macOS: Přecházíme na Maca

macOS catalina

Pořídili jste si nového Maca a potřebujete pomoci s přechodem z Windows na macOS. A nebo jen prostě začínáte s Macem a hledáte pomoc? Nabízíme Vám půldenní intenzivní a praktický workshop uživatelské práce s macOS.

 

 

Tento kurz je postaven pro verze systému  macOS Mojave a macOS Catalina.

 

Co Vás čeká na kurzu MacOS?

Během tří hodin si v praxi předvedeme co macOS umí a nabízí běžnému uživateli. Začneme od vysvětlení práce s uživatelskými účty, přes uspořádání si souborů v počítači až po představení základních aplikací na Macu.

Konkrétně se můžete těšit na:

  • Jak nastavit svůj uživatelský účet a přenést data z Windows
  • Jak pracovat se soubory ve Finderu
  • Základní nastavení systému
  • Práce s kalendářem, kontakty, úkoly, mapami a emaily
  • Jak instalovat aplikace a nakupovat v Mac App Store
  • Safari a práce s webem
  • Tipy na další aplikace

MacOS Sierra

Jak bude workshop probíhat?

Celý workshop bude veden interaktivní formou dialogu mezi lektorem a účastníky kurzu. Kromě výše popsaných základů si v praxi předvedeme řadu praktických tipů pro pohodlné a rychlé ovládání počítače.

Uprostřed uděláme krátkou 10-ti minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30-ti minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Jan BřezinaLektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple Certified Trainer (ACT), zkušený lektor s více než desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza stál za vznikem prvního českého internetového Apple magazínu a dnes je provozovatelem komunitního diskuzního serveru Macforum.cz. Dále dlouhá léta společně s Petrem Márou komentuje dění kolem Applu ve videocastu Digit.cz a publikuje aktivně ve většině českých Apple magazínů. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Maců s dlouholetou praxí. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Workshop je určen všem uživatelům Maců, kteří chtějí poznat macOS. Rozhodně nemusíte být počítačovými experty. Stačí chuť se dozvědět nové věci a láska k Applu. Rozhodně si nezapomeňte vzít svého Maca, abyste mohli vše okamžitě zkoušet v praxi. Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat. Lektor bude pracovat se systémem verze 10.14, takže pokud máte starší, zvažte upgrade.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 8. června 2020 od 9 do 12 hodin v našich prostorách Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2. Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz MacOS: Využijte Mac naplno.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. V případě, že dáváte přednost iPadu, vyzkoušejte iPad: 100% mobilní kancelář.

 

IMG_1001

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná