Technologická cesta snů – podzim 2024

Pokud máte rádi nejmodernější technologie a kosmonautiku, tak pro vás máme opravdový bombonek. Po úspěchu cest po stopách Elona Muska jsme pro vás připravili nový program na východě USA. Čeká nás Chicago, Detroit, Austin, Houston, Boca Chica a Cape Canaveral! Co víc, průvodci této cesty budou Ondra Bačina aka Tesláček a Honza Březina aka Alisczech!

Základní informace


Termín : 10. října až 20. října 2024  (11 dní / 10 nocí)
Základní cena: 155 500 Kč
Počet účastníků: 8 účastníků + 2 průvodci (Přijímáme přihlášky)
Doprava: letecká, na místě VAN + elektro auta
Ubytování: dvoulůžkové pokoje v hotely třídy ***/****
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce


Ondřej Bačina

Ondřej Bačina aka Tesláček

Ondra dlouhá léta působil ve vysokých pozicích v IT a díky tomu má řadu kontaktů jak v Silicon Valley, tak třeba v Austinu. Když odešel z korporátu, začal se naplno věnovat své vášni, elektromobilitě. Dlouhodobě působí v české Tesla komunitě a věnuje se všem tématům spojeným s Elonem Muskem a moderními technologiemi. Jeho video tvorbu najdete na https://www.teslacek.tv.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato cesta?

Milujeme technologie, automobilismus a kosmonautiku. Již víc jak 10 let pořádáme cesty pro technologické fandy, díky kterým se podíváte do míst, do kterých byste se běžně nedostali. Vybudovali jsme si mnoho kontaktů, objevili mnoho skrytých míst, odzkoušeli si v praxi, jak postavit program, který bude nezapomenutelný. Tato cesta je zaměřena zejména na elektro automobilismus a výzkum vesmíru!

Navštívíme místa spojená s nejmodernějšími technologiemi, budeme testovat různá elektroauta, Super Chargery, navštívíme místa spojená s objevováním vesmíru nebo třeba budoucnostní dopravy. Díky našim kontaktům máme přislíbenu možnost dostat se i do míst, která nejsou běžně dostupná a vyzkoušet technologie, ke kterým se v Evropě zatím nedostaneme.

Zároveň je tato cesta zajímavým průřezem východem USA. Navštívíme celkem 5 států, uvidíte města jako je Chicago, Detroit, Austin, Houston či Miami.

Pro koho je tato cesta určena?


Tuto cestu jsme postavili speciálně pro fandy technologií, jako jsme my. Je jedno, kolik máte nacestováno, kolik je vám let, jaké jazyky ovládáte nebo co vás živí. My se postaráme 100% o organizaci cesty na klíč a vy si naplno užijete tuto technologicky orientovanou cestu snů.

Pokud jste fandy fotografie, můžete s Honzou fotografovat unikátní místa spojená s kosmonautikou. Pokud budete chtít, s Ondrou můžete probrat vše, co se týká projektů elektromobility, Tesly, Space X a jejich budoucnosti.

 

Co obsahuje základní cena

V ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně zavazadel, všech tax a poplatků Praha – Chicago, Miami – Praha, vnitrostátní přelety Buffalo – Austin, Brownsville – Miami,  transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Sleva při platbě předem

Vzhledem k inflaci, která zasahuje nejen Evropu, ale i USA jsme se rozhodli nabídnout 10% slevu klientům, kteří se rozhodnou uhradit 100% ceny zájezdu při podpisu smlouvy, což nám umožňuje nakoupit služby v USA předem za aktuální ceny. Záleží na vás, zda dáte přednost úspoře a platbě předem nebo základní ceně s možností platit ve splátkách dle našich všeobecných obchodních podmínek.

Podrobný program

Den 1 (10. 10.) Cesta z Prahy do Chicaga

Čeká nás cesta z Prahy do Chicaga a pro zájemce ještě večerní pohled downtown města s možností večerního fotografování.

 

Den 2 (11. 10.) Detroit 

Ráno si dáme krátkou prohlídku centra Chicága a následně se přesuneme se do Detroitu, centra amerického automobilového průmyslu. Těšit se můžete na první podvečení návštěvu v místech, kde se rodí Riviany

 

Den 3 (12. 10.) Detroit

Celý den věnujeme americkému automobilovému průmyslu a jeho novinkám. kromě návštěv místních fabrik nás čeká i testování vybraných elektroautomobilů či návštěva u Munroe.

Den 4 (13. 10.) Austin a Giga Factory

Ráno přeletíme do Austinu a odpoledne se vydáme do blízké Tesla Giga Factory, největší továrny na elektroautomobily v USA. Večer se přesuneme do Houstonu, který je jedním z center vesmírného programu v USA.

Den 5 (14. 10.) NASA Center Houston

Celý den věnujeme prohlídce kosmického centra NASA v Houstonu. Budeme moct obdivovat řídící centrum, Saturn 5 a další komplexy věnované výzkumu vesmíru. Večer se přesuneme do Corpus Christy.

 

Den 6 (15. 10.) Boca Chica

Den zahájíme návštěvou letadlové lodi Kitty Hawk a následně se přesujeme do Starbase v Boca Chica. Čeká na nás centrum vývoje a testování Starship společnosti Space X a velmi blízské setkání s tímto projektem.

 

Den 7 (16. 10.) Přesun na Floridu

Přesuneme se z Texasu na Floridu a to konkrétně na Cape Canaveral, který je druhým z amerických center vesmírného programu.

Den 8 + 9 (17. 10. a 18. 10.) Kennedy Space Center

Dva dny věnujeme Kennedy space center a všemu co souvisí s kosmickým programem na Cape Cnaveral. Proč 2 dny? Protože celý komplex je opravdu velmi rozlehlý a nabízí řadu možností a zároveň chceme zvětšit šanci na start kosmické rakety. Pozorování startu je opravdu celoživotní zážitek.

Den 10 (19. 10.) Miami

Navštívíme Miami a ve večerních hodinách odletíme zpět do Evropy.

Elon Musk

 

Den 11 (27. 4.) Návrat do Prahy

 

*Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, možnostem vstupu a počasí. Některé místa, která jsou spojena s Teslou a Space X nejsou veřejnosti běžně přístupná nebo jejich prohlídka je omezena bezpečnostními pravidly a jejich návštěva podléhá schválení. Děláme vše pro to, abychom si je užili tak moc, jak to jen půjde.

 

Jaká byla naše cesta v roce 2023?

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.

    Přihlášení na expedici