AUSTRÁLIE 2013

Další v  nabídce našich fotografických expedic zavede naše kroky do světa protinožců, na australský kontinent, který nám nabízí neuvěřitelně pestrou škálu fotograficky atraktivních míst a zajímavostí.  Vzhledem k obdivuhodné rozloze Austrálie a naší plánované trase budeme mít možnost porovnat hned tři rozdílná klimatická pásma. Čeká nás mírné subtropické prostředí jihovýchodu, suché a horké pouště středu Austrálie i tropy severních oblastí této neprosto úchvatné části naší planety. Bez povšimnutí nezůstane ani oceán a velmi bohatý podmořský svět Velkého barierového útesu. Pojďte se s námi vydat a zachytit úchvatnou přírodu, moderní města i svérázný venkov Austrálie.

 

 

 

 

Základní informace

Termín : 13.8.2013 – 31.8.2013  (19 dní) již proběhlo
Cena: standardní 133 900 Kč
Počet účastníků: 10 fotografů + 2 lektoři
Doprava: letecká, na místě tři terénní automobily + letecké přelety
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a  programu
Zaměření: krajina, moře, města, zvířata, architektura, reportážní fotografie, podmořský svět,
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Příplatek za jednolůžkový pokoj:

 

Lektoři:

Jakub Vaněk

Od roku 2007 působí jako průvodce a lektor fotografických expedic, s kterými procestoval již několik kontinentů. Kromě fotografování na cestách je jeho doménou od roku 2005 fotografování letadel a od roku 2010 se specializuje na jejich focení ze vzduchu. Je ochoten cestovat za možností fotit i na víkend přes půl světa. Oblíbenou destinací je USA, které navštívil pracovně, soukromě nebo v rámci fotoexpedic nesčíselně krát.

 

Denisa Tichotová

Profesionální fotografka, manažerka fotografických expedic Ilumio, členka syndikátu fotografů ČR. Své zkušenosti každoročně rozšiřuje v rámci projektu PDN PhotoPlus v USA, nebo jako lektorka fotografických workshopů  při fotografování v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Indonesii a také v severní i jižní Americe. Od roku 2008 zajištuje přípravu a realizaci fotografických expedic. Působí zároveň jako průvodkyně a lektorka.

Ve svém fotoatelieru se věnuje zejména portrétní a svatební fotografii. Více o Deny najdete na webu nebo facebooku.

 

 

Kam se vydáme

Naše putování světem protinožců začneme v Sydney, které je často označováno za perlu Austrálie. Tato moderní metropole Vám učaruje svým nepopsatelným kouzlem a navždy se tak zapíše do Vaší paměti. Ze Sydney se vydáme na sever do nádherných parků Blue Mountains, které svůj název „Modré hory“ získaly od lehkého namodralého oparu, jenž vzniká odpařování olejové esence z všudypřítomných eukalyptových stromů do ovzduší. Skrz vinařskou oblast Hunters Valley projedeme až k pobřeží a zpět do Sydney. Vnitrostátním přeletem do centrální části Austrálie se poté dostaneme do úplně jiného světa úžasného safari a vyprahlých pouští středu. Kromě Alice Springs nás čeká třeba Glen Helen, Kings Canyon a samozřejmě také jeden ze symbolů Austrálie – Ayers rock neboli „Uluru“. Dalším přeletem se již dostaneme na severovýchodní cíp Austrálie do oblasti okolí Cairns, kde nás čekají nefalšované tropy. Chybět tady nebude fotografování zvířat v pralese nebo podmořského života Velkého barierového útesu. Posledním přeletem se vrátíme zpět do Sydney, odkud se po odpočinku vydáme již zpět na cestu do Evropy.

 

Co je dobré vědět o lokalitě

Autrálie svou rozlohou  zasahuje do 4 klimatických pásem, proto se počasí během naší cesty bude měnit podle dané oblasti. V srpnu se teploty v AU pohybují od 15 stupňů na jihovýchodě země (v noci teploty ale klesají k nule!) až po 25 stupňů v centrální části a na pobřeží. Nelze vyloučit ani rychlé a prudké srážky, takže je dobré zvolit kvalitní fotobatoh.

Do cílové oblasti není povinné žádné očkování. Doporučuje se platné přeočkování proti tetanu a hepatitidě B. Lékařská péče  je na špičkové úrovni, je dobré ale počítat s odlehlostí některých oblastí (centrální AU). Každý účastník má v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v Austrálii jsou srovnatelná s Evropou. Ve velkých městech je namístě opatrnost na své osobní věci. Největší riziko pak představují hadi, pavouci, medúzy, hmyz, krokodýli nebo žraloci… Při dodržování bezpečnostních pokynů je však riziko osobního bližšího styku s těmito živočichy téměř nulové.

Elektrické napětí v AU je 230 V, 50 Hz. Tříkolíková zásuvka, na kterou budete potřebovat adaptér!!!

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech zejména centrální oblasti nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál (centrální oblast AU).

Časový posun je zde +8 až +10 hodin podle časového pásma, které jsou zde celkem tři.

 

Co budeme fotografovat

Tato expedice má velice pestrý program, který nabídne snad od každého fotografického žánru něco. Hned první lokalita – Sydney nabízí nepřeberné množství fotografických podnětů. Věnovat se budeme Down Townu nebo Opeře s přilehlým velice rozlehlým parkem a Královskou botanickou zahradou. Těšit se můžeme na Harbour Bridge i na malebné uličky a kavárničky The Rocks. Příroda Blue Mountains nás naopak okouzlí vodopády, horskou krajinou i malebnými údolími. Čeká nás také návštěva krasových Jenolanských jeskyní, ochutnávka vína v Hunters Valley i pobřěží Pacifiku. Opravdové safari pak užijeme v centrální části Austrálie, kde mimo jiné navštíme Alice Springs, Glen Helen, Kings Canyon a samozřejmě Uluru. Cairns a Kuranda jsou pak již symbolem bujné vegetace tropického severovýchodu země. Krokodýlí, koalí a motýlí farma budou jedním z mnoha lákadel nafalšovaných tropů. Perličkou naší cesty pak je výlet lodí a potápění na Velkém Barierovém útesu.

 

Co obsahuje základní cena

Základní cena této expedice je stanovena na 133 900 

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, vnitrostátní přelety, transfery, doprava automobily na místě i výlet lodí, ubytování se snídaní, vstupy do NP, komplexní cestovní pojištění “Single Trip Standard” od Evropské pojišťovny, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje. Dále nabízíme možnost pojištění “Single Trip Optimal” s vyšším pojistným plněním nebo připojištění storna zájezdu – vše od Evropské pojišťovny.

Příplatkové služby

Za příplatek je možné zajistit Discovery Dive na Barierovém Reefu nebo vyhlídkový let typickým otevřeným vrtulníkem v Glen Helen.

V případě zájmu Vám zajistíme také jednolůžkový pokojupgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám cestu upravíme přesně podle Vašich představ.

 

 

Podrobný program

Den 1 (13.8.2013)

Odlet z Prahy přes Dubai do Sydney.

Den 2 (14.8.2013) 

Ve večerních hodinách přílet do Sydney, pronájem automobilu a transfer do hotelu v centru Sydney

Den 3 (15.8.2013)

Moderní Sydney – první den věnujeme fotografování dominant Sydney a jeho moderní architektuře. Nejen budova Opery nabízí prostor pro hledání krás moderních linií a materiálů. Těšit se ale můžete i na Harbour Bridge, Darling Harbour nebo dowtntown.

Den 4 (16.8.2013)

Život v Sydney – druhý den v tomto úžasně zeleném a živém městě věnujeme jeho obyvatelům a tradicím. Zaměříme se na fotografování života zdejších obyvatel, malebných uliček The Rocks, kavárniček, pouličních umělců a další pro Sydney typických scenérií. Čeká nás i návštěva úžasné Královské botanické zahrady.

Den 5+6 (17.+ 18.8.2013)

Blue Mountains – z metropole se vydáme do přírody. Naším cílem se stanou NP pohoří Blue Mountains s jejich neopakovatelným eucalyptovým  oparem, který jim propůjčil i své jméno. Fotit budeme jezera, vodopády i malebná údolí a oddáme se klidu horské krajiny a příjemné subtropické přírody. Navštívíme také velice působivé krasové jeskyně Jenolan nebo tradiční australskou farmu.

Den 7 (19.8.2013)

Hunters Valley – zalesněnou horskou krajinu dnes vystřídají malebné vinice a poklidný australský venkov. Kromě krajiny se můžeme těšit i na fotografování zvířat a makra a také návštěvu sklípku s ochutnávkou vína.

Den 8 (20.8.2013)

Pobřeží Pacifiku – poprvé se dostaneme na krásné australské pobřeží s čistými plážemi, skalisky a příjemnými městečky. Fotografovat budeme také majáky nebo přístavy.

Den 9 (21.8.2013)

Přelet do Alice Springs a Glen Helen – prvním z vnitrostátních přeletů zcela změníme prostředí a přesuneme se do centrální pouštní oblasti Austrálie. Odpoledne se již vydáme do oázy Glen Helen poblíž West MacDonnell NP. Projedeme působivou oblastí vyprahlých stepí a navštívíme i několik posvátných míst.

Den 10 (22.8.2013)

Kings Canyon a NP Watarrka – druhou zastávkou bude NP Watarrka a Kings Canyon, kde se můžete těšit na opravdu divokou přírodu, nádherné skalní scenérie nebo prudké potoky.

Den 11 (23.8.2013)

Ayers Rock – Uluru neboli Ayers Rock či prostě jen „skála“ patří k symbolům Austrálie. Budeme fotografovat úchvatný západ slunce nad touto dominantou celé oblasti a obdivovat její sytou barvu po západ slunce.

Den 12 (24.8.2013)

Uluru + přejezd do Alice Springs – Uluru věnujeme ještě celé dopoledne a nenecháme si ujít východ slunce a opět úplně odlišnou atmosféru od focení západu. Odpoledne nás čeká přesun do Alice Springs. Během cesty můžeme pozorovat řadu zajímavých pohledů na vyprahlý střed Austrálie.

Den 13 (25.8.2013)

Tento den bude volnější a budeme se věnovat atrakcím lokálního centra Alice Springs. V podvečer nás čeká přelet do Cairns, čímž opět úplně změníme prostředí a dostaneme se do oblasti tropů a deštných pralesů.

Den 14 (26.8.2013)

Kuranda – Kuranda je magické městečko nabízející procházky deštným pralesem, koalí nebo motýlí farmu, řadou uměleckých obchůdků i příjemných kavárniček. Využijeme také možnost projet se hisotrickou železnicí.

Den 15 (27.8.2013)

Velký Barierový útes – čeká nás výlet lodí přímo k útesům s možností šnorchlování a pozorování neuvěřitelně pestrého podmořského světa Barierového útesu. Pro zájemce je možné zajistit Discovery Dive s přístroji a instruktorem.

Den 16 (28.8.2013)

Džungle a krokodýli – severovýchodní Austrálie nabízí nefalšované tropy, pralesy a naší pozornosti neunikne ani Wildlife záchranná stanice či krokodýlí farma.

Den 17 (29.8.2013)

Přelet do Sydney – v dopoledních hodinách přeletíme již zpět do Sydney. Odpoledne bude volný program, nákupy, odpočinek a příprava na odlet zpět do Evropy.

Den 18 (30.8.2013)

Sydney + odlet – volné dopoledne v Sydney, odpoledne přesun na letiště a ve večerních hodinách odlet zpět do Evropy přes Dubai.

Den 19 (31.8.2013)

Přílet do Prahy, návrat kolem 13. hodiny.