Fotoexpedice Namibie 2016

Africký kontinent je každoročně zastoupen na seznamu destinací našich fotoexpedic. Pro rok 2016 jsme se rozhodli, že naším cílem bude Namíbie s úžasným národním parkem Etosha, světoznámými písečnými dunami pouště Namib, vyprahlou oblastí Kalahari nebo nezaměnitelným pobřežím. Těšit se můžete na skvělé safari s fotografováním divokých zvířat, unikátní krajinu, srdečné obyvatele a největší písečné duny světa: Namibii jsme nevybrali náhodou. Je to destinace, kterou skvěle známe a jde jednu z nejbezpečnějších zemí v Africe.

 

Základní informace

Termín : 7. – 22. březen 2016  (16 dní)

Cena: 119 900 Kč + 15 000 Kč polopenze OBSAZENO
Počet účastníků: 7 fotografů + lektor
Doprava: letecká, na místě 2 terénní automobily

Ubytování: dvoulůžkové pokoje vyšší střední kategorie s vlastním soc. zázemím a klimatizací
Stravování: snídaně13x polopenze
Zaměření: krajina, divoká zvířata, reportážní fotografie
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

 

Lektoři

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

 

Kam se vydáme

Naše putování začneme ve Windhoeku, hlavním městě Namíbie. Odsud se vydáme na jih fotografovat krásy pouště Kalahari a dojedeme až k  do Fish River Canyonu. Cestou k němu navštívíme také Quiver Tree Forest. Čekají nás i další krásná místa jako Aus, pískem zasypané městečko Kolmanskop a samozřejmě neopomeneme ani světoznámé Sossusvlei a duny pouště Namib. Z pouštní obasti se již  přesuneme k pobřeží do městečka Swakopmund a dále do oblasti africké savany Damaraland. Závěr naší cesty věnujeme přírodní perle Namíbie NP Etosha a třídennímu foto safari.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Ve všech navštívených oblastech Namíbie nás čeká velice teplé počasí. Průměrné teploty se budou pohybovat od 20 do 35 stupňů.

Do cílové destinace naší cesty není povinné žádné očkování. Namibie je bezpečnou zemí bez výskytu nakažlivých nemocí. Je dostatečně vzdálena od ohniska epidemie Eboly a nehrozí zde ani jiné nemoci. Z preventivních důvodů doporučujeme platné přeočkování proti tetanu! Dále je možné preventivně absolvoval očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a žluté zimnici. Na Vašem zvážení je pak očkování proti vzteklině. Každý účastník má v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v Namíbii jsou na africké poměry minimální. Při dodržování základních pravidel chování se ve volné přírodě a pokynů lektora Vám nehrozí větší nebezpečí.

Elektrické napětí:  budete potřebovat adaptér do zásuvky, ale expedice je postavena tak, že každý den budeme mít možnost dobíjet naší techniku!

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině měst a osad. Mimo osídlené oblasti je pokrytí signálem minimální.

Časový posun oproti ČR je 0/+1 hodina (v závislosti na letním a zimním čase)

 

Co budeme fotografovat

Zaměření této fotografické expedice je z velké části směřováno na úchvatnou africkou krajinu a divoká zvířata. Budeme mít možnost navštívit několik národních parků, kde bude dostatek prostoru pro pozorování a fotografování volně žijících zvířat. Zpestřením jistě bude oblast rozlehlých pouštních oblastí s největšími dunami světa nebo pozorování života domorodých obyvatel.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je 119 900Kč + 15 000 Kč polopenze.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky Praha – Windhoek – Praha včetně všech tax a poplatků,  doprava automobily na místě vč. benzínu, ubytování se snídaní +13x polopenze, vstupy do NP, komplexní cestovní, zajištění cestovních víz, pojištění “Za poznáním” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje  nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k produktům a možnosti pojištění s Vámi rádi probereme.

Příplatkové služby

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

 

Podrobný program

Den 1 Cesta (7. 3.)

Odlet z Prahy přes Londýn do Johannesburgu.

Den 2 Windhoek (8.3.)

Po obědě příletíme do Windhoeku, hlavního města Namíbie. Vyzvedneme si terenní auta, nakoupíme vodu a přesuneme se na jih do Kalahari Red Dunes Lodge.

Den 3 Kalahari (9.3.)

Poušť Kalahari je jednou z nejméně obydlených oblastí světa a skýtá neuvěřitelnou pestrost a rozmanitost rostlin a živočichů. Obdivovat budeme stovky kilometrů červených písečných dun, zelených akátů a žluté trávy.

Den 4 Fish River Canyon (10.3.)

Čeká nás přesun do známého Fish River Canyonu. Cestou navštívíme Quivertree Forest a budeme moci obdivovat stromy „Kokerboom„, které jsou jednou z nejzajímavějších rostlin suchých a horkých oblastí Namíbie.

Den 5 Aus (11.3.)

Navštívíme do městečko Aus a budeme moci pozorovat divoké koně na holých pláních východního okraje pouště Namib

Den 6 Kolmanskop (12.3.)

Vydáme se k pobřeží do bývalé oblasti těžby diamantů do městečka Luderitz, jehož skalnaté pobřeží je osídleno početnými koloniemi mořských ptáků. Kolmanskop nám pak dá nahlédnout do pískem pohřbené historie hledačů pokladů.

Den 7  Cesta do pouště Namib (13.3.)

Jednou z nejvyhledávanějších oblastí Namíbie je bezesporu Sossusvlei a největší duny světa v poušti Namib. Většinu dne strávíme cestou podél pouště právě k tomuto místu.

Den 8 Poušť Namib (14.3.)

Čeká nás nezapomenutelný  východ slunce v dunách Namibu a můžeme také vyjít na hřeben jedné z těchto majestátných dun. Budeme také moci obdivovat  věhlasné zkamenělé stromy „Dead Vlei„.

Den 9 Cesta k atlantiku (15.3.)

Z oblasti horké pouště se vydáme k atlantskému pobřeží do městečka Swakopmund. Po cestě nás čeká několik  fotografických zastávek.

Den 10 Damaraland (16.3.)

V našem putování budeme pokračovat do Damaraland, jedné z nejkrásnějších oblastí Namíbie. Čeká nás africká savana posetá keři a akáty, písčitá suchá koryta i masivní žulové vrcholky hor.

Den 12 a 13 (17.3. a 18.3.)

Zažijeme dva dny plné úžasného safari. NP Etosha je dalším ze symbolů Namíbie a my zde budeme moci pozorovat množství divoké zvěře.

 Den 14  (19.3.)

Okonjima je oblast, kde se věnují dlouhodobé ochraně velkých kočkovitých šelem zejména gepardů a levhartů. Budeme mít možnost tyto šelmy zblízka pozorovat.

Den 15 (20.3.)

Dopoledne ještě strávíme s kočkovitými šelmami a odpoledne se vydáme na jih zpět do hlavního města Windhoeku.

Den 16 (21.3.)

Dopoledne nakoupíme poslední suvenýry a odpoledne odletíme do Prahy.

Den 17 (22.3.)

Návrat do Prahy

 

Přesný program cesty může být upraven podle počasí, světla a lokálních podmínek!

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz