.7.2013)

Projedeme takzvaný zlatý islandský trojúhelník. Čeká nás tedy největší islandský gejzír, nejmohutnější vodopád Gullfoss a druhá strana jezera Thingvallavatn. Tato místa navštívíme ve večerních a brzkých ranních hodinách, kdy budou prostá davů turistů a navíc je budeme mít možnost fotografovat v úžasných světelných podmínkách.

Den 4 (9.7.2013)

Čeká nás cesta do fantastického vnitrozemí Islandu. Projedeme šedá lávová pole pod sopkou Helka, navštívíme úchvatnou oblast údolí Langmanalaugaru, budeme fotografovat ledovcová jezera a projedeme kolem nechvalně známých vulkánů Eyjafjallajokull a Katla.

Den 5 (10.7.2013)

Pátý den bude trochu volnější, abychom si odpočinuli po dlouhé cestě vnitrozemím a strávíme jej na jižním pobřeží. Těšit se můžete na nádhernou černou oblázkovou pláž a fotografování hejn papuchalků. Navštívíme i nejvyšší islandský vodopád Skogarfoss.

Den 6 (11.7.2013)

Navštívíme dvě nejúchvatnější místa na jižním pobřeží. Národní park Skaftafell s nádherným vodopádem v čedičovém údolí a ledovcové jezero  Jökulsárlón. Opět narozdíl od běžných turistů využijeme netradiční časy k fotografování. Pro zájemce je fakultativně připravena plavba na člunu po jezeře s možností vidět majestátní tyrkysové ledovce z bezprostřední blízkosti.

Den 7 (12.7.2013)

Projedeme fjordy na jižním pobřeží Islandu, budeme fotografovat největší islandský ledovec Vatnajökull a přesuneme se až na východ ostrova do Egilsstadiru.

Den 8 (13.7.2013)

Čeká nás druhé putování vyprahlým a nehostinným vnitrozemím Islandu. Navštívíme neuvěřidelně barevné údolí Brú, fantastickou soutěsku Hafrahvammagljúfur a přesuneme se do obasti jezera Mývatn.

Den 9 (14.7.2013)

Podle počasí buď navštívíme oblast aktivní sopky Krafla nebo se vydáme k vodopádům Dettifoss a Selfoss.

Den 10 (15.7.2013)

Budeme pokračovat ve fotografickém průzkumu oblasti Mývatnu podle toho, co nám dovolí nevyzpytatelné počasí severního pobřeží předchozí den. Zároveň přidáme večerní fotografování úžasného vodopádu Godafoss ve večerním světle.

 Den 11 (16.7.2013)

Jedenáctý den bude opět trochu odpočinkový. Vydáme se z druhého největšího města Islandu Akureyri na západ po severním pobřeží. Čeká nás svérázná zelená krajina, tradiční zemní domečky i pustá vřesoviště. Nenecháme si ujít ani fotografování na pobřeží Severního moře.

Den 12 (17.7.2013)

Vydáme se fotografovat na poloostrov Snaefellsbaer, který je na severozápadě Islandu. Čeká nás vrak velrybářské lodi, zasněžené vrcholky hor a divoké pobřeží. V závěru dne dojedeme do hlavního města Reykjavíku.

Den 13 (18.7.2013)

Poslední den na Islandu si uděláme příjemně odpočinkový. Budeme fotografovat na nejzápadnějším poloostrově Reykjaness krásný starobylý maják a mohutné útesy. Odpoledne zakončíme fakultativně návštěvou populárních lázní v Modré laguně.

 Den 14 (19.7.2013)

Ráno odlet a návrat do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek!

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz