Apple Fotky: Jak na fotografie na Macu

Potřebujete si udělat pořádek ve svých fotkách na Macu? Hledáte příjemný a zároveň efektivní způsob, jak spravovat, upravovat, organizovat a sdílet své fotografie? Nefunguje vám propojení knihovny fotografií mezi iPhonem a Macem? Toto všechno dokážeme vyřešit pomocí Apple Fotek a správných postupů, které vás naučíme. 

Co Vás čeká?

Těšte se na praktický workshop, na kterém si nejen vysvětlíme fungování Apple Fotek, ale hlavně knihovny fotografií na iCloudu. Zaměříme se zejmena na konkrétní scénáře z každodenního života a vysvětlíme si, pro koho jsou a pro koho nejsou Apple Fotky vhodné, jak je nasadit a jak používat. Lektor vás naučí, jak s pomocí této aplikace mít všechny své fotografie snadno a rychle k dispozici na všech svých zařízeních. Vysvětlíme si, jak iCloud šetří místo v zařízeních, jak fotky organizovat a sdílet.

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, aplikace i jejich použití.

Vždy cca po hodině uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

jbrezinaKdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a moderních technologií. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. iCloud pomáhal nasadit jak v malých, tak i středních firmách. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac a iPad, pokud je máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a macOS.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

Kde, kdy a za kolik?

 • 3. července 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

Alternativy k tomuto kurzu

Pokud preferujete samostudium, tak jsme pro vás připravili studijní materiál. Zakoupit si můžete elektronickou knihu Jak na Apple Fotky, její audio podobu, video kurz pro začátečníky a nebo zvýhodněný balíček.

Doporučené a navazující kurzy

Pokud si nejste jisti ovládáním svého počítače, doporučujeme před kurzem absolvovat macOS: Přecházíme na Maca. V případě práce s iPadem kurz iOS 14 pro začátečníky od A do Z. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz MacOS: Využijte Mac naplno.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. Tématicky blízký je i kurz Osobní efektivita s Apple produkty.

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?