iPad: Pages, Numbers, Keynote

Balík kancelářských programů iWork je k dispozici zdarma a v češtině pro všechny uživatele Apple produktů. Na iPadu nabízí iWork mobilní práce s texty, tabulkami a prezentacemi v kombinaci s intuitivním uživatelským prostředím. iWorks podporují i týmovou spolupráci. Na iPadu můžete doplnit ilustrace a poznámky pomocí Apple Pencilu. Přijďte na náš praktický kurz a my vás naučíme využívat Pages, Numbers a Keynote naplno!

 

Co Vás čeká?

Těšit se můžete na praktický workshop, na kterém se naučíte snadno, rychle a elegantně pracovat se svými textovými dokumenty v Pages, tabulkami v Numbers a prezentacemi v Keynote. Díky tomuto kurzu budete se svými texty pracovat vždy efektivně. Ukážeme si, jak se ke svým dokumentům dostat skrze iCloud v jakémkoliv PC prohlížeči. Vysvětlíme si, jak fungují šablony, základní vzorce v Numbers, tisk nebo export do různých formátů a vzájemná kompatibilita. Ukážeme si také základní klávesové zkratky, bez kterých se neobejdete.

Konkrétně se zaměříme na:

 • Uživatelské rozhraní iWorks v iOS 15 a iPadOS 15
 • Práci se šablonami, styly, vloženými tabulkami, grafy a obrázky
 • Formátování dokumentů a jejich efektivní vytváření
 • Sdílení přes iCloud, mail a další služby
 • Vzdálený přístup k dokumentům
 • Týmová spolupráce nad dokumenty
 • Import/export do formátu MS Office, PDF a ePub
 • Využití Apple Pencil a klávesnice Smart Keyboard
 • Tisk
 • Alternativní aplikace pro práci s dokumenty

Celý workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních.

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, ovládací panely, naučíme se efektivně pracovat s Pages, Numbers a Keynote. Kurz můžete absolvovat i online pomocí platformy Zoom z pohodlí domova.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Filip BrožLektorem workshopu je Filip Brož, zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel a novinář. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze.

 

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad (Pro), pokud jej máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iPadOS.

Pokud vlastní iPad nemáte, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete náš iPad potřebovat.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 28. března 2022 od 13:00 do 16:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3 (NOVÁ ADRESA OD 1. 1. 2021).
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 990 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy