Final Cut Pro: Střih videa bez hranic

Final Cut Pro X

Final Cut Pro přinesl možnosti profesionálního střihu videa do cenově přijatelné a hardwarově dostupné roviny pro širokou veřejnost. Chcete se naučit využít tento špičkový nástroj pro střih svého videa bez kreativních hranic? Nabízíme vám celodenní workshop plný praxe, příkladů a tipů.

Co se na kurzu Final Cut Pro naučíte?

Naučíme vás pracovat v profesionálním programu Final Cut Pro. Ukážeme si kompletní postup tvorby videa na příkladech skutečných projektů. Společně vytvoříme krátký sestřih, ve kterém si osvojíte postupy od importu po finální render. To vše názornou a záživnou formou, se spoustou rad a tipů od zkušeného střihače.

Po absolvování kurzu budete schopni proměnit vaše pořízené záběry v poutavé a moderní video. Zvládnete i složitou organizaci dat, efektivní a rychlé využití všech střihových nástrojů včetně barevných úprav. Důležitou součástí každého videa je zvuk. Final Cut přistupuje k práci s audiem odlišným způsobem než běžné programy, tento intuitivní způsob si společně vyzkoušíme.

Konkrétně se můžete těšit na:

 • Seznámení se s prostředím Final Cut Pro a tipy na jeho optimalizaci
 • Import a organizace záběrů (klíčová slova, Smart Collections)
 • Vysvětlení práce s nástroji pro střih a Magnetic Timeline
 • Aplikace efektů a přechodů
 • Vytváření titulků a využití generátorů
 • Barevná korekce záběrů s využitím interních nástrojů
 • Práce se zvukem a zvukovými efekty (využití rolí)
 • Export hotového projektu

final Cut Pro X

Jak bude kurz probíhat?

Kurz bude rozdělen do dvou částí. V dopolední části vám lektor představí Final Cut Pro a ukáže funkce na skutečných projektech. Vy tak uvidíte, co se dá s tímto programem vytvořit a dozvíte se, které nástroje využít v konkrétních situacích. Zaměříme se na konkrétní workflow z praxe. Lektor tuto část proloží zajímavými tipy z praxe a odpoví na všechny vaše dotazy.

Po obědě začneme společně tvořit. K dispozici budeme mít profesionální záběry, na kterých si osvojíte výše zmíněné nástroje a funkce. Budeme postupovat názorně a individuálně. Rozvineme diskuzi o jednotlivých fázích postprodukce a jako finále své dílo vyexportujeme. Cílem tohoto kurzu je, abyste na jeho konci program znali, poradili si ve většině situacich a měli radost z každé další editace.

final Cut Pro X

Pro koho je kurz Final Cut Pro určen?

Začínáte se střihem nebo již máte zkušenosti a chtěli byste je rozšířit? Zajímá vás, jak ke střihu videí přistupuje Apple? Pokud ano, našli jste kurz přímo stvořený pro vás. V celodenním kurzu se dozvíte spoustu praktických informací a sami si střih vyzkoušíte.

Pro absolvování kurzu není potřeba předchozí praktické zkušenost s Final Cut Pro. Je ale nutná základní orientace v macOS a schopnost manipulovat s daty ve Finderu.

 

final Cut Pro X

 

Kdo je lektorem?

Hlavním lektorem kurzu je Kamil Chudačík, zkušený video editor a velký fanoušek Applu. Aktuálně působí jako hlavní střihač v AG Production, která ročně zaznamenává desítky svateb, plesů a eventů. Kamil ve Final Cutu pracuje prakticky každý den a je přesvědčen o tom, že pouze díky tomuto softwaru zvládne zpracovat tak velké množství zakázek – více než 100 editů každý rok. Kromě střihu také často natáčí, zabývá se motion graphics a jeho velkou zálibou je color grading. Díky těmto zkušenostem vám Kamil poskytne komplexní a rozsáhlé informace o video postprodukci.

 

 

Pomocným lektorem je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu, obrovský fanda a propagátor této značky. Honza řadu let používá Final Cut Pro X pro střih svých videocastů, záznamů webinářů a výukových videí. Honzovým úkolem bude primárně individuální pomoc účastníkům.

 

 

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 12. června 2024 od 9:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 4490 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 3490 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 3490 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 9990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Na tento kurz navazují

Máte zvládnuté ovládání Final Cut Pro  a chcete dál rozvíjet svou kreativitu a dovednosti. Máme pro vás navazující půldenní workshopy pro středně pokročilé uživatele:

final Cut Pro X

Děkujeme AG Production za poskytnutí screenshotů z konkrétních projektů.

 

Reference klintů

„Kurz splnil moje očekávání co se týče obsahu a forma on-line mé očekávání daleko předčila.

Myslím,že formou on-line to bylo naprosto plnohodnotné, v některých aspektech dokonce lepší než školení v učebně (jako například zaslaný záznam celeho kurzu).“ Boris N.
„Dobrý den, kurz byl za mě super. Nabitý informacemi a hlavně zkušenostmi z praxe. Informací bylo opravdu hodně, takže jsem velmi rád za záznam, na který se budu moct znovu podívat a osvěžit si probrané věci.“ Zdeněk Š.
Kurz se nám moc líbil, školitel byl moc příjemný, nacítil se na naši úroveň a vysvětlil vše dopodrobna. Vzhledem k tomu množství informací za celý den bych možná uvítala i nějakou papírovou osnovu kurzu ( pro lepší orientaci)“ Katka P.
Kurz naprosto splnil moje očekávání. Kamil Chudačík byl skvělý a vysvětlil vše, co jsem vysvětlit potřebovala. Oceňuji, že je to lektor, který má velké praktické zkušenosti a video ho evidentně baví, dokázal mi poradit i s nákupem nové techniky.” Lucie Čapská