Technologická expedice ve stopách Elona Muska

Elon Musk

Máte rádi technologie, Teslu a elektro auta obecně, Space X a astronautiku? Fascinuje vás život Elona Muska tak jako nás? Připravili jsme pro vás exkluzivní cestu do USA, při které navštívíme nejzajímavější místa spojená s tímto jedinečným vizionářem, vyzkoušíme na vlastní kůži moderní technologie a navíc si užijeme báječnou cestu. Co víc, průvodci této cesty budou Ondra Bačina aka Tesláček a Honza Březina aka Alisczech!

Základní informace


Termín : 16. února až 4. března 2023  (16 dní / 15 nocí) k dispozici je i podzimní termín
Základní cena: 198 500 Kč
Počet účastníků: 8 účastníků + 2 průvodci (OBSAZENO)
Doprava: letecká, na místě VAN + elektro auta
Ubytování: dvoulůžkové pokoje v hotely třídy ***/****
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: příroda, krajina, moře, dlouhé expozice
Fyzická náročnost: mírná, čekají nás 1 – 5 km pěší chůze denně

Průvodce


Ondřej Bačina

Ondřej Bačina aka Tesláček

Ondra dlouhá léta působil ve vysokých pozicích v IT a díky tomu má řadu kontaktů jak v Silicon Valley, tak třeba v Austinu. Když odešel z korporátu, začal se naplno věnovat své vášni, elektromobilitě. Dlouhodobě působí v české Tesla komunitě a věnuje se všem tématům spojeným s Elonem Muskem a moderními technologiemi. Jeho video tvorbu najdete na https://www.teslacek.tv.

Jan Březina

Profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Proč právě tato cesta?

Každá naše cesta má svůj příběh a tuto jsme připravili jako poctu Elonu Muskovi a projektům, na kterých se podílí. Program společně připravili dva odborníci na slovo vzatí. Ondra Bačina se dlouhodobě věnuje životu Elona a jeho projektům. Honza Březina je zase velice zkušeným průvodcem po USA a má řadu kontaktů v NASA. Díky tomu jsme připravili jedinečný program, při kterém se podíváme na největší Muskovy projekty a navštívíme Kalifornii, Nevadu, Arizonu, Texas a Floridu!

Navštívíme místa spojená s nejmodernějšími technologiemi, budeme testovat různá elektroauta, Super Chargery, navštívíme místa spojená s objevováním vesmíru nebo třeba budoucnostní dopravy. Díky našim kontaktům máme přislíbenu možnost dostat se i do míst, která nejsou běžně dostupná a vyzkoušet technologie, ke kterým se v Evropě zatím nedostaneme.

Zároveň je tato cesta zajímavým průřezem USA. Navštívíme celkem 5 států, uvidíte města jako je San Francisko, Los Angeles, Austin či Miami.

Pro koho je tato cesta určena?


Tuto cestu jsme postavili speciálně pro fandy technologií, jako jsme my. Je jedno, kolik máte nacestováno, kolik je vám let, jaké jazyky ovládáte nebo co vás živí. My se postaráme 100% o organizaci cesty na klíč a vy si naplno užijete tuto technologicky orientovanou cestu snů.

Pokud jste fandy fotografie, můžete s Honzou fotografovat unikátní místa spojená s kosmonautikou. Pokud budete chtít, s Ondrou můžete probrat vše, co se týká projektů Elona Muska a jejich budoucnosti.

 

CoVID rizika a opatření v praxi


Pro vstup do USA je vyžadováno aktuálně ukončené očkování proti CoVID a absolvování antigenního testu před odletem. Při cestě zpět již žádné požadavky spojené s CoVID aktuálně nejsou.

Co obsahuje základní cena

V ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně zavazadel, všech tax a poplatků Praha – San Francisko, Miami – Praha, vnitrostátní přelety Phoenix – Austin, Austin – Orlando,  transfer z a na letiště, lokální dopravu na místě, ubytování se snídaní, komplexní cestovní pojištění „Sbaleno za poznáním“ od Evropské pojišťovny, služby česky mluvícího průvodce a fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny nebo speciální CoVID připojištění. Podrobnosti k jednotlivým produktům a pojištění s Vámi rádi probereme.

Sleva při platbě předem

Vzhledem k inflaci, která zasahuje nejen Evropu, ale i USA jsme se rozhodli nabídnout 10% slevu klientům, kteří se rozhodnou uhradit 100% ceny zájezdu při podpisu smlouvy, což nám umožňuje nakoupit služby v USA předem za aktuální ceny. Záleží na vás, zda dáte přednost úspoře a platbě předem nebo základní ceně s možností platit ve splátkách dle našich všeobecných obchodních podmínek.

Podrobný program

Den 1 (16. 2. 2023) Cesta z Prahy do Kalifornie

Čeká nás cesta z Prahy do San Franciska a pro zájemce ještě večerní pohled na Golden gate Bridge.

 

Den 2 (17. 2. 2023) San Francisko 

První den v USA věnujeme jednomu z nejkrásnějších měst v USA. Kromě běžných dominant města se můžete těšit i na specificky technická témata. Navštívíme například strojovnu známé Cable Car, ukážeme si centrály Uberu, Twitteru nebo třeba Pixaru. Nebude chybět showroom Tesly nebo Apple Store. Večer vyzkoušíme jízdu autonomním taxi Cruise.

 

Den 3 (18. 2. 2023) Tesla Fremont + Silicon Valley*

Vyrazíme do Fremontu, kde se nachází jak továrna Tesly, tak centrála Lucidu. Odpoledne se vydáme do San Jose, Silicon Valley s centrálou Applu, Apple garáží nebo třeba Googleplexem.

Den 4 (19. 2. 2023) Los Angeles

Ráno zahájíme krátkou návštěvou v Rivianu v Santa Monice. Užijeme si úžasné muzeum automobilismu a odpoledne navštívíme Hawthorne, kde kromě Tesly je i Space X a je zde vystaven první Falcon 9, který kdy úspěšně vzlétl do vesmíru a vrátil se. Nebude chybět letmá prohlídka Hollywoodu.

Den 5 (20. 2. 2023) Cesta do Las Vegas

Vydáme se po dálnici I-15 do pouští směrem na Las Vegas. Navštívíme zlatokopecké městečko a večer nás čekají kasina v Las Vegas.

 

Den 6 (21. 2. 2023) Las Vegas

Šestý den jsme vyčlenili na nabrání sil a testování různých typů elektromobilů, které si v Evropě jen tak nevyzkoušíte. Budeme se pohybovat ve Vegas a okolí. Zájemci se mohou od skupiny odpojit a užít si individuální program ve městě nebo relaxaci u hotelového bazénu.

K večeru si užijeme jízdu Las Vegas Loopem, kde Tesly vozí klienty tunelem, který udělala The Boring Company a jednu ze slavných Las Vegaských show!

 

Den 7 (22. 2. 2023) Route 66

Na naší cestě si dopřejeme nejen nejnovější technologie, ale i trochu klasiky. Cestou z Las Vegas do Phoenixu projedeme kus Route 66, navštívíme její muzeum v Kingmanu a vychutnáme si další Road Trip.

Den 8 (23. 2. 2023) Taxi budoucnosti

Kromě centra Phoenixu si v tomto městě užijeme i futuristickou jízdu samořídícím taxi v plném provozu nebo obhlédneme továrnu Lucidu na jih od města. Phoenix bude další zastávkou, kde budeme testovat modely aut, ve kterých se běžně nesvezete.

Den 9 (24. 2. 2023) Přesun na jih Texasu

Čeká nás letecký přesun z Phoenixu na úplný jih Texasu, kde se dostaneme až k samotné Star Base! Pohled na startovní plošiny v západu slunce stojí za to.

Den 10 (25. 2. 2023) Space X Star Base*

Ráno věnujeme Star Base, kde Space X vyvíjí a testuje své Star Ship. následně se vydáme na cestu do Houstonu a užijeme si cestu Texasem.

Elon Musk

Den 11 (26. 2. 2023) Houston Space Center

Dalším místem neodmyslitelně spojeným s kosmonautikou je řídící centrum NASA v Houstonu. Navštívíme nejen samotné řídící centrum, ale celý den strávíme prohlídkami objektů, která NASA využívá pro vývoj a testování technologií.

 

Den 12 (27. 2. 2023) Austin Giga Factory*

Pokusíme se navštívit nejmodernější továrnu Tesly, která ukazuje budoucnost průmyslové výroby a úžasné know how, které dnes Tesla má!

Den 13 (28. 2. 2023) Florida

Druhým vnitrostátním přeletem se přesuneme na Floridu a přejedeme na Cape Canaveral. Opět půjde o dobrou příležitost vyzkoušet elektro mobilitu v praxi!

Den 14 (1. 3. 2023) NASA Cape Canaveral

Cape Canaveral je nejaktivnějším místem startů kosmických raket v USA. Startují odsud nejen rakety Space X, ale i ULA a další! Navštívíme místní muzemu, prohlédneme si Saturn 5 a další zajímavosti.

Den 14 (2. 3. 2023) Miami

Přejedeme do Miami a užijeme si volnější odpolední program ve městě nebo třeba na pláži.

 

Den 15 (3. 3. 2023) Cesta zpět do Evropy

Dopoledne stihneme ještě nějaké drobné nákupy na rozloučenou a odpoledne odletíme do Evropy

 

Den 16 (4. 3. 2023) Návrat do Prahy

 

*Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, možnostem vstupu a počasí. Některé místa, která jsou spojena s Teslou a Space X nejsou veřejnosti běžně přístupná nebo jejich prohlídka je omezena bezpečnostními pravidly a jejich návštěva podléhá schválení. Děláme vše pro to, abychom si je užili tak moc, jak to jen půjde.

 

Přihlášky a veškeré informace s Vámi rádi vyřešíme na tel. čísle +420 725 730 735 nebo na emailové adrese: expedice@ilumio.cz.