Technologická cesta snů 2019

Kromě cestování a focení milujeme v Ilumiu Apple a technologie. Proto jsme pro jeho fandy a milovníky Applu, letectví, kosmonautiky a focení připravili speciální cestu snů na jih USA. Navštívíme Apple Story v Phoenixu, zlatokopecké městečko, leteckou základnu v Tucsonu, raketové muzeum, White Sands, jeskyně u Carlsbadu v Texasu, startupovou scénu v Austinu a centrálu NASA v Houstonu. K tomu přidáme fotografování ve 3 národních parcích, projedeme tři státy a zažijeme úžasný road trip. Splňte si sen a navštivte místa, kam byste se jinak nedostali.

Základní informace Kalifornie pro tech. fandy

Termín : 12. února – 25. února 2019  (14 dní)
Cena: 76 900 Kč
Počet účastníků: 5 účastníků + průvodce (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě minVAN
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: Apple, technologie, kosmonautika
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 5 km

Průvodce

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Co je dobré vědět o lokalitě

Navštívíme Arizonu, Nové Mexiko a Texas, tedy jižní polopouštní státy. Přes den jde očekávat na únor příjemně teplé počasí, v noci mohou teploty výrazně klesat. Lidé na jihu jsou vstřícní a velmi komunikativní. Těšit se můžeme jak na velká města – Phoenix a Houston, tak na nefalšovaný americký venkov.

Tato speciální cesta je zaměřena na místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti, takže budeme muset dodržovat bezpečnostní pravidla a omezení jednotlivých lokací. Fotografování na vojenských základnách a v NASA je obecně možné při dodržování stanovených pravidel.

USA je bezpečnou a pro turisty přívětivou destinací. Pouze ve velkých městech je třeba si dávat pozor na drobnou kriminalitu. Nebudete potřebovat žádné speciální očkování ani přípravu na cestu. Zdravotní péče je na špičkové úrovni a bezpečnost je srovnatelná s Evropou.

V USA je elektrická síť s napětím 110V vyžadující speciální redukci pro elektrické zásuvky. V národních parcích na řadě míst chybí mobilní signál, ale v hotelech je většinou k dispozici bezplatná WiFi.

Co obsahuje základní cena

Základní cena je stanovena na 76 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků Praha – Phoenix a Houston – Praha,  doprava na místě miniVANem včetně paliva a pojištění, ubytování se snídaní, vstupy a všechny poplatky, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího lektora.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

 

 

Podrobný program

Den 1 (12. 2. 2019) : Cesta do Phoenixu

Ráno vyrazíme letecky z Prahy do Phoenixu, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Rychle se ubytujeme v blízkém hotelu a podle sil vyrazíme na kratší fotografování ve městě.

Den 2 (13. 2. 2019) : Phoenix AZ

Navštívíme místní Apple Store, podíváme se do moderního centra města, nakoupíme a dopřejeme si skvělý steak.

Den 3 (14. 2. 2019) : Po stopách Apachů

Vydáme se do zlatokopeckého městečka a následně na Apache trial, cestu horami po původním území kmene Apachů. Čeká nás atmosféra divokého západu a nádherná horská krajina.

Den 4 (15. 2. 2019) : Tucson, AZ

Tucson je domovem velké letecké základy. Navštívíme skvělé PIMA Air muzeum a zajedeme se podívat na základnu, kde jsou uskladněné stovky bojových letadel mnoha typů a zároveň je základna domovem letounů A-10, bojových vrtulníků a tankovacích letadel. K večeru budeme fotografovat v národním parku Saguaro typické kaktusy.

Den 5 (16. 2. 2019) : Podél hranic s Mexikem

Vydáme se podél hranic s Mexikem. Navštívíme westernové městečko Tombstone, zastavíme se v hraničním Douglas a podíváme se na to, jak funguje hranice s Mexikem. K večeru dorazíme do Las Cruces.

Den 6 + 7 (17. 2. a 18. 2. 2019) : White Sands

Oblast White Sands nabízí hned několik úžasných zasávek. V první řadě jsou to krásné bílé písečné duny. Zároveň tato oblast sloužila jako záložní letiště pro raketoplány a je zde aktivní raketová základna s muzeem raketové techniky. Poblíž White Sands američané také testovali první jaderné bomby.

Den 8 (19. 2. 2019) : Carlsbad Caverns National Park

Jeskynní komplex u městečka Carlsbad bude naší další zastávkou na cestě na jih. čeká nás objevování podzemí a fotografování v nových podmínkách.

Den 9 (20. 2. 2019) : Texaský venkov

Celý den budeme projíždět malými vesničkami v Texasu. Čekají nás ranče, zeleň a stáda koní a dobytka.

Den 10 (21. 2. 2019) : Austin

Austin se stal centrem startupové scény na jihu Spojených států. Užijeme si jeden den ve stylu digitálních nomádů a potkáme zajímavé lidi z prostředí americké startupové scény.

Den 11 + 12 (22. 2. a 23. 2. 2019) : Houston

Houston pro nás bude znamenat primárně NASA. Navštívíme řídící středisko a přilehlý komplex, ve kterém si budete moci doslova sáhnout na vesmírný program a technologie.

Den 13 (24. 2. 2019) : Cesta domů

Rozloučíme se s USA a vydáme se na cestu zpět do Evropy.

Den 14 (25. 2. 2019) : Návrat do Prahy

 

Celý program je postavený tak, abychom se dostali do míst, kam se běžně nedostanete. Využijeme naše kontakty a zkušenosti abychom si užili maximum. V případě bezpečnostních omezení, nevhodného počasí či zrušení startu program upravíme dle potřeby.

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.