iMovie: Snadný střih videa na Macu

Hledáte jednoduchý, bezproblémový a přitom fungující program pro zpracování videa? V takovém případě je Apple iMovie ta správná volba. V našem kurzu se zaměříme nejen na ovládání iMovie jako takového, ale budeme se věnovat i tomu, jak si připravit jednoduchý scénář, vybrat správné záběry a pracovat se střihem. To vše si předvedeme na konkrétním projektu od A do Z.

 

Co Vás čeká?

Těšte se na praktický workshop, na kterém budeme společně stříhat video od A do Z. Vysvětlíme si a v praxi si ukážeme, jak video vybírat, stříhat a zpracovávat. Ukážeme si práci se střihem, titulky, hudbou a efekty. To vše v prostředí Apple iMovie, které jste ke svému Macu dostali zdarma. Konkrétně se zaměříme na:

 • Uživatelské rozhraní iMovie
 • Import videa, organizaci a výběr jednotlivých záběrů
 • Střih, přechody a efekty
 • Práci s titulky, vkládání fotografií a hudby
 • Volbu kodeku a export videa

Celý workshop bude probíhat formou diskuze a společné práce na video projektu. Lektor bude mít Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních.

 hero_screen

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moct vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, předání praktické zkušenosti se střihem videa a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se efektivně stříhat videa v iMovie.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

jbrezinaKdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a cestovatel. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac pokud je máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti se zpracováním videa. Stačí základní schopnost ovládat Mac.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 3. července 2024 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

 

Doporučené a navazující kurzy

Před kurzem: Pokud si nejste jisti ovládáním svého počítače, doporučujeme před kurzem absolvovat macOS: Přecházíme na Maca.

Pokud hledáte kurz pro pokročilé, vyzkoušejte workshop Final Cut Pro X: Střih videa bez hranic.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?