MacOS: Přecházíme na Maca

Pořídili jste si nového Maca a potřebujete pomoci s přechodem z Windows na macOS. A nebo jen prostě začínáte s Macem a hledáte pomoc? Nabízíme Vám půldenní intenzivní a praktický workshop uživatelské práce s macOS.

 

 

Tento kurz je postaven pro aktuální verzi systému  macOS High Sierra a zohledňuje oznámené novinky připravované verze Mojave.

 

Co Vás čeká na kurzu MacOS?

Během tří hodin si v praxi předvedeme co MacOS umí a nabízí běžnému uživateli. Začneme od vysvětlení práce s uživatelskými účty, přes uspořádání si souborů v počítači až po představení základních aplikací na Macu.

Konkrétně se můžete těšit na:

  • Jak  nastavit svůj uživatelský účet a přenést data z Windows
  • Jak pracovat se soubory ve Finderu
  • Základní nastavení systému
  • Práce s kalendářem, kontakty, úkoly, mapami a emaily
  • Jak instalovat aplikace a nakupovat v AppStore
  • Safari a práce s webem
  • Tipy na další aplikace

MacOS Sierra

Jak bude workshop probíhat?

Celý workshop bude veden interaktivní formou dialogu mezi lektorem a účastníky kurzu. Kromě výše popsaných základů si v praxi předvedeme řadu praktických tipů pro pohodlné a rychlé ovládání počítače.

Uprostřed uděláme krátkou 10-ti minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30-ti minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Martin Světlík
Lektorem Workshopu je Martin Světlík, nezávislý konzultant a lektor Apple. Martin se problematice nasazení Apple produktů věnuje dlouhodobě a s nadšením. Stojí například za serverem www.prvnimac.cz a podílel se na řadě dalších komunitních projektů.

 

Co budete potřebovat?

Workshop je určen všem uživatelům Maců, kteří chtějí poznat MacOS. Rozhodně nemusíte být počítačovými experty. Stačí chuť se dozvědět nové věci a láska k Applu. Rozhodně si nezapomeňte vzít svého Maca, abyste mohli vše okamžitě zkoušet v praxi. Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat. Lektor bude pracovat se systémem verze 10.12, takže pokud máte starší, zvažte upgrade.

 

Kde, kdy a za kolik?

  • 18. září 2018 od 9 do 12 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 8 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz MacOS: Využijte Mac naplno.

 

IMG_1001

 

 

Přihlášení na workshop

* takto označená pole jsou povinná