Adobe Photoshop pro fotografy (večerní)

Adobe Photoshop je respektovaným králem všech grafických programů a nenajdete komplexnější nástroj. Na našem workshopu Vás naučíme využít jeho funkce pro fotografy. Zaměříme se pouze na to, co budete potřebovat pro rychlé a efektivní zpracování fotografií. To však neznamená, že bychom nešli do hloubky. Naopak! Naučte se zpracovávat fotografie jako profesionálové.

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem fotografům, grafikům a retušerům, kteří chtějí prohloubit své znalosti Adobe Photoshopu a procvičit pokročilé postupy. U účastníků se očekává znalost uživatelského prostředí Adobe Photoshopu a alespoň základní chápání fungování vrstev a masek.

Pokud s Photoshopem začínáte nebo tápete v základních pojmech a nástrojích, doporučujeme nejprve absolvovat kurz Adobe Photoshop pro začátečníky.

 

Co Vás čeká na kurzu Adobe Photoshop pro fotografy?

Připravili jsme pro Vás intenzivní dvoudenní praktický workshop zaměřený na fotografické funkce Adobe Photoshopu. Na konkrétních fotografiích si ukážeme a společně procvičíme, jak zpracovat, vyretušovat a stylizovat snímky. Postupně se zaměříme na rutinní si osvojení nástrojů a efektivní vyvolávání a stylizování fotografií. Následovat budou precizní techniky retuše a pokročilé úpravy a stylizace.

Photoshop je neuvěřitelně komplexní nástroj, ve kterém je opravdu velmi těžké se zorientovat jako samouk. Proto Vás naučíme konkrétní postupy a kombinace jednotlivých kroků. Co všechno se dozvíte?

 

Adobe Photoshop pro fotografy

 

Večer 1

 • Jak pracovat s rozlišením, barevnými prostory a RAW formátem
 • Vysvětlíme si a ukážeme v praxi použití vrstev a masek pro efektivní a přesnou práci
 • Naučíme se pracovat se štětci a rychle vybírat a maskovat na profi úrovni

Večer 2

 • Naučíme se rychle a nedestruktivně pracovat s jasem, kontrastem a barvami pomocí funkčních vrstev
 • Vysvětlíme si různé varianty skládání fotografií a základy retuše

Večer 3

 • Ukážeme si zeštíhlování, čištění pleti a další profesionální triky
 • Naučíme se precizně retušovat a využívat různé postupy pokročilé montáže

Večer 4

 • Vysvětlíme si a na konkrétních fotografiích procvičíme pokročilé obrazové stylizace
 • Vysvětlíme si techniku Airbrush a další triky

 

Adobe Photoshop pro fotografy

 

Jak bude workshop probíhat?

Každý účastník workshopu dostane na začátku workshopu pracovní fotografie, aby mohl vše okamžitě procvičovat. Lektor vždy ukáže konkrétní postup na vybraném snímku a účastníci kurzu mají možnost jej vyzkoušet pod jeho vedením. Celkem jsme na workshop připravili skoro pět desítek takovýchto cvičení, ve kterých se naučíte vše, co fotograf potřebuje ve Photoshopu zvládnout.

V průběhu celého workshopu je možné se ptát lektora a velký důraz je kladen na vzájemnou interakci.  Našim cílem je předat Vám praktickou zkušenost tak, abyste nejen dokázali zopakovat rutinní postup, ale zároveň i pochopili význam a funkci jednotlivých nástrojů a jejich vhodné kombinace. Po skončení workshopu je prostor pro individuální konzultace.

Lektor všechny postupy prezentuje v nejnovější verzi Adobe Photoshopu CC. Nicméně popisuje případné rozdíly vůči předchozím verzím, takže všechny postupy jsou uplatnitelné i ve starších verzích CS4, CS5 a CS6. Obraz z lektorova počítače je přenášen na velkoformátovou obrazovku.

 

Kdo jsou lektoři?

Honza Březina, certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Photoshopu. Honza dlouhodobě využívá Photoshop ve své profesionální fotografické praxi a teorii zpracování obrazu se věnuje již patnáct let. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti počítačové grafiky a digitální fotografie s profesionální fotografickou praxí. Společnost Adobe jej vybrala do prestižního programu Adobe Community Professional (ACP). Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

Milan KabelkaMilan Kabelka, tvůrce vizuálů ve světě reklamní a módní fotografie, milovník postprocessingu na té nejvyšší úrovní, vášnivý Adobe & Apple user, moderní řemeslník pro kterého je kvalita a originalita to nejdůležitější. Bližší informace a ukázky práce najdete na jeho osobním webu.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Photoshop verze CS4, CS5, CS6 či CC. Pokud nemáte k dispozici přenosný počítač, tak nezoufejte. Pokud si při registraci zaškrtnete ve formuláři zapůjčení počítače, připravíme jej bezplatně pro Vás. Je jedno, zda používáte Windows či Mac OS. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s Photoshopem. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

V průběhu workshopu je k dispozici voda a teplé nápoje.

 

Adobe Photoshop pro fotografy

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 1.10. , 2.10., 8.10. a 9.10 2019 od 18:00 do 21:00 v našich nových prostorech (Simply Relax, Mánesova 1515/63, Praha 2). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 6 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 4990Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 7990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy