Final Cut Pro na iPadu od A do Z

Final Cut Pro iPad

Nová verze Final Cut Pro přináší možnost střihu videa v této populární aplikaci na iPadu. Připravili jsme pro vás celodenní praktický workshop, ve kterém probereme všechny aspekty střihu videa na tabletu a naučíme vás efektivně stříhat videa právě ve Final Cut Pro. Tento workshop je postaven tak, že nevyžaduje žádné předchozí znalosti Final Cutu ani zkušenost se střihem videa.

Tento kurz můžete absolvovat fyzicky v naší pražské učebně, on-line odkudkoli s plnou interakcí s lektorem nebo si koupit záznam kurzu! 

 

Co se na workshopu Final Cutu pro iPad naučíte?

Final Cut Pro je velmi komplexní nástroj pro střih videa, který je zaměřen na náročné uživatele z řad amatérů i profesionálů. Verze pro iPad je ale o poznání jednodušší a přístupnější než verze pro Mac. Na našem workshopu vás naučíme celé workflow od záznamu materiálu, přes jeho organizaci, střih, efektovnání, práci se zvukem, titulky, až po export a nasazení na sociální sítě.

Konkrétně se můžete těšit na:

 • Tipy jak správně natáčet pomocí iPhonu, iPadu či video techniky. Jaké příslušenství a nastavení využít.
 • Jak importovat a organizovat zdrojový materiál – fotografie, videa i zvuk
 • Jak stříhat rychle, efektivně a pohodlně ve Final Cut Pro na iPadu
 • Jak pracovat s titulky a přechody
 • Práci s barvami, colorování a tónování
 • Zpracování zvuku a podkresové hudby
 • Kde sehnat legální hudbu zdarma i placenou
 • Jak přidávat efekty a propojit Final Cut Pro s dalšími aplikacemi
 • Jak správně exportovat a nahrávat videa na sociální sítě

Final Cut Pro na iPad

Jak bude workshop probíhat?

V průběhu celého workshopu budeme společně pracovat na reálných projektech z praxe, na kterých si budeme demonstrovat jednotlivé postupy. Vše si názorně ukážeme, v praxi odzkoušíme a osvojíte si konkrétní postupy. Během workshopu bude lektor předávat tipy a osvědčené postupy z praxe. Odpoví na všechny dotazy a společně posuneme vaše postprodukční schopnosti zase o level výš.

 

Pro koho je workshop určen?

Tento kurz je vhodný i pro úplné začátečníky v oblasti střihu videa. Pokud začínáte i s iPadem, doporučujeme před tímto kurzem se seznámit s jeho ovládáním nebo využít náš kurz pro začátečníky.

Naučíme vás natáčet, stříhat a exportovat jednoduché a střední projekty, takže se naučíte vše, co budete potřebovat pro zpracování rodinných videí, produktových videí, záznamů přednášek apod.

 

Final Cut Pro na iPad

Kdo je lektorem?

Hlavním lektorem kurzu je Kamil Chudačík, zkušený video editor a velký fanoušek Applu. Ročně zaznamenává desítky svateb, plesů a eventů. Kamil ve Final Cutu pracuje prakticky každý den a je přesvědčen o tom, že pouze díky tomuto softwaru zvládne zpracovat tak velké množství zakázek – více než 100 editů každý rok. Kromě střihu také často natáčí, zabývá se motion graphics a jeho velkou zálibou je color grading. Díky těmto zkušenostem vám Kamil poskytne komplexní a rozsáhlé informace o video postprodukci.

 

 

Pomocným lektorem je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu, obrovský fanda a propagátor této značky. Honza řadu let používá Final Cut Pro X pro střih svých videocastů, záznamů webinářů a výukových videí. Honzovým úkolem bude primárně individuální pomoc účastníkům.

 

 

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 20. října 2023 od 9:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 2990 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 2590 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 2590 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 4990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Final Cut Pro na iPad

S kurzem souvisí