Technologické cesty snů

Také vás fascinuje, co dokázal Elon Musk a co všechno získalo v posledních desítkách let lidstvo za technologie? Baví vás moderní automobilismus, kosmonautika, energetika, AI a další technologické oblasti, do kterých zasáhl Elon se svými projekty? Pak pro vás máme neuvěřitelnou lahůdku. Pro milovníky technologií pořádáme pravidelně cesty po stopách Elona Muska!

O co vlastně jde?

Pro fandy technologií připravujeme jednou či dvakrát ročně speciální cestu do USA, při které navštěvujeme místa spojená s Elonem Muskem, Teslou, SpaceX, Boring Company, Twitterem a dalšími projekty. Zároveň se snažíme přidávat i další atraktivní body spojené s elektromobilitou, kosmonautikou a dalšími obory. Byli jsme v Silicon Valley, byli jsme v Boca Chica, Houstonu či Cape Canaveral. Navštívili jsme Giga Factory, projeli se The Loop ve Vegas, byli jsme v první prodejně Tesly, na obřích SuperChargerech, ale testovali jsme i elektrická Porsche, Fordy, Lucid či Rivian nebo zkoušeli samořídící taxíky.

Každá cesta je unikátní. Vždy se snažíme program o něco vylepšit, reagovat na aktuální dění i na složení skupiny, která cestuje.

Kdo cesty pořádá?

Za celým projektem stojí Ondra Bačina aka Tesláček a Honza Březina aka Alisczech. Kluci společně pracují na projektu TechGuys a díky tomu vznikla i myšlenka cest ve stopách Elona Muska. Ondra má na starosti primárně program spojený s Elonem a jeho projekty. Koneckonců není v ČR mnoho lidí, kteří by v této oblasti byli povolanejší.

Honza je zkušený průvodce a majitel CK Ilumio, takže zajišťuje vše týkající se samotné cesty. Zároveň je v America doslova jako doma, takže kromě technologických zážitků se můžete těšit i na zážitky kulinářské a cestovatelské.

Cesta snů 2023

První cestu po stopách Elona Muska jsme uspořádali na přelomu února a března 2023. Podrobný program můžete najít na našem webu. Navštívili jsme San Francisko, Silicon Valley, Los Angeles, Las Vegas, Phoenix, Boca Chica, Houston, Austin a Cape Canaveral. Měli jsme možnost testovat pět různých elektromobilů, viděli jsme 2 továrny Tesly, projeli The Loop, navštívili mnoho míst spojených s Elonem Muskem a zlatým hřebem byl start Falconu 9!

Pokud chcete slyšet víc o cestě, mrkněte na video.

 

Cesta snů 2024 – jaro

Druhou cestu jsme přichystali na duben 2024 a již nyní je plně obsazena. Program kopíruje osu původního programu, ale na základě zkušeností z roku 2023 jsme optimalizovali drobnosti a samozřejmě budeme reagovat na dění kolem Space X.

Cesta snů 2024 – podzim

Na podzim 2024 připravujeme nový program, který bude o trochu kratší a zaměří se na východní část USA. Pojedeme do Detroitu, centra automobilového průmyslu. Navštívíme v Texasu Boca Chica, Houston a Austin se zaměřením nejen na Space X, ale i na Teslu. A na závěr nás čeká Florina, NASA a Cape Canaveral. Přesný program vyhlásíme během léta 2023.

 

Chcete se přidat?

Pokud vás oslovila celá myšlenka cest po stopách Elona Muska, tak se nám určitě ozvěte pomocí formuláře níže. Velice rádi vás budeme informovat, až budou otevřeny nové přihlášky nebo budeme připravovat nějakou super novinku.