GarageBand: Hudba na Macu

Baví vás práce se zvukem, potřebujete si sami složit jednoduchou znělku, podkresovou hudbu pro video nebo třeba nahrát jingle? GarageBand nabízí jednoduché uživatelské prostředí a překvapivě velký prostor pro kreativitu. Během jednodenního kurzu vás naučíme s ním pracovat.

Co se na workshopu GarageBand naučíte?

V krátkosti si představíme verzi pro iOS a vysvětlíme si její zapojení do tvůrčího procesu. Většinu času se ale budeme věnovat práci se zvukem ve verzi pro Mac. Během výkladu a praktických cvičení si osvojíte nabírání zvuku, komponování, aranže i výstup z programu. To vše velmi praktickou a interaktivní formou.

Konkrétně se můžete těšit na:

 • orientace v základních zvukařských pojmech
 • elementární analýza zvukového materiálu
 • GarageBand pro iOS jako osobní hudební nástroj
 • GarageBand na macOS, malé domácí nahrávací a produkční studio
 • dovednost nastavit kompresor dynamiky, EQ, ozvěnu a panorama
 • Apple loops: objevování pokladů hudebních knihoven ve vašem Macu
 • praxe: základy editace a kompozice – harmonie, podkres, jingle
 • praxe: nahrávání hlasu a jeho úpravy, střih
 • míchání jednotlivých stop do finální podoby, master finální úpravy a export

GarageBand iOS
Jak bude workshop probíhat?

V průběhu celého workshopu budeme společně pracovat na reálných projektech z praxe, na kterých si budeme demonstrovat jednotlivé postupy. Lektor vždy vysvětlí danou problematiku a ukáže ji na konkrétním praktickém příkladu. Nečekejte PowerPointovou prezentaci. Vše se bude odehrávat a ukazovat přímo v GarageBandu. V následném cvičení si problematiku vyzkoušíte pod vedením lektora v praxi, abyste si ověřili, že všemu rozumíte a postup si lépe zapamatovali.

V průběhu workshopu budeme dělat cca 10 minutové přestávky a jednu hodinovou obědovou.

 

Pro koho je workshop určen?

Pokud se zpracování zvuku začínáte, workshop vám dodá nejen schopnost ovládat GarageBand, ale i konkrétní postupy. Pokud již máte zkušenosti zvukaře, tento workshop vám ukáže všechna specifika GarageBandu, jeho výhody i limity. Pokud jste kameraman, YouTuber, fotograf, prostě kreativec, otevřeme vám dveře do světa práce se zvukem. Ať už potřebujete vytvářet vlastní ruchy, jingle nebo třeba podkresovou hudbu.

GarageBand

Kdo je lektorem?

Pavel ČernochLektorem kurzu je zkušený zvukař Pavel Černoch. Původním zaměřením varhanář, tedy stavitel klasických píšťalových varhan. Člen a zakladatel řady skupin jak pěveckých, tak hudebních, pokrývající žánry od klasiky, a capella, jazz, rock až po extrémní metal. Studoval operní zpěv, kompozici a klavír u řady odborníků. Má absolutní sluch a možná i díky tomu nakonec zakotvil v sound designu a stal se z něj freelancer. S většími či menšími přestávkami se zvukem intenzivně zabývá cca 20 let. S Applem se poprvé setkal v menším profesionálním studiu v Praze již v roce 1995. Působil řadu let jako lektor kytary, zvukař rádií Vltava, BBC ČR či Proglas a jeho dítětem je audio podoba Apple magazínu iPure.cz.

 

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 17. května 2022 od 9:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 4490 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 3490 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 3490 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 6990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

S kurzem souvisí