iPad pro začátečníky od A do Z

iOS 17

Začínáte s iPadem? Přecházíte z Androidu nebo z Windows? Nebo prostě jen máte pocit, že si s operačním systémemiPadOS vašeho tabletu si dost nerozumíte? Máme pro vás půldenní intenzivní kurz, ve kterém vám vysvětlíme vše hezky od základů.

iPad

Co Vás čeká?

Workshop formou praktických ukázek, cvičení a konkrétních tipů prochází všechna nastavení iPadu a iPadOS 17, jeho nové funkce a zaměřuje se na tři základní tématické bloky. Zvlášť se budeme věnovat ovládání a nastavení, bezpečnosti a výkonu a spotřebě energie. Nebudou chybět tipy na řadu užitečných aplikací, příslušenství apod. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

 

 • základní nastavení a ovládání iPadu
 • nastavení zabezpečení a využití všech ochranných prvků
 • správné používání Apple ID, instalování aplikací, aktualizace apod.
 • nastavení uživatelského rozhraní, notifikací, widgetů a interakce jednotlivých aplikací
 • práce s více aplikacemi součastně, operací na pozadí, kontrola využívání datových tarifů
 • Stage Manager a práce s externím monitorem
 • nové ovládací panely, gesta, aplikace
 • využití Airdrop a iCloudu pro propojení s počítačem
 • práce s emaily, kalendáři, kontakty, úkoly a nové možnosti komunikace
 • tipy pro rychlejší práci s iPadem

 

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech.

 

iPad

 

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se nová gesta a triky, ukážeme si v praxi desítky aplikací. K tomu jako bonus si budete moci vyzkoušet nejrůznější příslušenství a doplňky.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Kdo je lektorem?

Lektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple trenér (ACT), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza dlouhodobě propaguje Apple technologie a stál u zrodu celé řady projektů pro českou Apple komunitu. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Apple technologií. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz je určen začátečníkům a nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující Apple ID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 20. června 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
  můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč!
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz iPad: 100% mobilní kancelář nebo iPhone: efektivní pracovní zařízení. Vaší pozornosti by neměl ujít ani kurz Zkratek.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?