macOS: Přecházíme na Maca

macOS Sonoma

Pořídili jste si nového Maca a potřebujete pomoci s přechodem z Windows na macOS. A nebo jen prostě začínáte s Macem a hledáte pomoc? Nabízíme Vám půldenní intenzivní a praktický workshop uživatelské práce s macOS.

 

 

Tento kurz je postaven pro aktuální verzi systému macOS Sonoma.

 

Co Vás čeká na kurzu macOS?

Během tří hodin si v praxi předvedeme co macOS umí a nabízí běžnému uživateli. Začneme od vysvětlení práce s uživatelskými účty, přes uspořádání si souborů v počítači až po představení základních aplikací na Macu.

Konkrétně se můžete těšit na:

 • Jak nastavit svůj uživatelský účet a přenést data z Windows
 • Klávesové zkraty, gesta, diktování a další možnosti ovládání systému
 • Jak efektivně pracovat s Dockem, Launcherem, Exposé a Stage Managerem
 • Jak pracovat se soubory ve Finderu
 • Základní nastavení systému
 • Jak instalovat aplikace a nakupovat v Mac App Store
 • Tipy na další aplikace

macOS Monterey

Jak bude workshop probíhat?

Celý workshop bude veden interaktivní formou dialogu mezi lektorem a účastníky kurzu. Kromě výše popsaných základů si v praxi předvedeme řadu praktických tipů pro pohodlné a rychlé ovládání počítače. Kurz můžete absolvovat i online pomocí platformy Zoom z pohodlí domova.

Uprostřed uděláme krátkou 10-ti minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30-ti minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

 

Kdo je lektorem?

Jan BřezinaLektorem Workshopu je Honza Březina, certifikovaný Apple Certified Trainer (ACT), zkušený lektor s více než desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Apple produktů. Honza stál za vznikem prvního českého internetového Apple magazínu a dnes je provozovatelem komunitního diskuzního serveru Macforum.cz. Dále dlouhá léta společně s Petrem Márou komentuje dění kolem Applu ve videocastu Digit.cz a publikuje aktivně ve většině českých Apple magazínů. Nabízí tak spojení hluboké teoretické znalosti Maců s dlouholetou praxí. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

 

Co budete potřebovat?

Workshop je určen všem uživatelům Maců, kteří chtějí poznat macOS. Rozhodně nemusíte být počítačovými experty. Stačí chuť se dozvědět nové věci a láska k Applu. Rozhodně si nezapomeňte vzít svého Maca, abyste mohli vše okamžitě zkoušet v praxi. Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat. Lektor bude pracovat se systémem verze 10.14, takže pokud máte starší, zvažte upgrade.

 

Kde, kdy a za kolik?

 • 12. září 2024 od 9:00 do 12:00
  Fyzický kurz proběhne v našich prostorách Ilumio, Roháčova 77, Praha 3.
  Kapacita max. 6 osob. Kurzovné pro osobní účast je 1590 Kč.
  Online kurz
   můžete absolvovat za snížený poplatek 1290 Kč.
 • Tento workshop si můžete kdykoli objednat i jako video záznam staršího kurzu za 1290 Kč.
 • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2990Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Nejste si jistí, která varianta je pro vás nejlepší? Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak si správně vybrat nejvhodnější formu kurzu právě pro vás.

 

Doporučené a navazující kurzy

Tento kurz je určený pro začátečníky a nevyžaduje absolvování jiného kurzu, na který by navazoval. Pokud jste už základy zvládli nebo chcete pokračovat ve svém rozvoji, tak doporučujeme kurz MacOS: Využijte Mac naplno, ve kterém se podíváme hlouběji na to, jak Mac funguje. A dále navazuje ještě kurz Mac: 100% pracovní nástroj, ve kterém probíráme užitečné aplikace, služby a jejich vzájemné propojení.

Vaší pozornosti by také neměl uniknout workshop iPhone: efektivní pracovní zařízení, kde se dozvíte, jak používat iPhone jako primární pracovní zařízení. V případě, že dáváte přednost iPadu, vyzkoušejte iPad: 100% mobilní kancelář.

 

Reference účastníků

Jinak manželka VELICE CHVÁLILA tento kurz. Honza je trpělivější než na při vysvětlivání ? a tak mám doma klidnější rodinné zázemí při používání Maců ?“ Roman, 6.2.2021

  Přihlášení na workshop

  * takto označená pole jsou povinná  Potřebujete zapůjčit počítač?